۷ راز برای داشتن پوستی جوان‌تر

۷ راز برای داشتن پوستی جوان‌تر

پوست شفاف

به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ پوستی جوون و سرحال، نمایانگر ذهنی جوون و سرحاله. خیلیا تلاش می کنن تا با پول خرج کردن و روتینای مراقبت از زیبایی الکی زیبایی بدست بیارن، در حالیکه راز اصلی داشتن پوستی جوون و با تازگی خیلی هم ارزانه!

در حالیکه نتایجی که از برنامه های مراقبت از زیبایی و مواد شیمیایی دریافت می کنین تاثیر کوتاه یه مدت دارن، زیبایی که بواسطه رعایت یه خوب بدست می بیارین، همیشه باقی می مونه. این نکات رو رعایت کنین تا علائم پیری رو از خود دور کرده و واسه ظاهرتون معجزه بیافرینید.

از شستشوی پوست گرفته تا غذا خوردنتون، کوچیک ترین چیزها می تونن تغییرات بزرگی بسازن. پس بخونین و یاد بگیرین. با این رازهای ساده به تازه کردن پوستتون سلام کنین، پوستتون رو مرطوب نگاه دارین و از آسیبای پوستی خلاص شید.

۱. مراقب آفتاب سوزان باشین

آسیبی که آفتاب می تونه بر پوست شما وارد کنه، در طول زمان اتفاق می افته، اما پابرجا می مونه. جدای از لکای قهوه ای، قرمزی، دمل، خشکی، لک و پیس، و سوختگی، آفتاب باعث می شه تا پوستتون چروکیده و سالخورده شه.

وقتی که چین و چروکا ظاهر شن، دیگه خلاص شدن از دست اونا ساده نیس. ازینرو پیشگیری بهتر از درمانه. تا اونجا که ممکنه در وسط ظهر از خورشید دوری کنین، یعنی دقیقا وقتی که در گرم ترین زمان روز قرار داریم.

اگه ناچار به ترک منزل یا محل کارتون هستین، یه روسری یا چتر همراه خود داشته باشین تا صورتتون رو پوشش بدین. هم اینکه مطمئن شید که هر باری از خونه بیرون می رید، به مقدار مناسب کرم ضد آفتاب استفاده کردین، صرفنظر از اینکه هوا آفتابی باشه یا نباشه.

۲. واسه روتینای مراقبت از پوست شبونه سرمایه گذاری کنین

معمولا به این اجناس، کرم شب میگن. کارشناسان پوست میگن وقتی که در خوابین، بهترین زمان واسه به کار گیری کرم هاست، چون که معطلی ای در عملکردشون ایجاد نمی شه و بهترین بازخورد رو دارن.

با یه متخصص پوست خوب صحبت کنین و واسه پوستتون یه کرم شب خوب پیدا کنین تا وقتی که خوابید پوستتون رو مرطوب و صاف کنه. اینجوری خیالتون راحت هستش که رطوبت در پوستتون حفظ شده و از سالخوردگی جلوگیری می شه.

۳. سلولای خشک پوستتون رو روش سایی کنین

کارا و بکش و مکشای روزانه ما، معمولا باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و سالخوردگی پوستتون می شه. یه اسکراب خوب، راه حلی عالی واسه این مشکله. پس دست کم سه بار در هفته از یه اسکراب خوب استفاده کنین تا تموم سلولای مرده پوستتون رو کنار بزنین.

از اونجایی که سلولای کهنه و مرده پوستتون کنار زده می شن، واسه سلولای تر و تازه و جدید جا باز می شه، پس پوستتون قشنگتر و نورانی جلوه می کنه.

۴. قبل از مصرف شیرینی جات سه باره فکر کنین

هرچند که یه دسر خوشمزه پس از ناهار یا شام، واقعا لذت بخشه، اما اگه براتون تبدیل به عادت شه، در دراز مدت واسه پوستتون مضر و دردآور هستش. وقتی که شکر در بدن شما تجزیه و به جریان خون وارد می شه، با مولکولای پروتئینی ترکیب شده و کیفیت کلاژن و الاستین رو در بدن شما کم می کنه.

این اتفاق باعث می شه تا پوستتون حالت افتاده به خود بگیره و به مرور چروک شه و شما رو به سمت راهی ترسناک بفرسته. پس خیلی خوبه که هیچ وقت در خوردن شیرینی زیاده روی نکنین، و از طرفی هم تلاش کنین تا در مصرف غذاهای شیرین تا اونجا که می تونین محدودیت بسازین.

۵. در حد زیاده روی آب بخورین

هیچوقت خودتون رو از نوشیدنیای سالم محروم نکنین. به طور کامل روشنه که آب واسه بدنتون لازمه، آب آسونترین راه واسه گرفتن پوستی قشنگتر هستش. حدود ۷۰ درصد بدن شما رو آب تشکیل داده، به خاطر همین اگه به اندازه کافی آب مصرف نکنین، یه خطر بزرگ واسه پوستتون ایجاد میشه.

همیشه یه بطری آب با خودتون به همراه داشته باشین. همونطور که می دونین هشت تا ده لیوان آب در روز، دست کم نیاز شما به آبه. عوضش نوشیدنیای گازدار یا نوشابه، به سراغ شکلای جور واجور آبمیوه یا آب نارگیل برید.

هم اینکه تا اونجا که می تونین باید از نوشیدنیای الکلی هم دوری کنین. نوشیدنیای گازدار شیمیایی و اونایی که الکلی هستن، در پوستتون ایجاد سمومی کرده که باعث سریع سالخورده شدن پوست می شن. هم اینکه سیگار کشیدن هم باعث می شه تا در طول زمان پوستتون چروک ورداشته و بافت طبیعی اش رو از دست بده.

۶. هنگام پرواز، شاخک هاتون بوق می زنه؟

هنگام پرواز نسبت به وقتی که روی زمین قرار دارین، به خورشید نزدیک ترید. مثلا اونطور که دیده شده تعداد خیلی از خلبانان و مهمانداران هواپیماها بیشتر مستعد هستن، تنها بخاطر اینکه در بیشتر وقتا بیشتر از بقیه نزدیک به خورشید هستن.

ازینرو به اون دسته از آدمایی که به طور منظم پرواز می کنن، پیشنهاد می کنیم که کنار پنجره شینن تا پوستشون در برابر نور خورشید نباشه. اما اگه در کنار پنجره نشستید، پرده اونو پایین بکشین. هم اینکه بدون اینکه ضد آفتاب مالیده باشین سوار هواپیما نشید.

۷. خوشحال باشین، زیبایی پشت بندش میاد

اصلا مهم نیس که چقدر به خودتون برسین و چقدر اجناس زیبایی استفاده کنین، اگه از درون خوشحال و سرحال نباشین شک نداشته باشین در چهره تون مشخص می شه. یه فرد خوشحال تر معمولا بیشتر عمر می کنه. اصلا به خاطر همین مشاورین و کلوبای کمدی و خنده پر طرفدارند.

این موضوع از نظر علمی هم به اثبات رسیده که استرس یا دراز مدت، باعث ایجاد جوش یا حتی چین و چروک می شن. اینجور روحیاتی به شکل خودکار باعث می شن تا پیرتر از چیزی که هستین بنظر برسین.

هم اینکه استرس داشتن، با بی خوابی هم همراه هستش، در نتیجه بی خوابی هم پوستتون خسته و بی رنگ رو می شه و زیر چشماتون گود می افته. پس خودتون رو از مشکل دور نگاه دارین، خوشحال باشین، قشنگتر باشین، و واسه همیشه جوون بمونین!

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید