۱۰ غذایی که پوست شما را درخشان می‌کند

۱۰ غذایی که پوست شما را درخشان می‌کند

پوست نورانی

اگه می خواین پوستی قشنگتر و نورانی داشته باشین ً آسونترین راه خوردنه ! همین امروز غذاهای به درد بخور لیست زیر رو در رژیم روزانه خود اضافه کنین و نتیجه عجیب اونا رو روی پوست خود ببینین.

اسفناج

اسفناج غذایی مقویه که باید اون رو وارد رژیم غذاییتان کنین. منبع بسیار خوب ویتامین E، A، وC، آهن، کلروفیل، فولیت، منیزیم، فیبر و پروتئین گیاهیه. همه این نوع مواد واسه داشتن پوستی قشنگتر بسیار لازمن. اسفناج هم اینکه پر از آنتی اکسیدانهاست که باعث جلوگیری از شکل های جور واجور امراض پوستی می شه. می تونین اسفناج رو در سالاد استفاده کنین. خوردن مرتب اسفناج پوست شما رو از داخل تمیز می کنه.

ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا پر از ویتامین D هستش که مغز و قلب و استخون و روده شما رو سالم نگه می داره. ماهی قزل آلا افسردگی و اضطراب رو کاهش داده و باعث جلوگیری از سرطان روده، بیماریهای قلب و استخون می شه. قزل آلا شامل اسیدهای چرب امگا ۳ه که باعث آب رسانی به پوست شده و و با التهاب جوش و چین و چروک می جنگد. هم اینکه مصرف مرتب قزل آلا باعث مرطوب نگه داشتن پوست و موی سر می شه.

فلفل قرمز

خام و یا پخته فلفل قرمز پوستی فوق العاده به شما میده. یه عدد فلفل قرمز در روز ۱۰۰ درصد نیاز روزانه شما به ویتامین C رو برطرف می کنه. فلفل قرمز پر از ویتامین B6،فیبر و کاروتنویده که با چین و چروک پوست مقابله کرده و جریان خون بیشتری رو به سمت پوست می فرستد و به شما کمک می کنه جوانتر به نظر برسین. مصرف فلفل قرمز باعث از بین رفتن جوش هم می شه. فلفل قرمز اسنکی بسیار راحته و تنها دارای ۳۰ کالریه. پس اگه رژیم غذایی دارین و می خواین وزنتون رو کم کنین، بدون اینکه آسیبی به پوستتون برسه، فلفل قرمز رو وارد برنامه غذایی روزانه تون کنین.

ماست

یکی دیگه از بین وعده هایی که هممون از خوردن اون حال می کنیم ماسته. می دونستین ماست واسه پوستتون خیلی خوبه؟ ماست پر از پروتئینه که پوستتون رو سفت نگه می داره و باعث جلوگیری از ظاهر شدن چین و چروک روی اون می شه. از ماستهای میوه ای فاصله بگیرین چون که دارای مقادیر بالای شکر هستن. به سراغ ماست ساده و طبیعی برید و میوه های تازه رو خودتون به اون اضافه کنین.

گوجه

تحقیقات اثبات کردن که گوجه قرمز واسه پوست خیلی خوبه. خیلی از مردم می گن که خوردن گوجه باعث جوش می شه. اما باید بگم گوجه منبع بسیار عالی آنتی اکسیدانهاه که به سلامتی پوست کمک کرده و باعث حفاظت از رنگدانها می شه. گوجه رو به غذاتون اضافه کنین و یا اون رو همراه سالاد بخورین. وقتی که گوجه رو می پزید مقدار مواد انتی اکسیدان اون زیادتر می شه پس شکل های جور واجور گوجه های پخته و سسهای گوجه رو با خیال راحت بخورین.

سیب زمینی شیرین

خوشحالم از اینکه به این نکته فهمیدم که سیب زمینی شیرین واسه پوست خوبه. سیب زمینی دارای ویتامین AوCه که هر دوی اونا واسه داشتن پوستی شفاف و نورانی لازمن. نکته مهم اینجاس که ویتامین C تولید کلاژن رو زیاد می کنه و صورتتون رو صاف و انعطاف پذیر می کنه. ویتامین A انتی اکسیدان بالقوه ایه که با رادیکالهای آزاد می جنگد و باعث جلوگیری از سرطان پوست می شه.

شکلات

خبر خوب واسه همه مصرف کننده گان شکلات اینه که شکلات واسه پوست خوبه. من یکی از مصرف کننده گان روزانه شکلات هستم و باید بگم شکلات واسه پوست خوبه و باعث جوش نمی شه. چون شکلات دارای کالریه در مصرف اون میونه روی رو رعایت کنین.

تخمه آفتابگردان

تخمه دارای مقادیر بسیار بالای ویتامین E هستش. این ویتامین از پوست شما در مقابل اشعه آفتاب مواظبت می کنه. می تونین تخمه رو به تنهایی و یا در شکل های جور واجور غذاها استفاده کنین.

میوه های آبی و بنفش

این میوه ها جزو بهترین غذاها واسه پوستتون هستن. آلو قرمز تمشک و توت و آلبالو سرشازر از انتی اکسیدان هستن که با رادیکالهای آزاد می جنگن. رادیکالهای آزاد از راه مواد شیمیایی موجود در طبیعت و یا از راه غذاهای بدون مواد مغذی وارد بدن می شن. این میوه ها هم اینکه به شما کمک می کنن که پوستی شادابتر و جوانتر داشته باشین.

تخم کتون

تخم کتون پر از امگا ۳ه که نقشی حیاتی رو در کنترل لکه های سنی و خطوط چهره بازی می کنه. تحقیقات نشون میده که مصرف روزانه تخم کتون قرمزی و التهاب پوست رو از بین ورداشته و به سرحالی و تازگی پوست کمک می کنه.

غذاهای خوشمزه بسیاری وجود دارن که به پوست شما کمک می کنن سرحال بمونه. پس لازمه اونا رو وارد برنامه غذایی روزمره تون کنین. وقتی که پوستتون سرحاله جوانتر بنظر می رسید. غذاهایی که روزانه مصرف می کنین نقش بسیار مهمی در سلامتی پوستتون بازی می کنن. امروزه انتخاب غذاهایی که همزمان سالم و خوشمزه باشن سخته. با امید به اینکه این ۱۰ غذایی که به شما معرفی کردیم به شما در داشتن پوستی سالم و سرحال و جوون کمک کنه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید