۸ اشتباه رایج که باعث کاهش عضله می‌شود

۸ اشتباه رایج که باعث کاهش عضله می‌شود

تمرینات بدنسازی

هدف از تمرین شدید، ساخت عضله بیشتره که در آخر به شما کمک می کنه چربی بیشتری بسوزونین و وزن بیشتری از دست بدین. با اینحال، ممکنه تا جایی که می تونین سخت تمرین کنین، اما به یافته های مورد نظرتون نرسید.

اگه این وضعیت واسه شما پیش اومده، شاید یکی از اشتباهات زیر رو مرتکب میشین. این خطاها، هم سرعت پیشرفت شما رو کاهش میدن، و هم می تونن باعث از دست رفتن قدرت عضلانی شما شن.

۱. کاردیوی زیادتر از اندازه

اگه تمرینات کاردیوی زیادی انجام می دین، شاید توقع داشته باشی که در کاهش وزن، به عواقب خوبی برسین. با این حال، این کار ممکنه منتهی به از دست رفتن قدرت عضلانی شما شه، مخصوصا اگه به مدت طولانی، خیلی وقتا زیاد یا بدون غذا خوردن قبل از تمرین، کاردیو انجام بدین.

اگه در طول جلسه کاردیو، کالری بسیاری می سوزونین، بدنتون رو از مواد مغذی که واسه ساخت عضله نیاز داره، محروم می کنین. اگه در بدنتون، سوخت نداشته باشین، متابولیسم بدن شما مجبور می شه واسه تولید انرژی، عضلات رو تجزیه کنه. به این روند کاتابولیز عضله میگن.

۲. کاهش زیاد کالری

وقتی واسه کاهش وزن غذا می خورید، مطمئنا اولین گزینه شما، کاهش شدید کالریه. با این حال، اگه این کار رو انجام بدین، در آخر بدنتون رو از انرژی مورد نیازش محروم می کنین. در اینصورت تنها یه منبع انرژی دیگه س که بدون هیچ سختی ای قابل دسترسیه و اونم عضله س.

۳. تمرین دادن بخشای خاصی از بدن

اگه برنامه تمرینی تون رو به چندین روز تقسیم کردین که هر روز فقط روی عضله خاصی تمرکز می کنه، باعث میشین که رشد عضلاتتون کنه و حتی متوقف شه. گروه های بزرگ عضلانی شما باید با هم کار کنن، چون در اینصورت سریع عضله می کنین.

این مطلب را هم بخوانید :
یک ایده بلندپروازانه از روسیه

۴. تمرین زیادتر از اندازه

اگه زیادتر از اندازه به بدنمون فشار وارد کنیم، تاوانش رو پس می دیم. انجامها و تکرارهای بسیار زیاد، راه مناسبی واسه عضله سازی نیس، بلکه باعث ورم عضلات می شه و احتمال آسیب شون رو بالا می بره. پس بهتره که سا و تکرارهای کمتری با وزنه بیشتر انجام بدین.

۵. تمرین دادن فقط عضلاتی که بچشم میان

شاید بازوها، شونه ها و سینه، عضلاتی باشن که می خواین خوب بنظر برسن، اما نمی تونین فقط اونا رو پرورش بدین. می دونستین که حدود ۷۰ درصد از عضلات کل بدن شما در پشت و پاهاتون قرار داره؟ از این دو گروه عضله مهم غافل نشید.

۶. انجام ندادن حرکات کششی

ممکنه احمقانه بنظر برسه، اما حقیقت داره. حرکات کششی از آسیب جلوگیری می کنه، محدوده حرکتی عضله شما رو زیاد می کنه، و سرعت بازسازی بدن رو بالا می بره. کشش، باعث ایجاد فضا واسه فیبرهای عضلانی که واسه بزرگ کردن اونا تمرین می کنین می شه، و به بدن این امکان رو میده که قدرت و توده عضلانی اش رو زیاد کنه.

۷. نبود استراحت کافی

بدن شما در طول شب، فیبرهای عضلانی تون رو بازسازی می کنه، پس استراحت، عامل مهمی در رشد توده عضلانیه. اگه به اندازه کافی نخوابید، رشد عضلاتتون کم میشه. هم اینکه بدن شما قادر نیس که به اندازه کافی هورمونای عضله سازی که عامل مهمی در رشد عضلانی هستن رو تولید کنه.

۸. انجام تمرینات تکراری

اگه یه برنامه تمرینی تکراری رو هفته ها و ماه ها دنبال کنین، بدنتون به این حرکات عادت می کنه. کسائی که وزنه های تمرینی رو افزایش نمی دن، تکرارهای بیشتری انجام نمی دن یا حرکات رو هم تغییر نمی دن، هیچوقت رشد عضلانی واقعی رو تجربه نمی کنن و حتی ممکنه در آخر دچار فرسودگی روانی شن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

عضله سازی

پاسخ دهید