۱۰ جاذبه برتر گردشگری در ویتنام

۱۰ جاذبه برتر گردشگری در ویتنام

به گزارش آلامتو به نقل از سایت ؛ یه کشور باریک و طولانیه که در بین دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس و کامبوج قرار گرفته. ویتنام سرزمین مناظر قابل توجه از تراس های سرسبز برنج و کوه های جنگلی در شمال تا دره های قشنگتر از ارتفاعات مرکزی و دلتاهای حاصلخیز و سواحل قشنگتر در جنوب. با جاذبه های فراوون گردشگری از شهرهای مدرن پررونق تا شهرهای استعماری، استراحتگاه های ساحلی، روستاهای سنتی، مکان های باستان شناسی و جزایر بی مثل بوجود آمده.

یه نمای کلی از بهترین مکانها واسه بازدید در ویتنام:

  1. دا لات

آب و هوای سرد در تموم طول سال و مناظر دهاتی از دره های مه آلود، درختان کاج سرسبز و گل های رنگارنگ از دلایلیه که دا لات وقتی بوسیله امپراتوران ویتنامی و مستعمره نشینان فرانسوی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه این شهر جذاب در ارتفاعات جنوبی مرکزی ویتنام یه مقصد محبوب گردشگری واسه کسانیه که به دنبال خلاص شدن از گرما هستن. دا لات مناسب واسه پیاده روش و هم اینکه یه صحنه قشنگتر از معماری استعماری فرانسه و ویلاهایی در میان مناظر قشنگتر هستش.

گردشگری ویتنام Dalat

  1. مای سان

مای سان واقع شده در ساحل مرکزی ویتنام در نزدیکی روستای Duy PHU به عنوان سایت باستان شناسی مهمی شناخته می شه.این مکان یکی از برجسته ترین سایت های باستان جنوب شرقی آسیا هستش. مای سان وقتی مرکز کلی مراسم مذهبی هندو بوده که در اون به  پرستش خدا یعنی شیوا، بین قرن ۴ تا ۱۴ می پرداخته ان.

  1. شهر هوشی مین

شهر هوشی مین در امتداد رودخانه سایگون در نزدیکی دلتای مکونگ در جنوب ویتنام قرار گرفته و قبلا به عنوان سایگون شناخته می شد که به عنوان پایتخت ویتنام جنوبی در طول جنگ ویتنام خدمت کرده. امروزه شهر هوشی مین بزرگ ترین شهر ویتنام است، که دلایل زیادی واسه بازدید از اون رو پیشنهاد می دهد، از ترکیب جاذبه های تاریخی و مدرن با همدیگه تا خرید پر جنب و جوش، ناهار خوری و زندگی شبونه.

شهرهای ویتنام Ho Chi Minh City

  1. دلتای مکونگ

بازارهای شناور رنگارنگ ، باغ های میوه، شالیزارها، باغ نیشکر، پناهگاه پرنده ها و روستاهای عجیب و باحال همه ی اون چیزیه که بسیاری رو به دلتای مکونگ در جنوب غربی ویتنام می کشوند. دلتای مکونگ با نام مستعار “سبد برنج ویتنام”، منطقه کشاورزی بوسیله هزارتوی کانال ها و نهرهایی حاصلخیز شده که از طریق رودخانه مکونگ تغذیه می شن. دلتای مکونگ که وسعت اون از خلیج تایلند تا شهر هوشی مینه، بیشتر از یه سوم این کشور از مزارع غنی، باغ ها، شالیزارها و مزارع پرورش ماهی اون تغذیه می شه.

Mekong Delta دلتای مکونگ

  1. نها ترنگ

نها ترنگ شهر تفریحگاه ساحلی محبوب، در یکی از زیباترین خلیج ها آسیا در سواحل جنوبی مرکزی ویتنام واقع شده. کوه های قشنگتر، سواحل و جزایر سرسبز اون رو به مقصد مورد علاقه ای در میان گردشگران، ویتنامی ها و غواصان ساخته. این شهر دارای استراحتگاه های تفریحی، درختان نخل و تفرجگاه های دوست داشتنیه. هم اینکه امکانات تفریحی، پارک آبی، قطار هوایی و استخر موجی هم هست.

  1. ساپا

ساپا بوسیله کوه های چشم نواز، تراس های برنج و تنوع قبایل تپه ای در شمال غربی ویتنام محاصره شده، ساپا یه شهر آرومه که بیشتر به عنوان پایگاهی واسه کوه پیمایی در کوه هوانگ لین سان و تور شالیزارهای برنج و روستاهای سنتی استفاده می شه. در شهر خیلی از تورهای منظم هست که راهنمای گردشگران در رفتن به کوه و جستجو در نزدیکی شالیزارها و روستاهای دورافتاده س. این تورها منظره آبشارهای قشنگتر و فرصت هایی رو واسه تجربه غذا، آداب و رسوم و روش زندگی در میان قبایل محلی رو ارائه میدن.

توریسم در ویتنام Sapa

  1. هوء

هوء در سواحل رودخانه عطر در ویتنام مرکزی واقع شده. این شهر وقتی به عنوان پایتخت امپراتوری سلسله نگوین خدمت کرده. امروزه بقایای اون دوره باشکوه در معماری شهر، فرهنگ و غذاهای اون مشخص شده و اون رو یکی از بهترین مکان ها واسه بازدید در ویتنام کرده. از آثار تاریخی شهر، ارگ معروف ترینه که وقتی صندلی حکومت امپراطوران نگوین بود. ارگ یه مجتمع بزرگ از کاخ بزرگ، معابد آراسته، دیواره ها و دروازه س. مورد مهم دیگه رودخانه تین مو نماد رسمی شهرستانه.

دیدنیای ویتنام Hue

  1. هوی ان

این شهر در سواحل جنوب دریای چین در جنوب ویتنام مرکزی واقع شده. هوی ان شهر قدیمی و قشنگتر با قدمت ۲۰۰۰ سال قبل از پادشاهی چمپاه. معماری تاریخی همراه با فرهنگ و منسوجات سنتی از شهر یه مقصد محبوب در ویتنام ساخته. در قلب شهر هوی ان جو شهر قدیمی حاکمه که مناسب واسه پیاده روی در اون هستش. مسیرهای باریک و مارپیچ از شهر قدیمی با معماری قشنگتر و قدیمی، خونه های چوبی سنتی و صدها مغازه خیاطی و فروش لباس، کفش، کیف، سوغاتی و خدمات سفارشی رو ارائه می دهد.

ویتنام گردشی Hoi An

  1. هانوی

در قرن گذشته هانوی در جنگ هندوچین و ویتنام واسه پایتخت پررونق ویتنام متحد ظاهر شد. در قلب هانوی محله قدیمی، موزه فضای باز، معماری تاریخی استعماری آسیایی و فرانسه که تا حد زیادی با وجود بمب گذاری ویتنام در جنگ دست نخورده باقی مونده هست. اینجا در میان منظره بلوارهای پوشیده با درخت، گردشگران می تونن بازارهای شلوغ رو بگردند، در کافه عجیب و باحال قهوه مزمزه کنن و از سایتای برجسته مانند خونه بزرگ اپرا، کاخ ریاست جمهوری و کلیسای جامع سنت جوزف بازدید کنن.

  1. خلیجا لونگ

با آب سبز و مجموعه صخره های آهکی برآمده از آب مانند اژدهای دریا، خلیجا لونگ مثل یه صحنه از یه داستان فانتزیه. این خلیج در حدود ۱۳۰ کیلومتری شرق هانوی در شمال ویتنام واقع شده، این خلیج بی مثل با بیشتر از ۲۰۰۰ جزیره پوشیده از جنگل با غارهای جذاب، کنده کاری روی کوه های سنگی، چاله ها و دریاچه ها بسیار مقصد محبوبیه. خیلی از جزایر در طول قرن ها بوسیله پروسه های طبیعی به شکل های فوق العاده تبدیل شده ان.

گردش در ویتنام Ha Long Bay

جاهای دیدنی شهر هوشی مین ویتنام

کشورای دیدنی جنوب شرقی آسیا واسه گردشگری

تور ویتنام جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید