یک پیروزی دیگر برای والیبال ایران

یک پیروزی دیگر برای والیبال ایران

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیمای والیبال کوبا و ایران در هفته ششم لیگ جهانی بامداد امروز شنبه در سالن دیپورتیو شهر هاوانا کوبا شروع شد که در آخر شاگردان ولاسکو در آخر موفق شدن با نتیجه ۳ بر ۲ حریف خود رو شکست بدن. شیرمردان ایران در این دیدار گیم اول و دوم رو با یافته های ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۱۹ به حریف قوی خود واگذار کردن اما در سه گیم دیگه ۲۵ بر ۱۹ ، ۲۵ بر ۲۲ و ۱۶ بر ۱۴ به پیروزی رسیدن تا به یه بردر شیرین و با ارزش دست پیدا کنن.

دره اول ایران شروع خوبی داشت و موفق شد با استفاده خوب از سرویسا و دریافتای کم مشکل از حریف پیش بیفته و تا امتیاز ۱۵ جلوتر از کوبا اما با اختلاف کم پیش بره اما تجربه بالای کوباییا و میانگین قدی بهتری که نسبت به ایران داشتن این فرصت رو از شاگردان ولاسکو گرفت که بتونن برتری خود رو تا آخر گیم حفظ کنن. با این حال دو تیم تا امتیازات پایانی پایاپای پیش رفتن اما در آخر این میزبان بود که ۲۶ بر ۲۴ به برتری رسید و گیم اول رو به نام خود ثبت کرد.

دره دوم بازیکنان تیم ملی ایران ضعیف تر ازه اول ظاهر شدن و نتونستن همپای کوباییا پیش برن. تیم میزبان که از تجربه بالایی در لیگ جهانی برخورداره این بار برخلافه اول بازی رو قوی تر شروع کرد و با سرویسای خوب و کم مشکل امتیازات زیادی رو از ایران گرفت. در مقابل شاگردان ولاسکو اشتباهات بیشتری نسبت به س اول داشتن و در بعضی دریافتا کارکرد مناسبی نداشتن.

در اینه کوباییا با زدن آبشارهای محکم و دقیق امتیازات زیادی گرفتن و مدافعان روی تور ایران نتونستن کارکرد موفقی داشته باشن. در حالی که ایران ۲۱ به ۱۷ از حریف عقب افتاده بود بازیکنان کشورمون نمایش بهتری داشتن و تلاش زیادی کردن تا بتونن فاصله امتیازات رو کم کنن اما بازی کم مشکل کوبا که از اعتماد به نفس بالایی هم بهره مند بودن این اجازه رو به شاگردان ولاسکو ندادند تا فاصله رو کم کنن و در آخر این کوبا بود که س دوم رو هم ۲۵ بر ۱۹ به سود خود تموم کنه.

شروعه سوم اما واسه ایرانیا شرایط بهتری داشت و به کار گیری سرویسای خطری و پرقدرت جواب داد و مردان کشورمون موفق شدن در همون اول ۵ بر ۲ از حریف پیش بیفته تا سرمربی کوبا مجبور به گرفتن وقت فنی شه. با این حال این ایران بود که بازم به برتری اش در اینه ادامه داد و ۱۲ بر ۸ از حریف پیش افتاد و این برتری تا امتیاز ۱۸ ادامه داشت که کوباییا تونستن خود رو به ایران برسن و حتی یه امتیاز هم پیش بیفته اما بازم این شاگردان ولاسکو بودن که نمایش بهتر خود در اینه رو ادامه دادن و در آخر ۲۵ بر ۱۹ حریف خود رو شکست دادن.

ست چهارم واسه ایران بازم با کسب امتیازات امیدوار کننده اغاز شد و ملی پوشان کشورمون که اعتماد به نفس قبل رو بدست آورده بودن با سرویسای بهتر امتیازات خوبی رو به دست آوردن. ضمن اینکه موسوی مثل دیدارهای گذشته در دفاع روی تور موفق بود و تشکری هم کمک زیادی به اون کرد تا ایران بتونه در این گیم حریف قوی خود رو با مشکل مواجه کنه. تشکری که در اینه بیشتر به بازی گرفته شد نمایش خوبی داشت و تونست سهم زیادی در کسب امتیازات ایران داشته باشه.

شاگردان ولاسکو در بیشتر امتیازاته چهارم از حریف پیش بودن و ۱۶ بر ۱۱ هم از حریف خود پیش افتادن و با اعتماد به نفس خوبی کار رو پیش بردن. مردان ایران که در زدن سرویس کم اشتباه بودن و خوب دفاع می کردن کار خوبشون در اینه رو بازم ادامه دادن و در آخر موفق شدنه چهارم رو هم ۲۵ بر ۲۲ به سود خود به پایان برسن تا سرنوشت دیدار اول به گیم پنجم کشیده شه.

در گیم پنجم شاگردان ولاسکو رقابت نزدیک و فشرده ای رو با کوبا داشتن و با وجود اینکه با فاصله کمی از حریف پیش می رفتن و زودتر از کوبا به امتیاز هشت رسیدن اما میزبان دست بردار نبود و از تموم توانش واسه رسیدن به پیروزی در این دیدار استفاده کرد اما این شیرمردان ایران بودن که با قدرت پیش رفتن و در آخر موفق شدن با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ آتیش سوزی قوی خود رو شکست بدن. دیدار دوم این دو تیم بامداد فردا یکشنبه در کوبا برگزار می شه.

دیدگاهتان را بنویسید