۵ راه حل برای تبدیل رویا به واقعیت

۵ راه حل برای تبدیل رویا به واقعیت

success

شاید واسه شما تحقق رویاهایتون کاری سخت به نظر برسه؛ اما با چند روش ساده می تونید این رویاها رو به واقعیت تبدیل کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛  گفتن این که شما یه خیالباف و یا عملگر هستین، مانند اینه که گفته شه شما خوب یا بد هستین. هیچکی۱۰۰  درصد تو یه راه یا راه دیگه نیس، اما ممکنه بعضی ویژگیا در بعضی افراد ضعیف تر یا قوی تر باشه. رویاپرداز یا عملگرا بودن یه طیفه و خبر خوب واسه شما اینه که می تونین الگوی این طیف رو تغییر داده و در تعادل و وضعیت بهتری قرار بگیرین. یادتون باشه که عملگرا بودن حتما از خیالباف بودن بهتر نیس. واسه موفقیت، شما باید هر دو ویژگی رو داشته باشین.

اگه شما کلاً از دید فعالیت خاموش هستین و تمایلات خیلی بیشتری واسه خیالبافی دارین، حالا زمان اقدامه. اینجا بعضی از آسونترین و سریعترین راه ها واسه در آغوش کشیدن فاعل داخلی تون هست تا خیال پردازی تون بتونه کمی استراحت کنه. یادتون باشه که بدون اتخاذ هدفی کامل و متعادل، شما فقط در جا میزنین.

اهداف رو یادداشت کنین و به اونا فرجه (زمان واسه اتمام) بدید

شما می گین می خوام یه رمان بنویسم و اون رو واسه ارسال به انتشارات آماده کنم. فوق العاده س، اما چقدر از این هدف دور هستین؟ تعریف شما از «آماده ساختن رمان واسه ارسال» چیه؟ شما در هر روز چقدر می تونین بنویسین و واسه اون، مانند رفتن به کار و یا رفتن به باشگاه، برنامه ریزی کردین؟ بسته به وضعیتی که پیش نویس رمان شما الان قرار داره، آخرین مهلت واسه آماده سازی رمان خود رو انتخاب کنین و یا چند زمان واسه اتمام هر فصل از اون در نظر بگیرین. این راه و روش نه فقط واسه یه رمان، بلکه واسه هر هدفی کاراست.

 خواسته ها و نیازا رو در تعادل بذارین

هر بار که شما تصمیم می گیرین تا کاری رو انجام بدین، یه لیست از مراحلی که نیاز دارین طی کنیدتا اون اتفاق بیفته رو بنویسین. ممکنه هدف شما صرفه جویی مقدار مشخصی پول واسه یه اتفاق خاص، مانند عروسی تون باشه. اگه می خواین تو یه سال ۱۰ میلیون تومن صرفه جویی کنین، به بودجه خود نگاه کنین و چیزی که رو که نیازه قطع کنین تا اون اتفاق بیفته، رو کشف کنین. شما هم اینکه ممکنه نیاز پیدا کنین تا ساعات بیشتری رو در محل کار بگذرونین، شغل دوم دست و پا کنین و یا زندگی ای با صرفه تر رو تمرین کنین.

خودتون رو با فعالان محاصره کنین

پنج نفر از بهترین دوستان شما چه کسائی هستن؟ خیالبافا از همدیگه تقلید می کنن، اما اگه شما در دور و بر افراد عملگرا هستین، اونا به شما الهام می بخشن. یادتون باشه: شما مسئول شبکه دور و بری ها و دوستای خود و تبعاتی که از وجود اونا بدست میاد، هستین.

کاری که جواب نمی ده، رو متوقف کنین

شما فرق عاقل از مجنون رو میدونید، پس به چه دلیل در اون هچل گیر کردین؟ اگه شما در مورد چیزی خیالبافی می کنین، اما تلاشاتون به یافته های مثبت منجر نمی شه، زمان اون هستش که خیال هاتون رو متوقف کنین، اونا رو دوباره آزمایش کرده و کشف کنین چی اشتباهه. بعد واسه اتخاذ یه راه و روش تازه دست به کار شید. شما هیچوقت با انجام متوالی یه اشتباه، به جایی نمی رسین.

فرض کنین همه چیز طولانی تر شه و بیشتر خرج برداره

یکی از جنبه های منفی خیالباف بودن اینه که بیشتر افراد در مرحله خیالبافی، به همه چیز از جنبه مثبت نگاه می کنن. با این حال، تقریبا همه کارا و فعالیتا به گرفتن پول و زمان بیشتری از اون چیزی که شما در اول تصور می کنین، تمایل دارن. وقتی که برنامه عملی خود رو می نویسید، زمان و پول رو ده درصد زیاد کرده و به خودتون یه سپر بدین. در بدترین سناریوی ممکن، شما با زمان و پول باقی مونده موفق میشین.

در آخر اجازه ندین که درون عملگرا شما گرایشای خیالبافیتان رو تحت اختیار بگیره. خیال پردازی اگه به راه مثبت استفاده شه، می تونه واسه شما منبع الهام، خلاقیت و راهی واسه رسیدن به ستاره ها باشه.

خبرگزاری مهر نشر دوباره

دیدگاهتان را بنویسید