۷ عاملی مخرب میل جنسی زنان

۷ عاملی مخرب میل جنسی زنان

به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ بعضی وقتا با اینحال واقعیت که می دونین چیجوری باید به ارگاسم برسین، اما تصور داشتن رابطه جنسی خیلی هم براتون لذتبخش نیس. حالا خوبیش اینه، اگه تازگیا میل جنسی شما کم شده، معمولا این دلیلی داره و فی نفسه اتفاق نمی افتد، بلکه جزء عادت های شما شده (و به طور قطع راه حلی واسه اون هست!). ما از دکتر جنیفر وایدر متخصص سلامت زنان سوالاتی در مورد کلی دلایل کم شدن و از بین رفتن میل جنسی پرسیدیم. موارد زیر رو بخونین تا دریابید که کدوم یکی از موارد زیر با مورد شما مطابقت داره.

  1. نوشیدن افراطی مشروبات الکلی

همه می دانند که نوشیدن افراطی الکل روی کارکرد جنسی فرد تاثیر گذاره. اما باید بدونین که نوشیدن شراب فراوون هم اثرات مشابهی بوجود می آورد. دکتر وایدر عقیده داره: بله درسته، الکل مانع از بروز احساسات می شه، اما اگر بیشتر از یه لیوان مشروبات الکلی بخورین، کارکرد جنسی شما رو هم تحت تاثیر قرار داده و اون رو کاهش می دهد و در کل مانع از تحریکات جنسی می شه. هم اینکه، نوشیدنی های الکلی عامل افسردگی هستن و افسردگی کارکرد جنسی رو تحت شعاع قرار می دهد، البته نه از نوع خوب!

  1. داروی ضد افسردگی مصرف می کنین

وقتی که صحبت از افسردگی می شه، باید بدونین که قرص های ضد افسردگی کارکرد جنسی رو بر هم می زنند. وایدر می گوید: “تحقیقات نشون دهنده اون هستش که ۳۰٪ از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی مانند SSRIs که داروی خاص ی کنترل کننده سرتونینه، ممکنه مشکلات جانبی اون رو در مورد مسائل جنسی مثل کاهش میل جنسی، محال بودن نعوظ و مشکل ارگاسم رو تجربه کرده باشن.

  1. شما داروهای دیگری مصرف می کنین.

داروهای ضد افسردگی تنها داروهایی نیستن که ممکنه میل جنسی رو کم کنن؛ داروهای دیگری که روزانه مصرف می کنین قابلیتی دارن. وایدر اضافه می کنه که : “داروهای ضد بارداری، آنتی هیستامین ها، داروهای ضد تنگی نفس و داروی فشار خون هم می تونن اختلالاتی در کارکرد جنسی بوجود بیارن. اگر نسبت به یکی از داروهای تجویزی پزشکتون شک دارین از دکتر خود سوال کنین که داروهایی که واسه شما تجویز می کنه، ممکنه مشکلی واسه میل جنسی شما بوجود آورد یا نه ؟”.

  1. شما کمبود خواب دارین.

شاید آگاهید که کمبود خواب منجر هم اینکه وزن شده و کارایی فرد رو در انجام امور ضعیف کردن می کنه. اما بدیش اینه، کمبود خواب در جای دیگری هم چهره کریه خود رو نمایان می کنه: در تختخواب. اما نبود توانایی در ایجاد رابطه جنسی فقط به دلیل خستگی نخواد بود (هرچند به طور قطع خستگی هم بخشی از دلیل نبود توانایی جنسیه). وایدر عقیده داره: واسه کارایی ۱۰۰٪، داشتن خواب کافی واسه بدن ضروریست. اگر در خوابیدن خست به خرج بدید، بدن این خست رو با کاهش میل جنسی جبران می کنه و هم اینکه کار شما رو در تختخواب مشکل می سازه. در صورت امکان، خواب شبونه خود رو بین ۷ تا ۸ ساعت تنظیم کنین.

  1. شما اضافه وزن دارین.

وایدر می گوید: داشتن اضافه وزن نه فقط موجب کاهش میل جنسی می شه، بلکه کارایی شما رو در تختخواب پایین می آورد. بعضی از مریضی ها که با چاقی بیش از اندازه پیوند خورده ان مانند دیابت و کلسترول بالا هم بر میل جنسی تاثیر منفی دارن. و اما خبر خوب چیه؟ کاهش وزن این مشکل رو حل می کنه. برنامه ای پیدا کنین تا بتونین وزن خود رو کم کنین.

  1. شما نمی دونین که چقدر جذاب هستین.

شاید این عبارت بزرگ نمایی آمیز به نظر برسه اما حقیقته: داشتن تصویر ذهنی ناخوشایندی از بدن می تونه زندگی جنسی شما رو به خطر بندازه. وایدر عقیده داره: “پیوند ذهن و بدن نقشی حیاتی در تمایلات و کارکرد جنسی فرد اجرا می کنه. بازخورد مستقیمِ داشتن نگرشی منفی نسبت به اندام خود، در تختخواب کرد پیدا می کنه. “

  1. زندگی اجتماعی پر مشغله ای دارین.

بله، حضور در اجتماع به درستی لذت بخشه و داشتن روابط اجتماعی قوی نشون دهنده سلامت کامل فرده. اما زیاده روی در اینا خستگی بیش از اندازه، فرسودگی و استرس رو در بر داره و شما رو از خلوت عاشقانه محروم می سازه، و ارزش رابطه جنسی رو کم و در درجه دوم قرار می دهد. وایدر عقیده داره: به طور قطع برنامه ریزی واسه خلوت های عاشقانه واسه خیلی از زوج ها چالشی عظیمه. پس اگه همیشه به درخواست های همکارانتون جواب مثبت می بدید و جواب های منفی نصیب شریک جنسی تون می شه، چند لحظه درنگ کنین، اولویت های خود رو آزمایش کنین و مطمئن باشین مشغله زیاد و انجام همه کارا در کنار هم و البته بدون مشکل براتون ممکن نخواد بود و بالطبع از رابطه جنسی هم لذتی نمیبرین.

مشکل نعوظ در مردان چیه؟ + راه های درمان اون

سلامت روانی و کیفیت زندگی زناشویی (جنسی)

مجله سلامت مشکلات جنسی

دیدگاهتان را بنویسید