۴ راز جوانی و سلامتی

۴ راز جوانی و سلامتی

face

بعضی وقتا، می تونید خیلی راحت غذاهایی رو انتخاب کنین که خواص ضد پیری دارن (نگران هم نباشین، خوشمزه ان!) مواقع دیگه که انتخاب های خوبی ندارین، مکمل های غذایی در دستور کار، هستن.البته اجناس زیبایی هم هیچوقت ضرر ندارن. در این مطلب با چهار عامل تقویتی سلامت آشنا می شید که به شما کمک می کنن ظاهر و باطنی فوق العاده داشته باشین.

۱. رسوراترول

این چیه؟ رسوراترول، پلی فنل های موجود در ساقه، دانه و پوست انگور قرمز و گیاهان دیگه س.

چیکار می کنه؟ تحقیقات نشون داده ان که رسوراترول، انرژی رو زیاد می کنه، مانع گسترش سرطان می شه (مخصوصا سرطان سینه)، از مریضی های قلبی پیشگیری می کنه، با کم شدن خطر دچار شدن به التهاب و لخته شدن خوب هم ربط داره، و براساس تحقیقی از دانشگاه هاروارد، حتی می تونه سرعت روند سالخوردگی رو هم کم کنه. رسوراترول حتی به مقابله با سموم محیط هم کمک می کنه تا در نتیجه ی اون پوستتون نرم و بدون چین و چروک بمونه.

چه بخوریم؟ واسه دریافت رسوراترول از طبیعت، کره بادام زمینی، انگور قرمز، آب انگور قرمز، زغال اخته و قره قات بخورین.

۲. اسیدهای چرب امگا-۳

این چیه؟ امگا-۳ اسیدهای چرب غیر اشباعیه، که بدن واسه عملکردهایش و سالم موندن به اون احتیاج داره.

چیکار می کنه؟ امگا-۳ می تونه خطر دچار شدن به مریضی های قلبی رو تا ۳۰ درصد کم کنه، التهاب رو آرامش دهد، کلسترول خون رو تنظیم کنه، علائم افسردگی رو نابود کنه، و به پوستتون کمک کنه تا نورانی بمونه.

چه بخوریم؟ ماهی سالومون، بذر کتون، گردو، ماهی کولی، و ماهی ساردین

۳. آنتی اکسیدان ها

این چیه؟ آنتی اکسیدان ها مواد مغذی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم هایی (پروتئین هایی در بدن که به عکس العمل های شیمیایی کمک می کنن) هستن که در غذاها یافت می شن. ویتامین های آ، سی و ای، بزرگ ترین آنتی اکسیدان ها هستن.

چیکار می کنه؟ آنتی اکسیدان ها کمک می کنن تا پیری بدن به تاخیر بیفته، و آسیب پذیری اش در برابر سرطان، مریضی های قلبی، و دیابت کم بشه. هم اینکه به کاهش التهاب هم کمک می کنه، و می تونه تشکیل پیگمنت ها مانند لکه های پیری رو متوقف کنه. هم اینکه کمک می کنن تا پوستتون روشن و منعطف بمونه.

چه بخوریم؟ اسفناج، توت فرنگی، توت مشکی، زغال اخته، آلو، کشمش، ، کلم پیچ، و تخم کدو

۴. کوآنزیم کیو ۱۰

این چیه؟ یوبی کینون، که به اون Q10 یا کوآنزیم کیو ۱۰ هم گفته می شه، یه آنتی اکسیدان قوی و طبیعیه که به طور طبیعی در بدن هم تولید می شه. این آنتی اکسیدان در غشای سلولی قلب، کلیه ها، ریه، طحال، کبد، غدد آدرنال و لوزالمعده یافت می شه. کوآنزیم کیو ۱۰، واسه سلامتی بدن ما لازمه، اما بدیش اینه سطح این آنزیم در بدن ما، با افزایش سن، کاهش می یابد.

چیکار می کنه؟ کوآنزیم کیو ۱۰ هم مانند تموم آنتی اکسیدان ها، به افزایش سلامت قلب و کاهش خطر دچار شدن به سرطان کمک می کنه. هم اینکه می تونه تا ۵۰ درصد از بروز میگرن هم جلوگیری کرده و با مریضی های دهانی و دندانی مقابله کنه. هم اینکه این آنتی اکسیدان، پوست رو صاف و نرم نگاه داشته و شدت چین و چروک رو کاهش می دهد.

چه بخوریم؟ پسته، گردو، ماهی خال مخالی، ماهی آزاد، و ساردینa

مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید