۶ توصیه برای دکور آشپزخانه‌های اُپن

۶ توصیه برای دکور آشپزخانه‌های اُپن

open-kitchenاگه آشپزخانه اُپن دارین، باید هنگام چیدمان و مرتب کردن وسایل اون به بعضی نکات، به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. این آشپزخانه ها برخلاف آشپزخانه های قدیمی، از سمت سالن پذیرایی دید دارن و به خاطر همین، مرتب چیدن وسایل آشپزخانه در دکوراسیون پذیرایی هم اثر میذاره…

مقالات مشابه واسه دکوراسیون آشپزخانه :

  • ۷ نکته مهم در رنگ بندی دکوراسیون منزل
  • ایده های باحال واسه دکوراسیون آشپزخانه های کوچیک
  • دکوراسیون آشپزخانه ۲۰۱۳
  • دکوراسیون آشپزخانه

۶ پیشنهاد واسه دکوراسیون آشپزخانه های اون :

  1.  رنگی که واسه کابینت ها و دیواره های آشپزخانه اُپن انتخاب می شه باید به گونه ای باشه که لک ها رو به سرعت نشون نده. کف آشپزخانه هم باید از جنسی باشه که به آسونی تمیز شه. نور پردازی خوب و هود مناسبی که بتونه خوب هوای آشپزخانه رو تهویه کنه هم از چیزای مهم آشپزخانه های اُپنه.
  2. از گذاشتن ظروفی مثل قابلمه ها و وسایل برقی در محل هایی که از محل قرار گرفتن مبلمان قابل دیدن هستن، دوری کنین. بهتره قابلمه ها و وسایل برقی رو درون کابینت ها جاسازی کنین.
  3. هر آشپزخانه ای ۳ نقطه حیاتی داره؛ جایگاه مقابل گاز، ظرف شویی و میز کار یا کابینتی که بیشتر کار ها روی اون انجام می شه. وسایل در آشپزخانه اُپن باید به گونه ای چیده شه که فضای کافی واسه حرکت و کار مقابل این ۳ نقطه وجود داشته باشه. وسایل لازم هر کدوم از این مناطق رو در دور و بر همون قسمت جاسازی کنین تا مجبور به جنب و جوش زیاد بین انجام کار نباشین. ادویه ها، روغن و قابلمه ها رو نزدیک گاز و بشقاب و لیوان ها رو کنار ظرف شویی مرتب کنین.
  4.  بین انتخاب رنگ پرده یا رنگ کاشی یا کابینت واسه آشپزخانه اُپن باید بتونین بین اون ها و سالن پذیرایی هارمونی بسازین؛ وگرنه، این منطقه از طرف آدمایی که در پذیرایی می شینن، نقطه دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه می شه. می تونید از پرده های حصیری یا کاغذی متحرک روی اُپن استفاده کنین تا در صورت تمایل، مانع از دیده شدن داخل آشپزخانه شید. واسه پرده و کابینت هم انتخاب رنگ های روشن مانع از تمرکز نگاه میهمانان می شه.
  5. واسه نور پردازی آشپزخانه اُپن بهتره از نورهای مهتابی زیر کابینت واسه روشن شدن میز کار استفاده کنین. نصب یه لوس تر هم واسه روشن شدن کل فضا خوبه. به کار گیری لامپ های هالوژن هم به زیبایی آشپزخانه می افزاید.
  6. لازم نیس کفپوشی که واسه آشپزخانه انتخاب می کنین، با کفپوش پذیرایی، یکی باشه. اگه پذیرایی شما با موکت پوشیده شده، آشپزخانه شما می تونه سرامیک باشه. اما اگه کفپوش تموم خونه سرامیک یا پارکته، می تونید آشپزخانه رو هم با همون کفپوش بپوشونین اما حتما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که فرش یا قالیچه ای که در آشپزخانه می اندازید، خوب روی زمین محکم شه تا روی اون لیز نخورین.

جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید