۷ ماسک موی شگفت انگیزی که می‌توانید در منزل تهیه کنید

۷ ماسک موی شگفت انگیزی که می‌توانید در منزل تهیه کنید

Amazing-Hair-Masks-You-Can-Make-at-Home

تابستون می تونه فصلی خیلی سخت واسه موی سر شما باشه. پرتوهای UV، باد و آلودگی می تونن به موهای شما حمله کنن و ظاهر اون رو بسیار بیریخت وخشک کنن. حالا خوبیش اینه چندین ماسک خونگی وجود دارن که به موهای شما کمک می کنن تا ظاهر زیبای خود رو دوباره به دست بیارن. در حالیکه خرید ماسک مو پول زیادی نمی خواد ولی به چه دلیل ماسک مو رو با به کار گیری مواد عالی و طبیعی در منزل جفت و جور نکنیم؟ بدون هیچ حرف اضافه ای اینجا ۷ ماسک موی خونگی رو تقدیم حضورتون می کنیم.

ماسک آواکادو

آواکادو در خیلی از اجناس زیبایی استفاده میشن و یکی از بهترین ماسکها واسه موی سره. ماسک آواکادو بهترین ماسک واسه موهای خشکه. این ماسک به موهای شما کمک می کنه که صاف و نرم و کلفت شن. مقداری آواکادوی رسیده رو با نصف فنجون شیر و یه قاشق سوپخوری روغن زیتون و یا روغن بادام ترکیب کنین و اون رو روی موی سرتون بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب بشورید.

ماسک تخم مرغ

ماسک تخم مرغ یکی از ماسکهای تازگی بخش و نرم کننده موی سره که درست کردن اون بسیار آسونه. کافیه زرده تخم مرغ رو با یه قاشق سوپخوری روغن زیتون و یه فنجون شیر و مقداری آبلیمو مخلوط کنین. این ماسک رو روی موهاتون بمالید و بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه اون رو با آب سرد بشورید. تخم مرغ پر از پروتئینه که باعث تغذیه ریشه مو می شه، پتاسیم موجود در اون به موهای آسیب دیده کمک می کنه، ویتامین A موجب کاهش موخوره می شه و ویتامین B12 هم باعث رشد موهای جدید می شه.

ماسک ماست

اگه موی سر شما بخاطر حالت دهنده های مختلفی که واسه اون استفاده می کنین رنج می بره و یا به خاطر آلودگی هوا ظاهری کدر و خسته داره، واسه نورانی کردن دوباره اون ماسک ماست رو امتحان کنین. نصف فنجون ماست( اگه موی بلندی دارین از مقدار بیشتری ماست استفاده کنین) رو روی سرتون بمالید و اون رو ماساژ بدید و بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه اون رو بشورید بعد واسه تمیز کردن کامل اون از شامپو استفاده کنین.

ماسک موز

موز پر از ویتامین A،E،Cو پتاسمه که باعث تنظیم چربی سر می شه و اون رو سالم نگه می داره. یه عدد موز رسیده رو با یه قاشق سوپخوری روغن نارگیل، یه قاشق سوپخوری روغن زیتون و عسل مخلوط کنین. اون رو روی سرتون بمالید و بعد از ۵ دقیقه با آب گرم و یا سرد بشورید. موهای شما بعد از اون همیشه نورانی و صاف هستش.

ماسک روغن نارگیل

ماسک روغن نارگیل ماسکی عالی واسه موهای خشک و آسیب دیده. ۲ قسمت روغن نارگیل رو با یه قسمت روغن زیتون مخلوط کنین و اون رو به موهاتون بزنین و تا آنجایی که می تونین اجازه بدید روی سرتون بمونه بعد اون رو با شامپو بشورید.

ماسک توت فرنگی

اگه موی سرتون چربه ماسک توت فرنگی رو باید امتحان کنین. ویتامین C موجود در اون باعث تنظیم چربی و PH سر می شه و در نتیجه تولید چربی سر متعادل می شه و این باعث سالم موندن موی سر شما می شه. یه مشت توت فرنگی رو با یه قاشق سوپخوری عسل و یه قاشق سوپخوری روغن نارگیل مخلوط کنین. بذارین این ماسک ۱۵ دقیقه روی سرتون بمونه بعد اون رو با آب سرد بشورید.

ماسک آرد جودوسر

اگه از شوره و خارش و مشکلاتی مثل این رنج می برید ماسک جو دو سر رو هر روز استفاده کنین. خبر خوب اینه که درست کردن این ماسک بسیار سریع و آسونه. یه قاشق غذاخوری آرد جو رو با یه قاشق شیر و یه قاشق روغن بادام و یا روغن زیتون مخلوط کنین و بذارین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی سرتون بمونه و بعد با آب و شامپو موهاتون رو بشورید.

خانمهای جوون اگه دنبال دوستی می گردید که هوای پولهای شما رو داشته باشه و به دنبال راهی می گردید که سریع با اون موهای شما تغذیه شده و جوون بمونه، این ماسکهای خونگی مطمئنا به شما کمک می کنن. درست کردن این ماسکها بسیار آسونه و من مطمئن هستم که بیشتر ترکیبات اونا رو در منزل دارین. ماسک موی مورد علاقه شما چیه؟

مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید