۵ روش برای دستیابی به پوستی نرم و لطیف با شیر

۵ روش برای دستیابی به پوستی نرم و لطیف با شیر

شیر

به گزارش آلامتو به نقل از سلامت ؛ به طور حتم، پاک کننده ها و مرطوب کننده های گرون در همه فروشگاه های عرضه اجناس آرایشی و بهداشتی فت و فراوون در دسترس همه هست، اما ما راه بهتری که تقریبا مجانیه و همیشه در آشپزخانه ها پیدا می شه رو به شما پیشنهاد می دیم؛ شیر! متخصص زیبایی به روش طبیعی، پگی پاگت اقرار می داره که ترکیبات موجود در شیر باعث نرم شدن پوست، لایه برداری از پوست و رفع سلولای مرده و در عین حال مانع از شل شدن پوست و هزاران حس خوب دیگه می شه. اون اینجا به محبوب ترین کاربرده های این محصول لبنی اشاره می کنه.

  1. پاک کننده

پوستتون اونقدر حساسه که نمی تونین از پاک کننده سنتی واسه تمیز کردن اون استفاده کنین؟ پاگت پیشنهاد می کنه که فقط از شیر استفاده کنین. ایشون میگه: “هرچند بافت شیر بسیار لطیفه اما در عین حال واسه چربی زدایی و پاک کردن آرایش از روی پوست بسیار موثره.”

  1. لایه برداری سلولای مرده پوست

شیر شامل اسید لاکتیک یعنی ترکیبی از آلفاهیدروکسی اسیده که در واقع ترکیبی شیمیایی و فوق العاده موثر در رفع سلولای مرده پوست حساب می شه. این اسید، سیاهیای دور چشم رو کاهش داده و موجب افزایش کلاژن سازی شده و بدون هیچ گونه آسیبی به پوست سلولای مرده رو از سطح پوست می زداید. روش کار بسیار ساده س!، پنبه ای رو به شیر آغشته کنین و با ملایمت روی پوست صورتتون کشیده و تا گردن ادامه بدین. پاگت عقیده داره: “شیر بر خلاف میوه ها که دارای اسید و آنزیم هستن و بعضی وقتا آسیب رسونن، لطیف ترین زداینده سلولای مرده پوسته.”

  1. نرم کننده پوست

این طور نقل شده که کلئوپاترا پوست فوق العاده لطیفش رو مدیون وانای باشکوه پر از شیر بود. واسه داشتن پوستی لطیف احتیاجی به پر کردن وان با بطریای شیر نیس، واسه این منظور اضافه کردن چند فنجون شیر به آب گرم وان کافیه. پاگت میگه: “با حموم شیر پر از احساس رضایت شید و پوستی نرم و لطیف رو تجربه کنین. “

  1. ماسک استواری بخش

اجناس لبنی دیگه هم واسه پوست مفیدن. پاگت میگه که به کار گیری ماست به عنوان ماسک، مانع از شل شدن پوست می شه، سلولای مرده رو از سطح پوست زدوده و موجب نرمی و لطافت پوست می شه. اون عقیده داره: “ماست، یکی از ماسکای فوق العاده واسه پوسته چون موجب استواری پوست می شه.” یه لایه نازک از ماست رو به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خود بذارین و بعد آبکشی کنین.

  1. لکه ورداری

پاگت میگه: “اسید لاکتیک موجود در ترکیبات شیر موجب کم رنگ شدن لکه های پوستی و رفع سلولای مرده اون می شه، هم اینکه درمانی برایلکهای به جامانده از جوش س. شیر، باعث آب رسانی به پوست می شه و به رفع جوش کمک زیادی می کنه.” ایشون واسه درمان جوش مخلوطی از شیر و کمی آرد رو پیشنهاد میده، بدین منظور کمی شیر رو با آرد مخلوط کنین تا خمیر لطیفی انجام بشه. شب قبل از خواب اونو روی صورت خود بمالید و صبح بدون این دست اون دست کردن پس از بیدار شدن اونو بشورید .

مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید