۳ ایرانی در لیست سفر به مریخ

۳ ایرانی در لیست سفر به مریخ

لیست صد نفره مسافران آینده سیاره مریخ اعلام شد که نام سه جوون ایرونی بین این اسامی دیده می شه.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ پروژه «مارس وان» با هدف ارسال اولین آدم به سیاره مریخ طراحی شده؛ اما این سفر فرق بزرگی با دیگه سفرها داره و اون بی برگشت بودن اون هستش! با این حال این پروژه در اول حدود ۲۰۲ هزار داوطلب داشته که ۷۳ نفر اون ها ایرونی بوده ان. حالا در آخرین مراحل آزمایش این داوطلبان اسامی سه ایرونی به چشم می خورد. این سه نفر صادق مدرسی، الهه نوری و سعید قندهاری هستن که شانس خود رو واسه قرار گرفتن در بین فضانوردان مریخ امتحان می کنن.

صادق مدرسی

این جوون ۲۹ساله کارشناس ارشد زیست شناسیه. ایشون عمیقاً به آدمی و مردم فکر می کنه و هیچ چیزی مانع از رسیدن به اهدافش نمی شه. زیادتر از اندازه به این مأموریت خوش بینه. علاقه بسیاری به علم و فناوری، خوندن، آموزش، ورزش، بحث و جنگ در مورد های علمی و تجربی داره. صادق امیدواره بتونه به مراحل بعدی راه پیدا کنه و با این کار بتونه خدمتی بزرگ به آدمی بکنه.

الهه نوری

الهه نوری هم ۲۰ سال داره و دانشجوی معماریه. ایشون از نوجوونی عاشق کیهان شناسی بوده و همیشه یه هدف مهم رو دنبال کرده. اون واقعاً می خواهد در این برنامه با جدیت و تلاش دوبرابر شرکت کنه و عقیده داره این موقعیت یه جهش بزرگ واسه آدمی در طول تاریخه. علاقه بسیاری به کهکشون، ماجراجویی، پریدن از ارتفاع، خوندن، نوشتن در مورد اسرارجهان، موسیقی و طراحی داره. ماجراجویی و کشف رموز اونقدر واسه الهه حیرت انگیزه که انگیزه ایشون رو واسه این جستجو دوبرابر کرده.

سعید قندهاری

سعید قندهاری دیگه ایرونی این پروژه س. ایشون ۳۳ سال سن داره و در شهر «آکلند» نیوزیلند زندگی می کنه و اصالتا اهل گرگانه. اون دارای مدارک کارشناسی ارشد حقوق بشر و روابط بین الملله. ایشون مردی قوی و سختکوشه. هیچی مانع از مأموریت محوله اش نمی شه. عاشق آموزش و پرورش، ورزش و ماجراجوییه. سفر به کهکشون و سیارات دیگه از آرزوهای سعید بوده و بخاطر این قبلا یه بار در سال ۲۰۰۸ در طرحی روسی مثل این پروژه شرکت کرده بود که هیچ وقت اجرایی نشده بود.

هر سه نفر ایرونی داوطلب این پروژه، اقدام خود رو خدمتی به آدمی و جهشی بزرگ واسه اون می دانند و با اینکه از خطرات این سفر آگاهند باز با جدیت اون رو دنبال می کنن. این پروژه در مراحل بعدی خود از بین این صد نفر ۲۴ نفر رو به صورت پایانی انتخاب می کنه و در مدت ۱۰ سال آموزش های لازم رو به اون ها می دهد. اسامی اولین گروه چهار نفره ای که به سیاره سرخ اعزام می شن، در سال ۲۰۲۴ اعلام می شه و بعد به فاصله هر دو سال گروه های بعدی اعزام می شن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید