۸ اشتباه مضر برای سلامت موها

۸ اشتباه مضر برای سلامت موها

داشتن موهای سالم و قشنگتر نیازمند توجه و مراقبت دقیق و روزانه س. اینکه چیجوری موی سر خود رو می شویید، خشک می کنین و حالت می بدید همه بر سلامت و شکل اون اثر می گذارد. در این مطلب اشتباهاتی توضیح داده شده که انجام یا تکرارشان دلیل تخریب سلامت موهاتون می شه.

– شونِه زدن پس از حموم

موهای سر شما وقتی خیس می شن در آسیب پذیرترین حالت ممکن قرار می گیرند. واسه جلوگیری از گره خوردن و نامرتب شدن مو بعد از حموم، می بایست موی خود رو قبل از خیس شدن شونِه بزنین. اگه دوست دارین هنگام حموم کردن هم این کار رو تکرار کنین، باید از نرم کننده استفاده کنین و شونِه ای با دندانه های باز و فاصله دار انتخاب کنین.

– شونِه نزدن از ریشه مو

خیلی از خانوم ها می گن که شونِه زدن زیاد مو باعث تخریب ساقه موها و ریزش اون می شه. به خاطر همین هم فقط به شونِه کردن نوک مو اکتفا می کنن. این درحالیه که چربی پوست سر بهترین نرم کننده مو به حساب می رود و وقتی مو رو از ریشه شونِه می کنین هم پوست سرتون رو ماساژ داده اید و هم فرصتی واسه تغذیه ساقه مو جفت و جور کرده اید. بهتره واسه این منظور از شونِه چوبی استفاده کنین.

– شست وشوی روزانه

این باور که موی سر رو نباید هر روز شست، تقریباً بین همه افراد جا افتاده. این عقیده تا حدودی درسته چراکه به کار گیری شامپو در هر وعده حموم واسه مو مضره، با این حال اگه هر روز امکان دوش گرفتن دارین، موی خود رو بدون هیچ موادی شستشو بدید، این باعث از بین رفتن غبار روی پوست سرتون می شه.

– خشک کردن موی سر با هوله

در دستورالعمل خیلی از اجناس مراقبت از مو تاکید دارن که مو رو با هوله خشک کنین. با این حال لازمه بدونین که خشک کردن موی سر با این روش می تونه موجب گره افتادن در مو و زبر شدن اون شه. بهتره تنها هوله رو دور موها ببندین. درسته که با این روش به زمان طولانی تری واسه خشک شدن نیاز دارین اما موهای سالم و زیباتری دارید.

-به کار گیری سشوار، اتو، بابلیس و…

لوازم الکتریکی که به کمک گرمای مصنوعی به موی شما حالت میدن یکی از زیان آورترین وسیله ها واسه موهای شما هستن. با این حال خیلی از زنان بدون این لوازم نمی تونن از موی خود نگهداری کنن. پس پیشنهاد ما به شما اینه که تا جای ممکن به کار گیری این لوازم رو به شرایط خاص محدود کنین و پس از به کار گیری اون ها سرم های تقویت مو رو بکار ببرین.

قبل از شسوار کشیدن موی خیس صبر کنین تا به حالت نم دار دربیاد و درجه سشوار رو بجای باد داغ روی گرمای متعادل تنظیم کنین.

– به کار گیری اتوی داغ روی موی نم دار

موی نمدار و فلز داغ بدترین ترکیب ممکن رو بوجود می بیارن. اتو و فرکننده داغ باعث تخریب ساقه مو شده و اون رو شکننده می کنه. یادتون باشه حتی وقتی که شدیدا عجله دارین می بایست تا کامل خشک شدن موهاتون صبر کنین.

– به کار گیری موس و اسپری قبل از حالت دادن

اگه واسه موندگاری بیشتر حالت موی سرتون قبل از فر یا اتو کردن به اون اسپری یا موس می زنید باید بدونین که بدترین جنایت رو در حق موهاتون مرتکب شده اید. الکل موجود در این مواد روی مو پس از اینکه گرما می بینن، مو رو شکننده و خشک می کنه به طوری که واسه برگردوندن سلامت اون تنها می بایست موهاتون رو کوتاه کنین.

– پوش دادن

خانوم هایی که با کمک شونِه پوش تلاش می کنن موهاشون رو پر پشت تر نشون بدن باید بدونن که با هر بار به کار گیری شونِه پوش، موی خود رو ۲۰ درصد ضعیف تر می کنن. این کار ممکنه موجب مو خوره شه و همونطور که می دونین موخوره هیچ درمان قطعی نداره. به جای به کار گیری شونِه پوش، از اسپری مو استفاده کنین. اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اسپری رو بعد از سشوار کردن و حالت دادن واسه اثبات حالت مو استفاده کنین.

جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید