۱۷ اشتباه دخترانِ مجرد

۱۷ اشتباه دخترانِ مجرد

girl

مواردی هست که دختر ها رو در همون شروع انتخاب و تصمیم گیری واسه ازدواج به اشتباه می اندازد. یعنی، باید واسه انتخاب همسر مناسب از بعضی اشتباهات دوری کنن. اگه شمام دختری مجردید و در آستانهٔ ازدواج، با ۱۷ خطا در این مورد آشنا شید.

۱) جفت و جور یه فهرست بلند بالا از خصوصیات همسر مورد نظر با تموم جزئیات و ریزه کاری ها اشتباهه. درسته که باید فردی رو انتخاب کنین که خصوصیات اون به نظرات شما مثل تر باشه؛ اما اگه زیاده از حد محافظه کارانه عمل کنین و تموم زیر و بم اون رو مورد قضاوت بذارین، در آخر مواردی پیش میاد که با فهرست شما همخوانی نداره و همین موضوع باعث می شه به دلیل مسائل جزئی، فرد مورد نظر رو قبول نکنین.

۲) اگه تا یه سنی ازدواج نکرده اید و حالا فکر می کنین دیر شده و بقیه شما رو زیر ذره بین قرار داده ان و بعد فقط به خاطر همین، فورا به یه خواستگار بله می گویید، اشتباه می کنین.

۳) مقایسه، همیشه کار رو خراب می کنه. اگه دائم خواستگار ها رو با هم یا با بقیه آدمایی که دور و برتون هستن و مورد تایید شما قرار گرفته ان، مقایسه کنین، مطمئنا نمی تونید تصمیم درستی بگیرین.

۴) اگه از اون دسته آدم هایی هستین که دو دستی به غم و غصه یا گذشته چسبیده اید، اشتباه می کنین. اگه به هر دلیل موقعیت هایی رو در گذشته از دست داده اید، دیگه به اون فکر نکنین. پویا باشین و خودتون رو واسه آینده آماده کنین.

۵) بعضی ها به خودشون اجازه نمی بدن کسی رو دوست داشته باشن و این موضوع براشون مشکل ایجاد می کنه. مثلا ممکنه فردی از بسیاری جهات مورد تایید شما و دوست داشتنی باشه؛ اما به دلیل حرف و حدیث بی منطق و دور از عقل بقیه، مورد تایید خیلی ها قرار نگیره. در این شرایط اگه فرصت دوست داشتن و بله گفتن رو از خودتون بگیرین، خطای بزرگی مرتکب شده اید.

۶) بعضی وقتا، بعضی دختر خانوم ها اعتماد به نفس پایینی دارن و فکر می کنن پر از اشکال هستن و مورد تایید بقیه قرار نمی گیرند، در حالی که اگه به نکات مثبت خودشون توجه کنن، از خیلی ها بهتر به نظر می رسند.

۷) در مواردی، دختر خانوم ها توقع دارن فورا عشق و علاقه شدید و رویایی بین اون ها و همسر آینده شون به وجود بیاد و یعنی طرف مقابل فورا یه دل نه صد دل عاشقشون بشه. وقتی اینجور توقعی دارن و زلزله مورد نظر اون ها اتفاق نمی افتد، فورا دلسرد شده، عقب می کشن. اگه توقع دارین در همون برخورد اول یه رابطه شدید عاشقانه به وجود بیاد؛ جلوی این ازدواج، یه پرچم قرمز بزرگ نگه داشته اید. با این کار واقع بینی رو کنار گذاشته اید، در حالی که دنیای ما به طور کامل واقعیه.

۸) مرد ایده آل زندگی شما با مردهای به اصطلاح ایده آل فیلم ها به طور کامل فرق می کنه. یعنی منتظر اینجور موجوداتی نباشین، چون فقط به فیلم ها تعلق دارن.

۹) بعضی وقتا، دختر ها سراغ فردی می روند که هیچ شباهتی به اون ها نداره و فقط به یه دلیل خاص مورد تایید اوناس. یادتون باشه فقط با یه ویژگی نمی توان زندگی کرد.

۱۰) دقیق شدن و فوکوس کردن روی نکات منفی خطای بزرگیه. یادتون باشه اگه به هر دلیلی درباره مرد ها احساسات منفی در شما وجود داشته، اون ها رو کنار بذارین و با دیدگاه مثبت، انتخابی مناسب داشته باشین. خانوم ها فکر می کنن دیگه هیچ مرد خوبی وجود نداره؛ اما واقعیت اینجاس که مردان خوب همه جا وجود دارن. شاید اون ها به چشم شما زیاد جذاب و مناسب به نظر نمی رسند. تلاش کنین به اون فرد مورد نظر فرصتی بدین تا خودشو به شما نشون بده. شاید این کار در حد یه حرکت کوچیک مؤدبانه مانند باز کردن در واسه شما باشه؛ اما شما این فرصت رو به ایشون بدین. ذهنتون رو از بدبینی و منفی نگری آزاد کنین. در این صورت شما فرد مورد نظر و ایده آل رو به طرف خود جذب می کنین.

۱۱) بعضی دختر خانوم ها که تحصیل و شغل مناسبی دارن، فکر می کنن به دلیل رفع نیاز مالی می تونن از موضع بالا صحبت کنن و به کمک یه مرد احتیاج ندارن. این دختر خانوم ها با این طرز تفکر سد بزرگی مقابل خودشون ایجاد می کنن و نمی تونن درست انتخاب کنن، چون همیشه بقیه رو از خود می رنجانند.

۱۲) ایثار و فداکاری زیادتر از اندازه، به بقیه بیشتر از خود فکر کردن و نیاز بقیه رو به خود مقدم دونستن اشتباه بزرگیه که بعضی دختر ها مرتکب می شن. اگه به هر دلیل بار مسوولیتی به دوش شماس قبول؛ اما باید اول به خودتون، نیاز هاتون و آینده شخصیتون فکر کنین و موقعیت ها رو از دست ندین.

۱۳) به آسونی فرصت ها رو از دست ندین. بار ها و بار ها اتفاق می افتد که یه جوون سالم و مناسب واسه ازدواج با یه دختر، پا پیش می گذارد. دختر خانوم راه دیگه ای رو انتخاب می کنه. البته این رفتار به طور کاملً طبیعیه. شایدً دختر خانوم مورد نظر در آشنایی های قبلی اش موقعیت هایی پر از ناامیدی، رنج و ناراحتی رو تجربه کرده و در موقعیت جدید هم مانند گذشته فکر می کنه. به هر حال اگه این دختر خانوم بخواد نتیجه ای متفاوت از این رابطه به دست بیاره، باید طرز فکر خود رو عوض کنه.

۱۴) اجازه ندین کار زیاد، تازگی و شادابیتان رو نابود کنه. دختر خانوم جذاب، موفق و سرحالی رو در نظر بگیرین که به خاطر کار زیاد و خسته کننده، دچار خستگی و فرسودگی زود تر از موعد می شه. حالا فرض کنین در این دوران با فرد مناسب و موجهی آشنا شه، اما به دلیل کار زیاد، فکر تشکیل خونواده و ازدواج رو از خود دور می کنه. این یکی از بزرگ ترین اشتباهائیه که دختر خانوم های مجرد انجام میدن. اون ها بعد از رد کردن فرد شایسته، خود رو بیشتر از قبل در کار غرق می کنن تا نسبت به موقعیت های پیش اومده دچار وسوسه نشن.

۱۵) دختران زیادی هستن که به دلیل بالا رفتن سنشون باور دارن که زمان ازدواج و بچه دار شدن اون ها گذشته س. درسته که زمان ازدواج و بچه دار شدن، پیش بینی شده؛ اما در قرن بیست و یکم زندگی ما کمتر قابل پیش بینیه، که این نکته مثبتیه. واقعیت اینه که ما هیچ وقت اسیر اعداد و ارقام نیستیم؛ ما هر لحظه در مناسب ترین زمان زندگی خود هستیم. بله، درسته که بیولوژی بدن همیشه ما رو همراهی نمی کنه؛ اما اگه شما واقعاً می خواهید صاحب خونواده شید و بدن شما دیگه این اجازه رو به شما نمی دهد که بچه های خودتون رو داشته باشین، به این معنا نیس که این خواسته شما برآورده شدنی نیس. می تونید با قبول کردن سرپرستی یه کودک، تشکیل خونواده بدید.

۱۶) تجربه رو به بدبینی تبدیل نکنین. بعضی دختران، با تجاربی که از ازدواج و زندگی شکست خورده بقیه به دست می بیارن انگار بدبین و بسیار با احتیاط می شن و در انتخاب و آزمایش طرف مقابل دچار سخت گیری و وسواس می شن. درسته که کسب تجربه، لازمه اما قرار نیس به خاطر شنیدن وقایع بد از دور و بر، دچار استرس در انتخاب باشیم. تیزبینی و زیرکی متعادل واسه یه انتخاب مناسب کافیه. لازم نیس از اول با منفی اندیشی مثل یه کارآگاه عمل کنیم.

۱۷) بار ها و بار ها اتفاق می افتد که دختران جوون منتظرن مرد مناسب از اون ها خواستگاری کنه؛ اما وقتی که این اتفاق می افتد، اون ها پا به فرار می گذارن و از اون دور می شن. به هرحال، اگه دختران ما بخوان تشکیل زندگی بدن، باید این رفتار خود رو کنار بذارن. وقتی که شما با مردی مناسب ازدواج می کنین، ممکنه اول توجه اون واسه شما سخت باشه، چون که قبل از این تجربه اش رو نداشته اید. اما حالا زمان اون رسیده که این سختی رو تحمل کنین.

جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید