۱۰ درمان خانگی که شما می‌توانید در آشپزخانه خود پیدا کنید

۱۰ درمان خانگی که شما می‌توانید در آشپزخانه خود پیدا کنید

درمانای خونگی

وقتی که شما یه مشکل پزشکی دارین هیچی جانشین مراقبتای حرفه ای پزشکی نمی شه، اما واسه بعضی از مشکلات ساده درمانایی در خونه شما یافت می شن که می تونین از اونا استفاده کنین. اینجا نکاتی رو میاریم که شما می تونین بعضی از مشکلات خود رو بدون بیرون رفتن از آشپزخانه خود حل کنین.

۱۰ ماده غذایی با فایده های درمانی

سرکه: در بعضی موارد، سرکه می تونه از تاول به وجود اومده توسط سوختگی ساده جلوگیری کنه. با این حال، اگه سوختگی عمیق و شدیده، حتما به دکتر مراجعه کنین.

چای کیسه ای: تانن و کافئین موجود در چای می تونه به کاهش ورم و التهاب کمک کنه. اگه شما از خواب با چشمون پف کرده بیدار میشین، خیساندن چای، به چشم شما کمک می کنه. چای کیسه ای هم اینکه لخته شدن خون جلوگیری می کنه. در تابستون چای کیسه ای می تونه به آفتاب سوختگی کمک کنه.

روغن زیتون: آرامش دهنده ترک پوسته. واسه مرطوب شدن موهای خود قبل از خواب مقداری روغن زیتون به اونا بمالید. شما هم اینکه می تونین از اون واسه راحت پوشیدن کفشا هم استفاده کنین.

آووکادو: شامل ویتامین Cو E، هم اینکه کاروتنوئید (یه جور آنتی اکسیدان) است. مرطوب کننده پوسته و خشکی و درد رو نابود می کنه. می تونین اون رو خمیر کنین و به عنوان ماسک صورت واسه نیم ساعت استفاده کنین.

چای زنجبیل، رازیانه و یا نعناع: سبزیجات کلم مانند گل کلم، کلم بروکلی، جوونه بروکسل ممکنه با بیشتر قسمت بدن شما مهربون باشن، اما ممکنه باعث مشکل در دستگاه گوارش شما شن. واسه مقابله با این مشکلات ناخواسته، چای زنجبیل، رازیانه و یا نعناع بسیار به دستگاه گوارش شما کمک می کنه.

پاپایا: اگه چای به ناراحتی معده شما کمک نمی کنه پاپایا رو واسه دسر بخورین. پاپایا به نابود کردن نفخ، گازهای معده و ناآرامیای دستگاه گوارش و هضم غذا کمک می کندهمچنین می تونه از یبوست جلوگیری کنه.

اسطو خودوس: اسطوخودوس به کاهش اضطراب کمک می کنه. عطر و بوی اون درد عضلانی و تنش رو کم می کنه.آب اسطوخودوس قبل از خواب می تونه به آرامش شما کمک کنه.

گیلاس ترش: خواص ضد التهابی و ضد اکسیداتیو گیلاس ترش می تواندبرای کمک به نابود کردن درد نقرس معجزه کنه. تحقیقات نشون میده که گیلاس ترش واسه آرامش درد و درد به وجود اومده توسط تمرینای شدید یا عضلات کشیده شده کمک کنه.

جو دو سر: این ماده پر از فیبر مناسب صبحونه نه فقط به سلامت قلب، بلکه واسه آروم، پاک، و جلوگیری از پوسته پوسته شدن پوست و تخلیه جوش مناسبه.جو آماده واسه آفات پوست در تابستون – آفتاب سوختگی، نیش پشه و اگزما خوبه.

سیر: یه ضد میکروب طبیعیه ، می تونه به شما از دچار شدن به سرماخوردگی جلوگیری کنه و یا دست کم علائم اون رو کم کنه. آلیسین جزء کلیدی سیره، که باکتریا و ویروسا رو میکشه. تلاش کنین سیر رو خام بخورین، که یه جنگنده قوی در برابر عفونتا هستش.

مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید