۱۳ دلیل برای یاد گرفتن انگلیسی

۱۳ دلیل برای یاد گرفتن انگلیسی

اهمیت یادگیری زبون انگلیسی واسه همه روشنه. زبون انگلیسی در خیلی از نقاط دنیا استفاده می شه و شما می تونید در مسافرت یا در کار خود از این زبون استفاده ی بسیاری بکنین.

یاد گرفتن انگلیسی

اما اگه هنوز واسه یادگیری جدی انگلیسی راضی نشدید یا می خواهید به بقیه ی دوستانتون یه انگیزه ی قوی بدین این ۱۳ دلیل یادگیری انگلیسی  رو بخونین:

 

۱- زبون انگلیسی پرمخاطب ترین زبون استفاده شده ی دنیاست. در کل زمین حدود ۴۰۰ میلیون نفر انگلیسی زبون هست و ۵۰۰ میلیون نفر هم انگلیسی رو به عنوان زبون دوم استفاده می کنن. پس در کل حدود یه میلیارد نفر در دنیا زبون هم رو متوجه می شن. دوست ندارین شمام به اونا ملحق شید؟

۲- حدود ۸۰% اطلاعات کامپیوتر ها به  انگلیسی پردازش می شن. یادگیری فنون کامپیوتر واسه آدمایی که به انگلیسی تسلط دارن فوق العاده راحته.

۳- زبون انگلیسی زبون رسمی اخبار و اطلاعات مبادله شده ی دنیاس. حدود نصف روزنامه های منتشر شده ی جهان به انگلیسیه. فقط در کشور هند سه هزار مجله ی انگلیسی زبون منتشر شده. اگه دوست دارین همیشه با آخرین اطلاعات و اخبار به روز باشین انگلیسی خیلی به دردتون می خوره.

۴-زبانی که بیشتر مردم دنیا در حال یادگیری هستن انگلیسی می باشه. الان حدود یه میلیارد نفر در حال یادگیری این زبون ان. در کشور چین ۲۵۰ هزار نفر از راه تلویزیون انگلیسی یاد می گیرند!

۵- ۷۵% تله تکس های دنیا به انگلیسی فرستاده  می شه.

۶-بیشتر از ۸۰%  از صفحه های اصلی سایت ها به انگلیسی هستن. یعنی با دونستن انگلیسی شما دست کم با موضوع ۸۰ درصد از سایت ها آشنا می شید.

۷-حدود ۷۰% ایمیل های دنیا به انگلیسی فرستاده می شن! شمام به  به کار گیری اینترنت علاقه دارین؟ اگه این‍ طور هست یادگیری انگلیسی واسه شما لازمه.

۸- پنج تا از بزرگترین شبکه های  اطلاع رسانی (CBS,NBC,ABC,BBC,CBC) به انگلیسی برنامه پخش می کنن.

۹- بیشتر از ۶۰۰ هزار کلمه در انگلیسی هست ولی تخمین زده شده که با یادگیری تنها ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه هم شما می تونید کارتون رو در بیشتر موارد جلو ببرین.

۱۰-مسافرت آسانترخواهد شد, شما می تونید در بین سفر به ۴۵ کشور انگلیسی زبون لذت بیشتری ببرین و احتیاجی به راهنما یا مترجم نداشته باشین.

۱۱-یادگیری زبون انگلیسی می تونه یه مزیت واسه پیدا کردن کار یا مهاجرت حتی به کشور های غیر انگلیسی زبون واسه شما حساب شه.

۱۲-شما حتما می دونین که مترجم های آنلاین مثل مترجم گوگل  محدودیت های خاص خود رو دارن و وقتی یه متن رو می بدید تا ترجمه کنن با احتمال خیلی کم طبیعی ترجمه می شه. با یادگیری انگلیسی خود رو از زحمت  این مترجم ها خلاص کنین.

۱۳-با یادگیری هر زبانی دید شما نسبت به زندگی بازتر می شه و شخصیتتون پخته تر شده و حتی ذهنتون هم تقویت می شه.

 

بانکی

دیدگاهتان را بنویسید