۵ گام اصلی در رسیدن به آرزوهایتان

۵ گام اصلی در رسیدن به آرزوهایتان

success

در این نوشته از ۵ قدم ساده اما مهم صحبت شده که می تونه به همه کمک کنه تا به بعضی از آرزو هاشون نزدیک شن یا حتی به اونا برسن.

  1. الویت بندی کنین

الویت بندی کردن به این معنی نیس که یه هدف مهم و دیگری بی اهمیته، بلکه هدف از این کار مرتب کردن ذهنه. شمام مثل هرکی دیگری چیزای زیادی می خواین و فکرهای جورواجور زیادی رو تو ذهن می پرورانید اما وقتی هیچ کدوم از این فکرا سرجا و در جایگاه خود قرار نداشته باشن، همه چیز به هم می ریزه. از ذهن بهم ریخته و شلخته نمیشه انتظار چندانی داشت. چیزی که می خواین به اون برسین رو تو ذهن طبقه بندی و مرتب کنین تا هم خودتون راحت باشین و هم ذهن بی نوایتان به آرامش برسه.

  1. بیرحمانه برنامه ریزی کنین، خستگی ناپذیر به اجرا درآرین

کمی بیرحم باشین. لازمه که کمی بیرحم باشین، چون قراره به هر چیزی که می خواین، برسین. مرحله برنامه ریزی باید بیرحمانه پیش رود و مرحله اجرایی باید خستگی ناپذیر دنبال شه که نتیجه مطلوب انجام بشه. وقتی برنامه ای تو ذهن می چینید، در کنارش خود رو مجبور به اجزایش کنین و دست نکشید. در بین تلاش واسه اجرای برنامه ها تلاش کنین کمتر غر بزیید و همیشه به فکر بیخیال شدن نیفتید. اگه بیخیال شدین، باید قید آرزو هاتون رو هم بزنین چون تازه مثل بقیه شدین. خسته و دلزده.

  1. خود رو بنده محدودیتا نکنین

چارچوب ذهنی خود رو باز کنین. فراختر و وسیع تر. اینقدر خود رو در قید و بند تعصباتی که هیچ نتیجه ای ندارن، قرار ندین. کمی دورترا رو هم ببنید و تلاش کنین از بقیه چیزای جور واجور یاد بگیرین. یکدندگی، لجبازی و دلبستگی به تفکر «مرغ یه پا داره» آدما رو زمین می زنه. خیلی زود تر و سریع تر از چیزی که خودشون فکر می کنن. عوض اون، بنده فهم باشین نه محدودیتای خودساخته.

  1. به همه جا سرک بکشین

توی دفتر کارتون نشسته اید، چای یا قهوه می خورید و به آرزوهای دور و دراز فکر می کنین. باید بگیم که این آرزوا هیچوقت پا رو فرا تر از فکر شما نمی ذاره، مگه اینکه حرکتی انجام بدین. از دفترتان خارج شید و تلاش کنین دنیا رو موشکافانه تر نگاه کنین. به هر جا که امکان داره سرک بکشین و چیزای تازه یاد بگیرین تا در راه رسیدن به هدف سختیای کمتری رو تجربه کنین.

  1. بررسی کنین، تجدید نظر کنین، سازگاری بسازین و جلو رفتن کنین

با چشم باز پیش برید. بررسی لازم رو هیچوقت از یاد نبرین و جنبه های جورواجور یه مسئله رو ببینین. اگه لازم شد در کارایی که در گذشته انجام دادین، تجدید نظر کنین. در واقع خرابیا رو درست کنین. تلاش کنین با شرایط و روندی که در راه رسیدن به هدف دارین، منطبق باشین و سازگاری بسازین که ساده تر به مطلوب خود برسین. اینطوری پیشرفت و رفتن به جلو یه امر طبیعی هستش.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بازنشر جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید