نوفالو کردن لینک های داخلی بعضی وقتا لازمه!

نوفالو کردن لینک های داخلی بعضی وقتا لازمه!

https://seorooz.net/wp-content/uploads/2018/07/nofollow-internal-mohsen-tavoosi.mp4

از همین عنوان ممکنه تعجب کنین.ولی حقیقت داره.یه آموزشی توی سال ۹۳ داشتیم با عنوان نوفالو کردن لینکای داخلی اشتباهی بزرگ . 

این آموزش، نقض کننده آموزش قدیمی سال ۹۳ نیس! فقط یه تبصره، بند یا استثناست و البته عمیق تر هست.آموزش قبلی به صورت کلی بود.بدون در نظر گرفتن شرایط خاص.

وقتی شرکت طراح سایت یکی از مشتریان ما، دید که ما درخواست داریم بعضی از صفحات رو توسط متاتگ robots، نوفالو و NoIndex کنیم و یه سری لینک داخلی رو نوفالو، شدیدا مقاوت کردن و از مشتری ما تعهد گرفتن که عواقب این کار پای خودت هست و خیلی ترسیدن!

اعتقادشون بر این بود که به شکل کثیف و دیوونه واری ایندکسای سایت زیاد بشه و این رو واسه کسب رتبه بهتر مناسب می دیدن!

حق داشتن! میدونید به چه دلیل؟ چون به نفع یه شرکت طراح سایت و سئو هست که کلمات کلیدی مشتریش بیاد صفحه اول.هرچند لینک یه نیاد.به صرفه تره که با هزینه کمتر، کلمات به صفحه اول برسن و این بشه موفقیتی در کارنامه اون شرکت.

الان شاید سوال کنین، پس مشکل چیه؟

مشکل اینجاس، که اصل موضوع اندازه تبدیل و درامدزایی هست و لینک یه یا لینکای اول در یافته های جستجوی گوگل خیلی مهم هستن.با رعایت نکردن یه سری اصول، شانس مشتری اونها، واسه کسب رتبه یه در یافته های جستجوی گوگل شدیدا کم میشه و مشتری هم نمیتونه حرفی بزنه چون خیلی از کلمات کلیدیش، آخرای صفحه اول هست.اونم با دو یا سه تا لینک از دامنه خودش! و البته کم کم، احتمال افتش هم خیلی بیشتره در این شرایط.

از نظر تجاری، شاید روش این شرکت طراح سایت درست باشه.اما اگه این شرکت طراحی سایت، فقط فکرش این باشه که ایندکس زیاد خوبه به هر شکلی و موضوعی که توی این آموزش، بهش پرداختیم رو ندونه، دیگه بحث فنی و اطلاعاتی و تجربی هست.

داشتن ایندکسای زیاد حتما خوب نیس.به خاطر همین توی آموزش و ، مفصل به این موضوع پرداختیم.اگه به هر دلیلی، چاره ای ندارین که صفحات بی کیفیت یا با محتوای تکراری بسازین، اونها رو Noindex و Nofollow کنین! و لینک داخلی به اونها رو هم Nofollow کنین.

با این کار اجازه میدید، که ارزش و اعتبار از صفحات معتبر و لندینگ پیجایی که قراره با کلمات کلیدی خاصی، رتبه خوبی در یافته های جستجوی گوگل بگیرن، به صفحات بی کیفیتتون منتقل نشه.

یادتون باشه، ایندکس داریم تا ایندکس! صرف اینکه بگیم سایت من چند هزار، چند میلیون ایندکس داره، دلیلی بر قدرت و اعتبار اون دامنه نیس!

مشاهده ویدیو رو یادتون نره.

دیدگاهتان را بنویسید