۷ چیزی که آسم را در کودکان تحریک می‌کند

۷ چیزی که آسم را در کودکان تحریک می‌کند

آسم asthma

کنترل آسم، مخصوصا در کودکان کار بسیار سختیه. دکتر اینِس آشر، از دپارتمان سلامت نوجوانان و کودکان در دانشگاه اوکلند نیوزلند، چند عامل محرک محیطی رو که می تونه موجب بروز آسم شده یا علائمش رو بدتر کنه، در لیستی آورده. از این عوامل تحریک کننده آسم در بچه ها تا جایی که ممکنه دوری کنین:

دود تنباکو: اگه کسی در خونواده شما همیشه سیگار روشنی در دست داره، حالا زمان متوقف کردنشه.

در برابر دود و ترافیک بودن: خونه شما در راه اصلیه که وسایل نقلیه زیادی تموم روز تردد کرده یا در ترافیکند؟ در ساعات بالاترین درجه ترافیک پنجره ها رو ببندین.

فست فود: کودک شما بیشتر از شما فست فود می خواد؟ اگه می خواین از حملات آسم در اون جلوگیری کنین، در تله خواسته های اون نیفتید.

رطوبت در خونه: نم و رطوبت در خونه نه فقط بدنماه، بلکه قارچایی که روی اون رشد می کنن می تونن شدیدا روی سیستم تنفسی اون تاثیر گذاشته و تحریک کننده آسم باشن.

پخت و پز روی آتیش باز: اگه عاشق غذای کبابی یا گریل شده هستین و بیشتر این کار رو درخانه و روی آتیش باز انجام می دین، باید راهی پیدا کنین تا کودک تون در برابر این آتیش و دود نباشه.

استامینوفن و آنتی بیوتیکا در سال اول زندگی: طبق گفته دکتر آشر، بهترین کار اینه که از این داروها دوری کنین مگه این که فوایدش ارزش مضراتش رو داشته باشه.

چاقی: چاقی می تونه منتهی به التهاباتی در بدن شه و التهاب ریه هم می تونه عامل بروز آسم باشه.

مهاجرت به کشوری که گسترش آسم در اونجا بالاست هم می تونه عامل بروز آسم در بچه ها باشه.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

آسم تربیت بچه مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید