۲۵ جاذبه گردشگری بی‌نظیر + عکس

۲۵ جاذبه گردشگری بی‌نظیر + عکس

جاذبه هایی توریستی در دنیا وجود دارن که نمیشه از اونا گذشت: واتیکان در روم، برج ایفل در پاریس، اهرام ثلاثه در مصر و …

به گزارش آلامتو به نقل از TouristHa ؛ اینا همون مکان هایی هستن که خونواده و دوستان معمولا از توریست ها توقع دارن به اونا سفر کنن. اما خیلی جاها هم هستن که نامعلوم بوده و تنها افراد محلی از وجود اونا با خبرند. ما اینجا لیستی از ۲۵ مکان بی نظیری که از چشم توریست ها دور مونده ان رو به شما معرفی میکنیم. جاهایی که ارزش دیدن دارن.

از پله های هایکو در هاوائی بالا روید – پله هایی که به اسم “پله هایی به سمت بهشت” هم شناخته می شن – یه راه شیبدار با یه نردبون چوبی در میانۀ اون که بر دیوارۀ یه صخره گذاشته شده. البته این مکان واسه بازدید عموم آزاد نیس، اما مردم بازم از اون بالا می رن و از منظرۀ بالای اون می گن. [بیشتر بخونین]

درون آبِ زلالِ رودخانۀ هیناتوآن واقع در جزیرۀ فیلیپینیِ میندانائو شیرجه بزنین. این رودخانۀ آب نمک با نام مستعار “رودخانۀ طلسم شده” هم شناخته می شه، چون در ظاهر از هیچ سرچشمه ای جریان نداره. این رودخانه واسه عاشقان آب و آب تنی مکانی ایده آله.

به سیاحت در “جنگل خمیده” در لهستان غربی بپردازید. مکانی مرموز با ۴۰۰ درخت کاج که تموم اونا با یه خم شدن ۹۰ درجه رشد کرده ان. دلیل وجود این درختان خمیده تا الان نامعلوم باقی مونده.

جنگل خمیده

در میان دره جیوژایگو به گردش بپردازید، یه منطقۀ در جنوب سیچوان در چین که ۱۸۰۰۰۰ هکتار مساحت داره. این منطقه بیشتر به خاطر روستاهای تبتی، آبشارهای چند مرحله ای و دریاچه هایِ زلالِ رنگارنگی می شناسنش که کف اونا به روشنی مشخصه.

دره جیوژایگو

پای خود رو درون چشمۀ آب گرم روتوروآ در نیوزلند بکنین. چشمه ای که واسه آبفشون ها و قل قل استخر های گل آلود خود معروفه. نام مستعار این مکان “شهر سولفور” است و البته، بازدیدکنندگان اون می تونن در ورزش های آبی که در ۱۷ دریاچه این منطقه برگزار می شن، شرکت داشته باشن.

چشمۀ آب گرم روتوروآ

به دیدن بزرگترین صخرۀ مرجانی دنیا واقع در جزایر لوفوتن برید. تپه ای که محل زندگی سمور های آبی، مرغان دریایی، گوزن های شمالی و … است.

 بزرگترین صخرۀ مرجانی دنیا

درون پارک هیتاچی واقع در ایباراکیِ ژاپن قدم بزنین. مکانی با مساحت ۴۷۰ هکتار با گل های قشنگتر که در کل سال شکوفه دارن. این مکان مخصوصا به خاطر شمشاد های آتشین و لاله های خود معروفه.

پارک هیتاچی

به دریاچۀ پانگونگ سو مسافرت کنین. یه دریاچۀ باریک نمک که در هیمالیا بین هند و تبت واقعه. آب نورانیِ آبی، همراه با کوه های دوردست، واقعا نفس آدم رو در سینه نگه می داره.

دریاچۀ پانگونگ سو

با قایق در میان جزایر آپاستل به گردش بپردازید. این مجموعه ای از ۲۲ جزیره پر از غار وه در این مکان میشه یکی از بهترین تجربه های غواصی رو داشته و آبزیانی مثل دلفین، لاک پشت های سبز و کوسه های کله چکشی رو دید.

زندگی آبی در رانگیروآ

به سرزمین ناماکوئالا سفر کنین، یه منطقۀ خشک در نامیبیا و جنوب آفریقا که بیشتر از ۶۰۰ مایل ادامه داره. هر بهار، این منطقۀ بی حاصل به یهو پر از بابونه های نارنجی و سفید می شه و یکی از فراواقعی ترین مناظر جهان رو بوجود میاره.

سرزمین ناماکوئالا

به طبیعت بکر کوه های تیانزی در چین پناه ببرین، که شامل مجموعه ای از “برج های سنگی” می شه که بوسیله ابر های کلفت محاصره شده ان. این یکی از دیدنی ترین نقاط جهان است و البته هیچوقت توریست های زیادی اینجا دیده نمی شن.

به کشف ساحل جریکوآکوآرا  در شمال شرقی برزیل برید. این ساحل به عنوان یکی از زیباترین ساحل های دنیا شناخته می شه و تپه های شنی اون بسیار جدا هستن. این منطقه تالاب های آبی قشنگتر، شن سفید و آب آرومی داره.

ساحل جریکوآکوآرا

با یه ماشین صحرایی در هیوآکاچینا چرخی بزنین، یه آبادی که میان بیابان پراویان واقع شده. این آبادی در دور و بر یه دریاچه کوچیک طبیعی در جنوب غربی منطقه ایکا بنا شده و در بین توریست هایی که میخوان بروی شن موج سواری کنن پرطرفداره.

هیوآکاچینا

یه قایق به سمت جزیره سان خوآن در نزدیکی ساحل ایالت واشنگتن کرایه کنین. این جزیره های قشنگتر واسه فعالیت هایی مثل قایق سواری و تماشای نهنگ ها فوق العاده هستن.

اگه به پائین یه کلیسای رومی برید، به سردابۀ راهبه می رسین که شاید ترسناک ترین جذابیت کل ایتالیا باشه. این سردابه که در زیر یه کلیسای ۴۰۰ ساله واقعه، شامل اسکلت باقیمونده از ۳۷۰۰ جسده که استخون های اونا با الگو های پیچیده به دیوار میخکوب شده ان.

با تعجب به یخچال های طبیعی اسوالبارد خیره شید که یه مجمع الجزایر در بین نروژ و قطب جنوبه. دهکده های ماهیگیری و نهنگ گیری این منطقه به نقاط توریستی مهمی واسه دیدن خرس های قطبی، گوزن های شمالی و پستانداران دریایی تبدیل شده ان.

به درون “درب به طرف جهنم” خیره شید که یه دهانه آتشفشانی در ترکمنستانه. این دهانه رو زمین شناسا شوروی موقع حفر زمین واسه گاز های طبیعی در سال ۱۹۷۱ به صورت اتفاقی ساختن. اونا توقع داشتن که آتیش فقط واسه چند روز بمونه، اما حالا بعد از چهار دهه هنوزم آتیش اون پابرجا هستش.

درب به طرف جهنم

تماشاگر عظمت معبد مرمرین جین در هند باشین که می گن یکی از زیباترین معابد در نوع خودشه. این معبد شامل ۱۴۴۰ ستون مرمرین می شه و هیچ دو ستون برابر نیستن.

معبد مرمرین جین

پروازی به “سنت پیتر و میکلون” داشته باشین، یه جزیره که در کنار کانادا قرار داره و آخرین بازمانده از کنترل فرانسه در آمریکای شمالیه. ساکنین رنگارنگ این جزیره همه فرانسوی صحبت می کنن و شهرهای اون ترکیبی بی مثل از فرهنگ فرانسوی و کانادایی هستن.

سنت پیتر و میکلون

به داخل سالینا توردا برید که یه معدن نمک در رومانیه. این محل از دهه ۹۰ تا الان یه جذابیت توریستی پرطرفدار بوده. قدمت این معدن به قرن هفدهم برمیگرده و الان شامل یه چرخ فلک و تالار درون خود می شه.

سالینا توردا

نیروی گرانش رو در تپۀ مغناطیسی که در منطقۀ کاناداییِ برونزویک واقعه س به رقابت بکشین. محلی ها می گن اگه ماشین خود رو روی این تپه متوقف کرده و اون رو خلاص کنین، ماشین شما خودش به سمت بالای تپه میره. البته این تنها یه توهم بصریه، اما با این وجود می تونین یه ویدئوی خوب درست کرده و اون رو به دوستای خود نشون بدید.

تپۀ مغناطیسی

در جنوب تانزانیا می تونین به حیات وحش نزدیکتر از همیشه باشین. این منطقه تقریبا دو برابر از دانمارک بزرگتره، و بیشتر اون هم جستجو نشده و تنها ۲۰% از اون واسه بازدید عموم آزاده.

جنوب تانزانیا

بروی سواحل اُلودنیز استراحت کنین – که به نام “دریای مرده” شناخته می شه – از این منطقه عکس های بسیاری گرفته شده. دهکده کوچیکی در ترکیه که اینجا رو محاصره کرده واسه پاراگلایدینگ، کوهنوردی و قایقرانی معروفه.

دیدگاهتان را بنویسید