۱۰ ترفند کاربردی جهت استفاده بهینه تر از سافاری

۱۰ ترفند کاربردی جهت استفاده بهینه تر از سافاری

رابط کاربری جدید و مدرن، مصرف بهینه تر باتری و امکانات به اشتراک گذاری بهتر همه از ویژگیای نسخه جدید سافاری گذاشته شده در سیستم عامل یوسمیتیه. شاید فرصت نکردین با تموم ویژگیای اضافه شده به این مرورگر منحصر به فرد آشنا شید.

ما در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین ترفند و ویژگیا رو جهت استفاده بهینه تر از سافاری جمع آوری کردیم.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

وبسایتای مورد علاقه خود رو انتخاب کنین

ویژگی Favorites یا وبسایتای مورد علاقه گذاشته شده در نسخه ۸ سافاری، یکی از تغییرات قابل توجه این اپلیکیشنه. واسه مشاهده سایت بوکمارک شده در این پوشه، کافیه روی نوار نشانی کلیک کنین. واسه اضافه کردن وبسایتای جدید هم می تونین نشانی اونا رو از نوار نشانی درگ کرده یا از دکمه Share استفاده کنین. امکان نمایش وبسایتای مورد علاقه در تبای جدید هم، از راه General در Preferences، هست.

جستجو در وبسایتای خاص

اگه قبل از این مستقیما در سایتی جستجو کرده باشین، سافاری، به لطف ویژگی جدید Quick Website Search، اونو به لیست وبسایتای قابل جستجو اضافه می کنه. نشانی سایت رو به همراه کلمه مورد نظر خود وارد کنین، بعد گزینه ای جهت جستجو اون کلمه در سایت مورد نظر مشاهده می کنین.

تنظیمات جستجوی خود رو انتخاب کنین

شاید تا الان با پیشنهادای جستجوی هوشمندی که هنگام تایپ در نوار نشانی مرورگر ظاهر می شن، رو به رو شدین. اگه می خواید این توانایی رو غیرفعال کنین، کافیه به Preferences و بعد Search مراجعه کنین. امکان تغییر موتور جستجوی پیشفرض هم هست.

نمایش نشانی کامل وبسایتا

سافاری ۸، به صورت پیشفرض، نشانی کامل وبسایتا رو نمایش نمی ده. واسه مشاهده نشانی کامل می تونین روی نوار نشانی کلیک کنین، یا پس از مراجعه به Safari > Preferences > Advanced، گزینه Show full website address تیک بزنین.

تنظیمات به اشتراک گذاشتن رو تغییر بدین

یوسمیتی (مانند iOS 8)، به اشتراک گذاشتن موارد جور واجور رو واسه کاربران آسون کرده. در هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل سافاری، امکان تنظیماتی اختصاصی در این مورد مشخص کنین. واسه تعیین گزینه های نشون داده شده به همراه ترتیبشان، کافیه از راه دکمه Share، گزینه More رو انتخاب کنین. یادتون باشه به غیر از سافاری، این تنظیمات در بخشای جور واجور سیستم عامل، مانند مخاطبین و Finder، استفاده می شه.

اینترنت رو به صورت مخفی مورد بررسی قرار بدین

فرض کنین می خواید واسه یکی از عزیزانتون هدیه جفت و جور کنین و نمی خواین اون از این موضوع با خبر شه. حالا خوبیش اینه، سافاری با بهبودایی در مورد مرور مخفی وب هم همراه بوده. در گذشته، باید بین گزینه های مخفی و غیرمخفی یکی رو انتخاب می کردین، اما حالا می تونین از راه  File > New Private Window به مرور مخفی در پنجره ای جدا بپردازید. رنگ نوار نشانی در این دو حالت تغییر می کنه.

مشترک فیدای RSS شید

اگه از فیدای RSS واسه دنبال کردن وبسایتای جور واجور استفاده می کنین، می تونین از راه کلید Share، مشترک فید وبسایتای موافق شید؛ کافیه Add Website to Shared Links و بعد Add رو انتخاب کنین. یافته ها در بخش Shared Links در سایدبار نشون داده می شن. واسه حذف یا اضافه کردن وبسایتا، می تونین روی Subscriptions کلیک کنین.

بین تبای جور واجور جا به جا شید

شاید شمام در طول روز تبای زیادی در مرورگر خود باز کرده و در مدیریت اونا دچار مشکل میشین. نگران نباشین، با ویژگی Tab View در سافاری، می تونین خیلی راحت تعداد زیاد تبا رو مدیریت کنین. واسه این کار کافیه روی ترک پد پینچ کرده یا روی Tab View کلیک کنین. امکان مشاهده تبای باز در دیوایسای دیگه -که با iCloud سینک شدن- هم هست.

شخصی سازی رابط کاربری

شما می تونین از راه گزینه های منوی View، تغییراتی در ظاهر سافاری به وجود بیارین. مثلا، امکان برگردونی Favorites Bar و Status Bar، همونجوری که در نسخه های قبلی وجود داشتن، هست.

شخصی سازی نوار ابزارا

شاید فهمیدین که بعضی از اجزای نوار ابزارا، در نسخه ۸ سافاری تغییر کرده؛ اما نگران نباشین، می تونین خیلی راحت، از راه  View و بعد Customize Toolbar، بعضی از این ویژگیا رو برگردونی کنین. اگه میخواستین تموم تغییرات رو به حالت اولیه برگردونین، کافیه آیکنای پیشفرض رو در قسمت نوار ابزارا درگ کنین.

 

دیدگاهتان را بنویسید