۵ فستیوال برتر دنیا

۵ فستیوال برتر دنیا

اگه سفری به بیرون مرز کشور دارین تلاش کنین تاریخ اون رو با یه فستیوال بزرگ هماهنگ کنین تا علاوه بر جاذبه های دیدنی مقصد با یه جاذبه فرهنگی هم آشنا شید و از زیباییای اون لذت ببرین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ وقتی صحبت از جشن و سرگرمی می شه، هیچی بهتر از یه فستیوال باشکوه نمی شه و خبر خوب اینکه سرتاسر جهان پره از این فستیوالا که در اوقات مختلفی از سال برگزار می شن. هر کدوم از فستیوالا از فرهنگ خاصی قدرت می گیرن و واسه همینه که معروفیت خیلی از اونا جهانی شده و جای تعجب نداره که میلیونا نفر، چمدون خود رو می بندن تا واسه دیدن این فستیوالا سفر کنن. ۵ فستیوال برتر در زیر معرفی شده که ارزش بررسی کردن رو داره. با ما همراه باشین:

۱. فستیوال ماردی گراس در نیو اورلئان

با اینکه این ماردی گراس دو هفته ای در کشورهایی مثل آلمان، برزیل و هلند هم برپا می شه هزاران نفر از سراسر دنیا که دوست دارن این فستیوال رو از نزدیک ببینن، به نیو اورلئان سفر می کنن. این فستیوال، جوی کارناوال طور داره که در اون افراد با ماسکایی بر صورت و لباسای خاصی که در تن دارن، در خیابون رژه می رن. ماردی گراس، فرصت خوبی واسه خوردن غذاهای جور واجور و خوشحال بودنه.

۲. فستیوال سال جدید چینی در آمریکا

فستیوال و رژه سال نوی چینیا در سانفرانسیسکو رو شاید بشه بزرگترین مراسم فرهنگ آسیایی تبارها در خارج از آسیا دونست. در آخر ماه ژانویه، چینیا لباسای مخصوصشان رو می پوشند و در لباسایی به شکل اژدها وشیر و اشکال جور واجور رژه می رن، فشفشهای رنگارنگ زیادی ، آسمون شهر رو نورانی می کنن و در آخر موجود مورد علاقه مردم یعنی همون اژدهای طلایی در خیابونا با آداب و رسوم خاص خودشون راه میره.

۳. فستیوال هولی در هند

هولی فستیوال معروف رنگ هاست که در هند و در اوایل فصل بهار برگزار می شه. جشن رنگا نمادی از پیروزی بر بدی هاست. در این فستیوال، مردم رنگای مختلفی رو به طرف هم می پاشند و رنگای ترکیب شده با آب رو در میان جمعیت و در هوا اسپری می کنن. این فستیوال به اندازه ای مشهوره که هر ساله افراد خیلی از قسمتای جور واجور دنیا به هند سفر می کنن تا شروع سال جدید رو به سبک هندیا و همراه اونا جشن بگیرن. هولی فرصت خوبی واسه هیجان گم شدن در رنگهای زیباست.

۴. فستیوال پنیر کوپر هیل چرخان در انگلستان

در تعطیلات بهاری در شهر Gloucester ، انگلستان کمی دیوونه می شه! در این فستیوال، شرکت کننده ها، یه چرخ از پنیر گوسفند رو که ۹ پوند وزن داره، تو یه تپه ۲۹۵ فوتی دنیال می کنن. می گن سرعت این چرخ در جاهایی به ۷۰ مایل در ساعت هم می رسه. هنوز معمای برگزاری پشت این فستیوال مشخص نیس.

جالبه بدونین هر ساله در این فستیوال، دست و پاهای زیادی واسه رسیدن به چرخ شکسته می شه!

۵. جشنواره فانوس در شهر پینگسی در تایوان

جشنواره فانوس تایوان هر ساله در شهر پینگسی و در ماه فوریه یا اوایل ماه مارچ برگزار می شه. این فستیوال نمادی از پایان پیدا کردن سال نوی چینی و بخشی از سنت این کشوره. در این فستیوال، آتیش بازی هم انجام می شه که نمادی از دفع شر و مریضی از شهره و بعد از اون فانوسا به هوا فرستاده می شه که نشونه اینه که شهر امنه و این فانوسا، آرزوهاشون رو به خدا می رسونن. تایوانیا آرزوی خود رو روی فانوس می نویسند و بعد اون رو در هوا رها می کنن و منظره بسیار زیبایی ایجاد میشه انگار که سیاهی آسمون با هزاران فانوس روشن شده.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید