یک ایرانی بهترین ورزشکار ماه جهان شد + عکس
3d rendering futuristic blue circuit board background illustration

یک ایرانی بهترین ورزشکار ماه جهان شد + عکس

منصور پورمیرزایی

منصور پورمیرزایی که ماه گذشته در جریان رقابت های وزنه ورداری معلولین آسیا موفق به شکستن رکورد جهان و ثبت رکوردی جدید به نام خود و ایران شده بود از طرف کمیته پاورلیفتینگ کمیته بین المللی پارالمپیک به عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر سال۲۰۱۳ میلادی معرفی شد.

به گزارش آلامتو به نقل از مشرق نیوز ؛ پورمیرزایی در این مسابقات با ثبت رکورد ۲۷۶ کیلوگرم در رده وزنی فوق سنگین (۱۰۷+ کیلوگرم) به اندازه ۳۶ کیلوگرم رکورد جهان رو جا به جا کرد و واسه کسب عنوان ورزشکار برتر ماه نوامبر معرفی شده.

سایت IPC انتخاب ورزشکار برتر ماه رو به نظرسنجی گذاشته بود و پورمیرزایی با کسب بیشترین اندازه رأی به عنوان ورزشکار برتر ماه انتخاب شد.

هم اینکه سایت رسمى کمیته بین المللى پارالمپیک با توصیف کردن منصور پورمیرزایى به عنوان مرد آهنین جهان اون رو به عنوان بهترین ورزشکار ماه نوامبر در سال ۲۰۱۳ معرفى کرد.

سایت کمیته بین المللى پارالمپیک در توصیف پورمیرزایی آورده؛ «این مرد آهنین (منصور پورمیرزایی) دو و نیم برابر وزن خودشو بالاى سر برد.»

در سایت IPC آمده: این وزنه بردار الان مى تونه اجسامى برابر ۲۷۶ کیلوگرم مثل: ۲ هنر پیشه مثل آرنولد شوارتزنگر، یا یه ببر، یه گوریل، یه کروکودیل رو بالاى سر ببره یا چیزى برابر ۳۰ دوچرخه!

به گزارش فارس، پورمیرزایى در گفت وگویى که با سایت کمیته بین المللى پارالمپیک انجام داده، اعلام امیدوارى کرد که در مسابقات جهانى در امارات بتونه وزنه ۳۰۰ کیلوگرمى رو بلند کنه و افتخارى دیگه براى کشور و خونواده اش به دست آورد؛ ایشون می گوید: من به وزنه ۳۰۰ کیلوگرمى فکر می کنم و امیدوارم اگه خدا بخواد این وزنه رو بالاى سر می برم و رکورد جهان رو می شکنم.

کامل گفت وگوى پورمیرزایى در سایت کمیته بین المللى پارالمپیک www.paralympic.org مشخص شده.

مشرق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید