۹ ترفند استثنائی برای زیبایی

۹ ترفند استثنائی برای زیبایی

Smokey-Eye-Makeupما به شما می بگیم چیجوری مشکلات پوست و موی خود رو با آسون ترین و ارزون ترین راه حل کنین و تموم عیبای کوچیکی رو که زیبایی شما رو خراب می کنن کم رنگ کنین.

۱- واسه روشن کردن پوست چرب

با لوسیون هویج پوست رو روشن کنین

اگه در این روزای مونده به عید واسه درمان جوش هاتون وقت چندانی واسه مراجعه به دکتر ندارین پیشنهاد می کنیم این لوسیون رو بسازین تا شاید هم کمی جوش هاتون بهتر شه و هم رنگ صورت تون روشن شه. کافیه تو یه شیشه، ۴ برش کوچیک هویج رو با۱۴ قاشق غذاخوری الکل سفید و۶ قاشق غذاخوری سرکه و ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین و۲ قاشق غذاخوری آبلیمو رو با هم مخلوط کنین، بعد در شیشه رو ببندین و شیشه رو خوب تکون بدین. اجازه بدین مخلوط حدود یه روز بمونه، تا آماده شه. بعد هر روزبا گوش پاک کن لوسیون رو به صورت تون بمالید، البته حواستون باشه که این مخلوط کمی قویه پس اگه احساس کردین صورت تون زیادتر از اندازه حساس شده،کمتر استفاده کنین.

۲- واسه آمادگی در برابر حساسیتا

پوست رو در برابر التهابا قوی می کنه

روزای بهاری شروع شکلای جور واجور آلرژیا و التهابات پوستیه و چه خوب از قبل از شروع اینجور التهاباتی، فکری به حال اونا کنین. تحقیقات علمی نشون میدن به کار گیری گلیسیرین می تونه از پوست در مقابل حساسیتا و التهابات مراقبت کنه. پژوهشی در سال ۱۹۹۸ انجام شد که در مجله بین المللی پوست انتشار یافت، در این تحقیق پوست داوطلبان رو در برابر مواد حساسیت زا و التهاب زا قراردادند و بعد واسه اونا گلیسیرین تجویز کردن. گلیسیرین تونست بیشتر اثرات منفی مواد التهاب زا رو نابود کنه ،یعنی مقاومت پوست رو بالا بردتا بتونه بهتر از خود مراقبت کنه. علاوه بر اینا، به بازسازی سلولای پوستی هم کمک کرد.

۳- واسه روشن کردن سیاهی آرنج

ترکیبی از سفید کننده ها رو بسازین

خیلی اوقات به دلیل طرز نشستن و قرار دادن دستا و آرنج، پوست این قسمت تیره می شه و این تیرگی واسه خیلی از خانوما رو مخه، چون دست اونا رو کمی کثیف نشون میده به خصوص در این روزا خانوما دوست دارن همه چیز برق بزنه و تمیز باشه. راه حلای طبیعی هست که می تونه به شما کمک کنه پوست این قسمت رو روشن کنین کافیه آب یه لیمو رو بگیرین و با مقدار کافی شکر مخلوط کنین تا مخلوط حالت خمیری پیدا کنه، بعد این مخلوط رو روزانه حدود ۵ دقیقه روی آرنج ماساژ بدین. لیمو خاصیت رنگ بری داره و شکر هم سلولای مرده سطح پوست رو نابود می کنه. بعد از این کار، مخلوطی از گلیسیرین و گلاب جفت و جور کنین که کمی حالت کرمی داشته باشه و روی آرنجا بمالید، این کار تولید ملانین رو کم می کنه و رنگ قسمتای تیره پوست رو روشن می کنه. در واقع هم گلاب و هم گلیسیرین به عنوان رنگ برهای طبیعی شناخته می شن که می تونن پوستای مرده و چربیا رو هم بردارن.

۴- واسه روشن کردن موها

در خونه رنگ طبیعی بسازین

بد نیس کمی واسه روزای عید در چهره تون تنوع بسازین که یکی از این راه ها کمی تغییر رنگ در موهاست؛ اگه نمی خواین سراغ رنگای شیمیایی برید ما به شما یه راه به طور کامل بی ضرر و ساده رو ارائه می دیم. شما می تونین با دارچین موها رو روشن کنین؛ واسه این کار کافیه مقداری مساوی از پودر دارچین رو با کاندیشنر(نرم کننده) مخلوط کنین و به تموم موهاتون بزنین؛ قبل از به کار گیری این مخلوط موهاتون رو آب بکشین و آب اضافه اونا رو با هوله بگیرین. خیلی با اهمیته که به همه موهاتون به یه اندازه از این مخلوط اضافه کنین تا نکنه موها دورنگ شه. بهترین کار اینه که قبل از به کار گیری مخلوط، گره موها رو با برس یا شونِه باز کنین، بعد از زدن مخلوط بعد از چند دقیقه موها رو شونِه کنین و بعد با یه کلاه حموم اونا رو بپوشونین. این مخلوط باید تموم شب روی سر شما بمونه و صبح اونو آب بکشین.

۵- واسه ازبین بردن خشکی زیر چشم

ماساژ با این کرم شما رو جوون می کنه

این روزا ممکنه پوست زیر چشمون تون بیشتر خشک شده باشه و به دنبال راه حلی واسه درمون خشکی این منطقه حساس باشین، چون پوست خشک و چروک خورده این قسمت می تونه حسابی سن شما رو بیشتر نشون بده، پس پیشنهاد می کنیم ۲۵۰ گرم لانولین خالص رو در ظرفی ریخته و روی حرارت بخار آب بذارین، بعد یه شیشه کوچیک روغن بادام شیرین (روغن زیتون یا روغن کرچک)رو کم کم به اون اضافه کنین. اونقدر باید روغن اضافه شه که مخلوط زیاد رقیق نشه. این کرم رو هنگام ماساژ زیر چشم و مواقع دیگه میشه استفاده کرد، چون بسیار تقویت کننده س و باعث رفع چین و چروکای حالتی ظریف می شه.

۶- واسه کبودی زیر چشم

با سیب زمینی خستگیا رو از بین ببرین

سیاهی زیر چشم هم می تونه حسابی چهره رو خسته و فرسوده نشون بده؛ اگه دچار اینجور مشکلی هستین می تونین با ساختن یه کرم خونگی تا حدی این تیرگیا رو کمرنگ کنین؛ کافیه یه قاشق غذاخوری روغن زیتون با یه عدد سیب زمینی پخته شده کوچیک (به صورت رنده و به طور کامل سرد) و ۲ قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنین و بعد به زیر چشماتون بمالید، بعد از نیم ساعت چشمون خود رو با آب ولرم و صابون به آرومی بشورید. اگه چربیا از دور چشمتون پاک نشد، نگران نباشین. در شست وشوی بعدی حتما تموم چربیا از بین میره.

۷- واسه سفید کردن دندونا

یه خمیر دندون سفیدکننده با برند خونگی

شما می تونین با جوش شیرین یه خمیر دندون خونگی بسازین؛ اول باید ۳ قسمت جوش شیرین رو با یه قسمت نمک مخلوط کنین، بعد به اون ۳ قاشق چای خوری گلیسیرین اضافه کنین و واسه خوشبو شدن هم ۱۰ تا ۲۰ قطره از یه اسانس مورد علاقه تون رو به اون اضافه کنین (نعناع، دارچین یا…) بعد به مقدار کافی آب به اون اضافه کنین تا به طور کامل حالت خمیری شکل پیدا کنه، شما می تونین این خمیر دندون رو در بطری کوچیک نگهداری کنین از اونجا که جوش شیرین یه سفیدکننده دندون طبیعیه و این خمیر دندون حسابی دندونا رو سفید کرده و از پوسیدگی اونا هم جلوگیری می کنه. اگه هم فرصت ندارین می تونین واسه سفیدتر شدن دندون هاتون مسواک تر خود رو درون جوش شیرین فرو ببرین و بعد با اون دندون هاتون رو مسواک بزنین. هم اینکه می تونین روی خمیر دندون کمی جوش شیرین بپاشید و بعد دندونا رو مسواک بزنین.

مجله سیب سبز

دیدگاهتان را بنویسید