۱۰ مقصد شگفت انگیز در کشور چین

۱۰ مقصد شگفت انگیز در کشور چین

این روزا با وجود خطوط هواپیمایی ارزون قیمت، سفر به قدیمی ترین کشور جهان آسون تر شده. در این کشور مکانایی هست که همه اونا رو می شناسن، مثلا شهر ممنوعه، میدون تیان اون من و دیواربزرگ چین. هممون این جاها رو می شناسیم و اگه به چین سفر کنیم مطمئنا سری به اونا میزنیم. پس عزممونو جزم کردیم تا مکانایی رو به شما معرفی کنیم که کمتر با اونا آشنا هستین:

موزه یادبود قتل عام نانجینگ

گردشگری چین

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

این روزا توجه آدما به دوره های مشکی تاریخ جلب شده و گردشگری تاریک پدیده ایه که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار میگیره. مثلا کشتارهای کمبوجیه و هیروشیما دو مورد جذاب هستن که گردشگران زیادی رو به خود جلب می کنن.

در چین هم آثاری از کشتارهای بیرحمانه ژاپنیا در سال ۱۹۷۳ وجوددارد. در اون زمان ژاپنیا به مدت ۶ هفته چین رو محاصره کردن. سربازهای ژاپنی ۲۰۰۰۰۰ مرد، زن و کودک چینی رو مورد تجاوز، شکنجه و قتل قرار دادن.

امروزه مردم چین یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تلخ رو گرامی می دارن. در این موزه تصاویر، مجسمه ها و توضیح خاطرات بازماندگان در دسترس بازدیدکنندگان قرار میگیره.

 شهر لی جیانگ

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

شاید بشه لی جیانگ رو ونیز از نوع چینی دونست. با اینکه بخش کلی این شهر مدرن و پرجمعیته، “لیجیانگ قدیم” منطقه ای دهاتی پر از کانالا، پلای سنگی، معماری سنتی چین و فرهنگ و سنت اصیل چینیه، که دیگه نمیشه اون رو به آسونی در چین مدرن شده شده پیدا کرد.

جشنواره یخ و برف هاربین

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

دمای هوا در طول این جشنواره یه ماه س تا ۴۰- درجه می رسه. این دما حتی از دمای شهر ولادی وستک روسیه هم پایین تره. در اینجور دمایی برف و یخ فت و فراوون پیدا میشه وچینیا به خاطر همین هرسال جشنواره ای رو برگزار می کنن که شاید بشه اون رو یکی از ۴ جشنواره بزرگ زمستونی جهان به حساب آورد.

تیمایی از سراسر جهان با ساختن مجسمه های یخی بزرگ و خلاقانه به شکل آدم، منظره یا اشیا در مسابقه یخ و برف شرکت می کنن. بازدیدکنندگان هم اینکه می تونن در فعالیتای دیگری مثل یخ نوردی شرکت کنن.

غارهای ژیجین

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

این غارهای بزرگ مساحتی برابر ۳۰۰۰۰ متر مربع رو پوشش داده و ارتفاع سقف اونا بعضی وقتا به ۱۸۵ متر می رسه. با اینکه رودخانه ای که چند سال پیش این غارها رو به وجود آورد دیگه جریان نداره، هنوز نهرها و جریانای آب زیرزمینی راه خود رو به سمت ساختارهای سنگی عجیب می پیمایند.

گویلین

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

این شهر رو زیباترین شهر چین می دونن. گویلین در کنار رودخانه لی در جنوب چین قرار گرفته  و جنگلای سرسبز و طبیعت فوق العاده چین اون رو محاصره کردن. بر خلاف گرایش رو به رشد چین به غرب و فرهنگ غربی، گویلین بازم تاریخ غنی خود رو حفظ کرده.

تپه خرطوم فیل، رودخانه شکوفه های هلو، و آبشار گودنگ جزو جاذبه های این شهر حساب می شن.

 کوه چان بای شون

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

رودخانه ای به نام رودخانه بهشت در کنار این آتشفشون خاموش جریان داره. این منطقه بهارهای گرمی داره و پارک ملی که در کنار اون واقع شده محل زندگی گونه های جانوری مختلفی از جمله خرسا، گوزنا، پلنگا و غیره س.

 پارک ملی Sanqingshan و پارک جنگلی Zhangjiaji

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

جزیره های جنگلی که در فیلم آواتار دیده می شه، با الهام از پارک جنگلی Zhangjiajiساخته شدن. مجموعه عجیبی از ستونای شنی جمعیت رو به سمت خود جذب می کنن و ستونی به ارتفاع ۴۰۰۰ فوت در مرکزیترین نقطه پارک قرار گرفته.

اما پارک ملی Sanqingshan هم به همین اندازه جذابه، ستونای گرانیتی، جنگلای متراکم و شکل های جور واجور و اقسام گیاهان و جانوران در این پارک یافت می شن.

هاینان

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

هاینان یکی از استانای گرمسیری چینه که بیشتر به یه جزیره در اقیانوس آروم شباهت داره. تپه های گرمسیری، سواحل شنی، و جنگلای انبوه این جزیره رو به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری چین تبدیل می کنه.

امروزه نقطه اصلی جزیره پر از رستورانا و مراکزیه که به روسا تعلق دارن. بازدیدکنندگان می تونن به جزیره میمونا برن و اونا رو تماشا کنن، غذاهای دریایی بسیار تازه بخورن و آفتاب بگیرن.

 راه آهن چینگهای، تبت

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

این راه آهن متفاوت و منحصر به فرد مرتفع ترین راه آهن دنیاس و پنجره های قطارهای اون به شکلی طراحی شدن که بتونن اکسیژن کافی به داخل بفرستن.

ارتفاع این خط آهن ۱۹۵۶ کیلومتری به ۴۰۰۰ متر و سرعت اون به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می رسه. قیمت بلیطای این قطار از ۲۲۶ یوان شروع می شه و حتی راه پکن تا لهاسا تنها ۱۲۶۰ یوان هزینه داره.

این قطار از کوهستانا، رودخانه ها و علفزارهای دورافتاده میگذره. در طول راه پکن به لهاسا حدود ۴۹ ایستگاه هست. پس مسافران می تونن از قطار پیاده شن و به دور و بر سری بزنن.

 پارک ملی دره ۹ داهات

چین,دیدنیهای چین,آثار باستانی چین

معروفیت این پارک ملی به آبشارها، روستاهای تبتی، رودخانه های خوشرنگ و جانوران منحصر به فردی که داره برمیگرده. این پارک بیشتر به رویا شبیه س تا واقعیت. در بعضی از ۹ دهاتی که این دره نام خود رو از اونا گرفته هنوز ساکنانی هست.

گردش در سراسر این پارک و مشاهده ویژگیای منحصر به فرد اون حدود ۳ روز وقت لازم داره.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

تور چین

دیدگاهتان را بنویسید