راهنمای استراتژی های موثر در No Man’s Sky؛ آیتم ها

راهنمای استراتژی های موثر در No Man’s Sky؛ آیتم ها

به دنیای نو منز اسکای خوش اومدید. روی سیاره ای عجیب و ناآشنا گیر کردین و نمی دونین که چه باید کنین. نگران نباشین، در سری مقالات روشای هدف دار موثر نو منز اسکای، راه مون رو به کمک هم پیدا می کنیم.

  • اصول اولیه
  • لوازم
  • آیتما

در این راهنما نگاهی داریم به المانا و آیتمای نو منز اسکای، دسته بندی اونا و منابع استخراج شون.

المانای اکسید

Oxide-w600

از المانای اکسید واسه ساخت خیلی از واحدای همراه، مثل ماژولایی واسه پیشرفت لباس تون بهره میبرین. هم اینکه این المانا به عنوان سوخت زره لباس و زره سفینه تون هم استفاده میشن. یعنی هر گاه زره این دو به طور کامل از بین رفت باید با المانای این دسته دوباره شارژ شون کنین.

آهن و روی اولین المانای اکسیدی هستن که در بازی با اونا مواجه میشین. آهن تقریبا در همه سیارها در سنگای کوچیک و بزرگ پیدا می شه و در فضا هم بعضی از سیارکا از آهن بوجود اومده ان. روی از گیاهان زرد رنگ قابل استخراجه.

المانای ایزوتوپ

Plutonium-w600

بی راه نیس اگه که بگیم المانای ایزوتوپ مهم ترین و حیاتی ترین عناصر شکل دهنده جهان نو منز اسکای ان. این المانا سوخت مهم ترین لوازم تون، از موتورای سفینه تون گرفته تا لیزر وسیله چند منظوره تون هستن. سه المان دسته ایزوتوپ کربن، پلوتونیوم و تامیوم۹ هستن. تامیوم۹ از بعضی از گیاهان قرمز روی سیارات قابل اسخراجه، اما مقادیر بسیار خیلی از این المان رو میشه از سیارکای کوچیک آویزون در فضا بدست آورد. پلوتونیوم در کریستالای قرمز روی سطح سیارات خیلی زیاد پیدا می شه و کربن هم که عادی ترین المان این دسته س، فراوون در سطح بیشتر سیارها پیدا میشه.

المانای سیلیکات

Silicate-w600

این المانای واسه پیشرفت تکنولوژیای پیچیده استفاده می شن. در اوایل بازی واسه تعمیر سفینه تون و ساخت واحدای همراه ساده تر نیاز بسیاری به هریدیدم، یکی از المانای این دسته دارین. هریدیوم رو میشه از صخره های بزرگ آبی-مشکی روی سطح سیارات استخراج کرد. به مرور که بلوپرینتای پیچیده تری به دست میاورید، به سیلیکاتای کم پیدا تری چون پلاتینوم و کریسونایت نیاز پیدا می کنین. گیاهان آبی از منابع پلاتینوم هستن و هر دوی این المانا رو میشه از کریستالای آبی رنگ تقریبا کم پیدا استخراج کرد.

المانای خنثی

Neutral-w600

این المانای واسه کابردای مختلفی استفاده میشن. جدا از این که واسه ساخت خیلی از واحدای همراه به این المانا نیاز پیدا می کنین، می تونین با پیدا کردن بلوپرینتایی خاص اونا رو واسه ساخت آلیاژا به کار ببرین. هم اینکه این المانا از جمله گرون ترین کالاای بازی ان، پس می تونین با فروش اونا پول خوبی هم به جیب بزنین.

امریل، یکی از المانای خنثی رو میشه از صخره های کروی کهربا رنگ استخراج کرد. اما واسه گرفتن نیکل باید به دنبال صخره های قوسی نقره ای رنگ باشین.

المانای مهم

Precious-w600

این المانا گرون ترین المانای بازی ان و با فروش تعداد بالایی از اونا در بازار می تونین پول کلانی به دست بیارین. این المانای گرون قیمت با آیکنی بنفش و به شکل یه الماس مشخص می شن که نشون از ارزش بسیار بالای اونا داره.

این المانا فوق العاده کمیابند و اگه بشدت به اونا نیاز دارین، آسونترین راه بدست آوردنشان، خریدشون از بازاره. اگه با غذا دادن به حیوونی با ایشون دوست شید، اونا بعضی وقتا واسه تون المانای مهم هدیه میارن.

پیکرپارای تکنولوژی

Technology Component-w600

این اجزا کالاایی هستن که به وسیله المانای خام و یا دیگه پیکرپارای تکنولوژی ساخته می شن. در همون اول بازی، وقتی که بازی از شما می خواد که واسه تعمیر شتاب دهنده های سفینه تون ۴ عدد Carite Sheets بسازین، با این اجزا آشنا میشین.

این اجزا واسه تعمیر سفینها، ساخت واحدای همراه و یا پیشرفت دیگه تکنولوژیای استفاده میشن. در اول بازی با چگونگی ساخت بعضی از این اجزا آشنایید، اما به مرور و با جلو رفتن در بازی بلوپرینتایی بدست خواهید اورد که چگونگی ساخت تکنولوژیای بیشتری رو به شما آموزش میدن.

آلیاژا

Alloy-w600

آلیاژا ترکیباتی فلزی هستن که می تونین اونا رو با ترکیب کردن المانای خام و خنثی پیشرفت بدین. در طول سفر تون دستورالعملای ساخت این آلیاژا رو بدست میارید. علاوه بر این که با فروختن این آلیاژا پول تقریبا خوبی نصیب تون می شه، اونا رو در ساخت خیلی از واحدای همراه هم به کار میبرین.

منابع انرژی

Energy Source-w600

منابع انرژی مثل باطری بعضی از تکنولوژیای به کار رفته در لوازم تون هستن. مثلا به خاطر شارژ کردن ماژول هازارد پروتکشن لباس تون، علاوه بر این که می تونین از المانایی مثل تیتانیوم و روی استفاده کنین، می تونین از آیتمی به نام Shielding Shard هم بهره بحویید. منابع انرژی در جعبها یافت می شن، هر چند که می تونین دستور العمل ساخت شون رو هم پیدا کنین و خود تون اونا رو پیشرفت بدین.

کالاای تجاری

Korvax Cube-w600

اینا کالاا ساخته دست بیگانگان هستن و می تونین اونا رو به قیمت بسیار خوبی در بازار به فروش برسونین. آیکن مربوط به این جور آیتما سبزه و بیشتر شامل توضیحاتی در مورد نژاد سازنده شون می شن.

می تونین این آیتما رو در محفظهایی مثل جعبه های تصویر بالا پیدا کنین. البته اگه تعامل تون با بیگانه ها و مونولیثا هم خوب پیش بره بعضی وقتا دستور العمل ساخت شون رو جایزه می گیرین.

دیدگاهتان را بنویسید