۳۰ نکته کاربردی از گیم‌پلی بازی Clash of Clans

۳۰ نکته کاربردی از گیم‌پلی بازی Clash of Clans

گیم پلی یکی از اصلی ترین ارکان هر بازی استراتژیه. قوانینی که با رعایت کردن اون ها می تونید تسلط بیشتری روی بازی و اجزا اون داشته باشین. در این مقاله شما رو با ۳۰ نکته به درد بخور و کلیدی بازی Clash of Clans آشنا کنیم.

چند روز پیش مطلبی با عنوان ۲۰ نکته کاربردی حمله در بازی Clash Of Clans رو در آلامتو منتشر کردیم. اما یه حمله در صورتی موفقه که با اجزا گیم پلی بازی هماهنگ باشه. با مطالعه این نکات به درد بخور و توجه به اون ها می تونید با ساختار های گیم پلی بازی آشنا شده و از اون ها آخر استفاده رو بکنین.

۱. نیروهای مدافع موجود در قلعه کلن شما، اگر از دفاع در برابر دشمنان جون سالم به در ببرن، با سلامتی کامل به قلعه کلن بازمی گردند و می تونن در دفاع بعدی از روستای شما هم حضور داشته باشن اما بر عکس این موضوع امکان پذیر نیس؛ یعنی نیروهای قلعه کلن که در حمله به دشمنان از اون ها استفاده می کنین، اگر زنده  بمونن بازم قابل استفاده نیستن.

۲. هیلِر و ساحره درون قلعه کلن با سطح یه جای نمی گیرند. پس اگه درخواست این نیروها رو از هم تیمی های خود دارین باید دارای قلعه کلن سطح دو یا بالاتر باشین.

۳. این موضوع واسه دراگون خیلی بد تره و فقط در قلعه کلن با سطح ۳ یا بیشتر جا می شه.

۴. پکا هم واسه قرار گرفتن در قلعه کلن نیاز به سطح ۴ یا بالاتر داره.

۵. واسه درخواست نیروهایی مانند گولِم و لاواهاوند هم نیاز به قلعه کلنی با سطح ۵ یا بالاتر دارین.

دراگون

۶. با اینحال که شما نمی تونید در حاشیه های مشکی دور و بر داهات ساختمون بسازین اما با این حال دشمن شما می تونید در این مناطق نیرو بفرستد و به شما حمله کنه.

۷. به دلیل گستردگی سطح بازیکنان و توانایی های اون ها، پیدا کردن حریف در بخش چند نفره بازی براساس تعداد تروفی انجام می پذیرد.

۸. اگه تاون هال  یا ۴۰ – ۸۹ درصد روستای شما ویرون شه، روستایتان تا ۱۲ ساعت بوسیله شیلد در برابر حمله کنندگان آسیب ناپذیر می شه. اگر این اندازه تخریب به ۹۰ درصد برسه (خواه تاون هال شما نابود شه یا نه) اندازه این شیلد به ۱۶ ساعت افزایش پیدا می کنه.

۹. اگه قصد جمع بیاری منابع یا به قولی فارمینگ در بازی رو دارین، بیرون قرار دادن تاون هال می تونه ایده مناسبی باشه. دلیل این کار هم اینه که با بیرون قرار دادن تاون هال تون، بازیکنانی که به دنبال کسب تروفی آسون و بی دردسر هستن، تاون هال شما رو نابود می کنن. در این صورت شیلد ۱۲ ساعته به شما تعلق می گیرد و باعث می شه تا منابع شما در امان باشن.

Clash of clans

۱۰. نیروهایی که در کمپ ارتش قرار دارن نمی تونن از روستای شما دفاع کنن. البته نابود شدن کمپ ارتش بوسیله دشمنان هم تاثیری بر نیروهای کمپ ارتش نداره.

۱۱. اگه جمع کننده های منابع خود رو پیشرفت بدید، اون ها تا وقتی که پیشرفت تموم نشن قادر به جمع بیاری منابع نیستن.

۱۲. اگه و فقط اگه ۴۰ تا ۴۹ درصد از روستای شما نابود شه (این بحث شامل تاون هال و دیواره ها نمی شه) علاوه بر این که ۱۲ ساعت شیلد به شما تعلق می گیرد، بر تعداد تروفی هاتون هم اضافه می شه. (از این زمان می تونید واسه پیشرفت سازه های دفاعی تون استفاده کنین.

۱۳. سازه های دفاعی براساس قدرتی که در ثانیه وارد می کنن دسته بندی می شن نه براساس قدرت هر شلیک. پس سازه های دفاعی مانند مورتار که سرعت شلیک پایینی دارن آسیب بالایی در هر شلیک خود وارد می کنن که این موضوع رابطه عکس با اندازه آسیب در هر ثانیه داره. البته این موضوع بدین معنا نیس که این سازه های دفاعی بی اهمیت هستن یا قدرت پایینی دارن.

۱۴. شما نمی تونید پیشرفت یه نیرو رو لغو کنین پس قبل از این که به پیشرفت نیروهای خود در آزمایشگاه بپردازید، درباره به این تصمیم خوب فکر کنین.

clash-of-clans-clan-wars

۱۵. از ترکیب نیروهای جور واجور در نبردهای جور واجور استفاده کنین تا چگونگی جنگ با همه نیروهای بازی رو یاد بگیرین.

۱۶. سطح هر بازیکن می تونه  تا حدودی یه وقتی که بازی کرده رو نشون بده.

۱۷. کمپ های ارتش، قلعه کلن، ذخایر طلا، اکسیر و اکسیر مشکی در بین پیشرفت هم کارایی دارن.

۱۸. شما می تونید جای سازه ها/ دیواره ها و تزیینات رو در بین پیشرفت تغییر بدید.

۱۹. بازیکنان دیگه در حالی که شما آنلاین هستین نمی تونن به شما حمله کنن. البته اگه ۵ دقیقه همیشگی به انجام بازی نپردازید  و صفحه نمایش رو لمس نکنین، دشمنان می تونن به شما حمله کنن حتی اگه موبایل یا تبلت شما به حالت استندبای نره.

۲۰. افزایش سطح تاون هال این اجازه رو به شما می دهد که نیروها و سازه های دفاعی بیشتری داشته باشین البته جستجو بین دشمنان هزینه بیشتری داره و هم اینکه در حمله به دشمنان با تاون هال کمتر، اندازه غنیمت کمتری هم نصیب شما می شه. این ها دلایل محکمی هستن که کشکی و هردم بیل به پیشرفت تاون هال خود نپردازید.

۲۱. جای گذاری مناسب بمب ها و اسپرینگ ترپ ها در کنار بمب ها و مین های مسیریاب هوایی می تونن به شکل دراماتیکی نتیجه جنگ رو تغییر بدن.

۲۲. جم های شما قابل دزدیدن نیستن. این یعنی شما هم نمی تونید جم های کسی رو بدزدید!

Giantbomb3and4

۲۳. جای گذاری تله ها و هم اینکه سازه های تزیینی احتیاجی به کارگر نداره. این در حالیه که واسه پیشرفت یا ساخت دیواره ها و هم اینکه نابود کردن مشکلاتی مانند درختان و سنگ ها نیاز به کارگر آزاد دارین.

۲۴. ویزاردتاور تنها سازه دفاعی بازیه که می تونه به نیروهای هوایی آسیب گروهی وارد کنه.

۲۵. اندازه امتیار تجربه لازم واسه پیشرفت سطح در سطح های زیر ۲۰۰ از فرمول – سطح فعلی منهای یه ضرب در ۵۰ – پیروی می کنه. به طور مثال اگه شما الان در سطح ۱۰ هستین، واسه این که به سطح ۱۱ برسین نیاز به ۴۵۰ امتیاز تجربه دارین.

۲۶. بودن در لیگ ها باعث می شه تا علاوه غنیمتی که از دشمنان خود می دزدید، یه غنیمت جایزه هم به شما تعلق بگیره.

۲۷. عضویت تو یه لیگ به این معنا نیس که نمی تونید با بازیکنان عضو دیگه لیگ ها مقابله کنین. ممکنه با لیگ پایین تر یا بالاتر برخورد کنین یا حتی به حریفی برخورد کنین که درون هیچ لیگی نیس.

۲۸. موقع حمله، هیلرها فقط به مداوای نیروهای زمینی و هیروها می پردازند و نمی تونن نیروهای هوایی مانند دراگون ها یا دیگه هیلرها رو درمان کنن. واسه درمان این نیروها می تونید از جادوی سلامتی استفاده کنین.

۲۹. از دیواره های دولایه استفاده نکنین چون وال بریکرها در محدوده ای به وسعت ۳ کاشی آسیب وارد می کنن.

۳۰. بازی مدت کوتاهی بعد از این که شما از اون خارج شدید هم در حال اجرا هستش. این موضوع به این خاطره که اکر خواستین خیلی سریع  به بازی برگردین دیگه با منو لودینگ روبه رو نشید.

زومجی

دیدگاهتان را بنویسید