۵ تمرینی که باید پشت میز کارتان انجام دهید

۵ تمرینی که باید پشت میز کارتان انجام دهید

نشستن پشت میز کار

طبیعت کار، درزمان سال ها تغییر کرده. امروزه ما در بیشتر کارامون از کامپیوتر و تکنولوژی استفاده می کنیم. تمایل داریم ساعت ها همین طور پشت میزمون بشینیم و آخرش هم بدنمون درد بگیره و کوفت بره.

بدتر از اون، نشستن به حالت قوز کرده روی صندلی هم، هرچقدر هم که راحت باشین، بهرحال حالت طبیعی بدنتون نیس و بر کمر و مفاصلتان فشار میاره. دیگه احتیاجی نیس که بگیم چشم های شمام بخاطر خیره شدن به نمایشگر به مدت طولانی خسته می شن.

پس باید تمریناتی رو انجام بدین تا بر بدنتون فشار زیادی وارد نیاد. بعضی از این تمرینات به طور استادانه ای طراحی شده ان و توجه بقیه رو به شما جلب نمیکنه. در این مطلب با تمریناتی که باید پشت میز کارتون انجام بدین آشنا میشین. این تمرینات به شما کمک می کنن تا در محیط کار فعال تر باشین و پس از کار احساس خستگی نکنین.

۱. تمرینات کششی

آسونترین و موثرترین تمرینی که می تونین پشت میز کارتون انجام بدین همین تمرینه. تمرینات ساده ی کششی مثل، تمرین کششی گردن، نگاه داشتن پاهاتون تو یه خط صاف، و تمرین کششی بازوها، فشار زیادی رو از بدن شما بر داره.

وقتی تمرینات کششی انجام می بدید، عضلاتتون ریلکس می شه، و این باعث می شه تا انرژی تازه ای بگیرین. کافیه هر چند ساعت یه بار صندلی تون رو به عقب هل بدید و چند تمرین کششی انجام بدین تا خودتون تغییرات رو فهمیده باشین.

۲. واسه یه مدت چشم هاتون رو ببندین

چند لحظه ای نمایشگر رو خاموش کنین و چشم هاتون رو ببندین. حتی می تونید با کمی آب چشم هاتون رو نمناک کنین، منتها یادتون باشه که به چشماتون آب نپاشید، بلکه با یه تیکه دستمال مرطوب، وقتی چشماتون رو بسته اید پلکتون رو مرطوب کنین.

اگه هر چند ساعت یه بار این کار رو انجام بدین، چشم هاتون همیشه ریلکس هستن و کمتر خواهند سوخت. هم اینکه دیگه پوست دور و بر چشماتون خشک و زبر نمیشه.

۳. صندلی تون رو به عقب هل بدید، خم شید و انشگتان پاهاتون رو لمس کنین

حتی احتیاجی نیس واسه این تمرین از روی صندلی بلند شید! فقط کافیه صندلی تون رو چند سانتی به عقب هل بدید و خم شید و نوک انگشتان پاهاتون رو لمس کنین.

اصلی ترین قسمت بدن که بیشترین فشار و آسیب رو در کارای پشت میزی متحمل می شه، کمره. با این تمرین، عضلات کمرتون رو خواهید کشید. این تمرین رو هر چند ساعت ۳ تا ۴ بار انجام بدین.

۴. کمرتون رو صاف کنین و روی صندلی چهارزانو بشینین

این تمرین به تقلید از یه ژست یوگا طراحی شده، و هم واسه کمرتون و هم پاهاتون خوبه.

صاف نشستن، نه فقط حالت نشستن شما رو اصلاح می کنه، بلکه از اینکه جلوی کامپیوتر دولا شید جلوگیری می کنه. هم اینکه تکون دادن پاها وقتی که می خواهید چهارزانو بشینین یا اینکه دوباره به حالت عادی برگردین، جریان خون رو در پاهاتون بهبود خواهد بخشید.

۵. واسه چند ثانیه دست هاتون رو بالا بیارین و پشت سرتون نگاه دارین

شاید فقط این تمرین، مقداری توجه بقیه رو جلب کنه، اما واقعا واسه بازوها و عضلات سرشانه تون عالیه. وقتی یه مدت از پشت کامپیوتر نشتنتان گذشت، با انجام این تمرین، به طور کامل فشار روی سرشانه هاتون رو کم کنین.

حتی با وجود اینکه کارای پشت میزی، فعالیت خاصی ندارن، اما بهرحال بر بدن شما فشار وارد میاد. پس هنگام کار، با انجام این تمرینات، بدنتون رو ریلکس و با انرژی نگاه دارین.

دیدگاهتان را بنویسید