۶ توصیه مهم برای نگهداری گیاه «بامبو»

۶ توصیه مهم برای نگهداری گیاه «بامبو»

نگهداری از bamboo

این روز ها گیاه بامبو یکی از پرطرفدار ترین گیاهان آپارتمانی حساب می شه. البته این نوع بامبویی که در خونه ها نگهداری می شه و معمولا پرپیچ و تابه، نوع خاصی از بامبو است که به «لاکی بامبو» می شناسنش و با نام علمی «دراسینا» در جهان شناخته می شه. با ۶ نکته مهم درباره نگهداری از اون در ادامه مطلب آشنا شید.

یه:

بامبومهم ترین نکاتی که در مورد این نوع بامبو لازمه در نظر گرفته شه، نور کافی و آب تازه س و احتیاج به رسیدگی خاصی نداره. البته بامبو واسه رشد، خاک هم نمی خواهد. حتی می توان اون رو در خاک های ژله ای نگهداری کرد اما واسه رشد بهتره از تقویت کننده های مایعی استفاده شه که به آب بامبو اضافه می کنن و گل فروشی ها اون رو «غذای بامبو» می نامند.

دو:

بامبو ها گیاهان بسیار حساسی هستن و در صورت کوچیک ترین تماسی با موادشیمیایی مثلا مواد شوینده، نگهداری در هوای گرم، نبود تعویض آب، قرار گرفتن در نزدیکی نور زیاد و بعضی وقتا مریضی، کم کم زرد می شن و از بین می روند. به خاطر همین ظرف یا گلدانی که در اون نگهداری می شه باید ماهی یه بار شسته شه و قبل اینکه گیاه در اون قرار گیرد، به طور کامل خشک شه.

سه:

اگه نکات بالا رو مورد توجه بذارین و بامبو رو در دمای ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد و دور از نور مستقیم خورشید و باد مستقیم کولر نگه دارین و رطوبت لازم رو واسه اون جفت و جور کنین، پس از مدت ۵ تا ۷ ماه تماشاگر قد کشیدن عجیب این گیاه پیچ خورده و سرسبزی اون هستین.

چهار:

بامبو برعکس بقیه گیاهان، نگهداری می شه؛ یعنی وقتی نور کمتری به اون برسه، بیشتر در جست وجوی نور قد می کشد و در تماس با نور زیاد و گرما از داخل می پوسد.

پنج:

تمیز نگه داشتن آب بامبو و با تعویض هفتگی اثر زیادی در سلامت گیاه داره. مقدار آب هم باید تا اندازه ای باشه که تقریبا تا ۲/۵ سانتی متر بالا تر از انتهای پایینی ساقه قرار بگیره.

شش:

دو عامل واسه زرد شدن بامبو مطرحه. نور مستقیم یا زیادتر از اندازه و آب لوله کشی مورد استفاده واسه گیاه که شامل مقدار زیادتر از اندازه نمک یا فلورایده. اگه گیاهتان بنابه دلایلی زرد شده و رشد اون متوقف شده، اون رو از تابش مستقیم نور آفتاب دور کرده و آب اون رو فقط از آب فیلتر شده یا آب معدنی طبیعی تامین کنین تا دوره پربار و جدیدی رو شروع کنه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید