گیاهی که ۹ ریشتر زلزله را هم تحمل می‌کند + عکس

گیاهی که ۹ ریشتر زلزله را هم تحمل می‌کند + عکس

گیاه بامبو در خیلی از نقاط دنیا یافت می شه اما این گیاه در ژاپن تنها یه گیاه نیس بلکه جزوی از فرهنگ و تاریخ مردم این کشوره و می توان رد اون رو در هر جای این کشور دید.

 

 

از بامبو واسه ساخت خونه و سر پناه، ساخت لوازم منزل و دکوراسیون هم اینکه سازه های موسیقی و خیلی چیزای دیگه استفاده می شه. این گیاه داری خواص جالبیه که در هیچ گیاه دیگری در دنیا یافت نمی شه.

یه شاخه بامبو از بسیاری آلیاژهای فولادی مقاومت بالاتری داره هم اینکه می تونه بیشتر از خیلی از شکل های جور واجور بتن ها مقاومت داشته باشه و موریانه هم بر اون اثری نداره و مانند چوب دارای رگه و گره  نیس و به طور کامل یه پارچه س، از این رو بامبو یه منبع خوب واسه ساخت و سازه که  از گذشته تا به امروز هم ازش استفاده می شه ولی دونستن این که خونه های ساخته شده از بامبو تا ۹ ریشتر زلزله رو تحمل می کنن شاید توجیه بیشتری واسه استفاده هر چی بیشتر بامبو در ساخت و ساز باشه.

 

 

 

این گیاه که دارای رکورد رشد سرعته می تونه تا یه متر و بیست سانتی متر در روز رشد کنه و می توان شاخه های اون رو هر سه سال یه بار به صورت کامل برداشت کرد بدون اون که اثری بر محیط زیست یا سلامت خود گیاه داشته باشه.

هر گیاه بامبو تا ۱۵۰ بار قابل برش و استفاده س و هر ۶ ماه یه بار به اندازه طبیعی خود برمیگرده وقتی که واسه یه درخت بین ۳۰ تا ۵۰ سال زمان میبره، البته در مورد بامبو باحال اینجاس که این گیاه وقتی کاشته شه تا ۵ سال هیچ رشدی نداره و پس از ۵ سال و ریشه دواندن در زمین، آماده رشد سریع و عجیب خود می شه.

 

 

 

با این اوصاف و با در نظر گرفتن نیاز بیشتر ما به چوب که منتهی به از بین رفتن هر روزه جنگلا می شه شاید بامبو راه حلی واسه آینده بشر باشه تا بشه جنگلها رو نگهداشت تا دنیایی که روز به روز نفس کشیدن در اون سخت تر می شه نجات پیدا کنه.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید