یک گربه‌ از سد امنیتی جدید آی فن ۵ اس گذشت

یک گربه‌ از سد امنیتی جدید آی فن ۵ اس گذشت

apple5sجدیدترین تلفن اپل با داشتن حسگر اثر انگشت به عنوان یکی از امن ترین تلفنهای هوشمند توصیف شده اما یه سایت فناوری با منتشر کردن ویدئویی نشون داد که حتی یه گربه می تونه با پنجه خود از سد امنیتی آی فن ۵ اس بگذره.

به گزارش خبرگزاری مهر، سایت فناوری تک کرانچ به خاطر آزمایش ویژگی تاچ آی دی آی فن ۵ اس که به کاربر تلفن این امکان رو میده که قفل تلفن خود رو با فناوری تشخیص پوست باز کنه یه ویدیو جفت و جور کرده.

در این ویدیو مشاهده می شه که پس از چند بار خطای دستگاه در آخر پنجه گربه رو به عنوان یکی از ۵ کلید تعیین شده پذیرفته و دسترسی به محتوای تلفن رو باز می کنه.

در جریان این آزمایش مشخص شد که به جای دست میشه بقیه بخشهای بدن رو به عنوان کلید باز کردن قفل آی فن ثبت کرد تا نرم افزار تلفن رو فریب داد.

اپل هفته گذشته اسکنر اثر انگشتی خود رو همزمان با معرفی آی فن ۵ اس رونمایی کرد و اون رو یه وسیله جدید امنیتی با سطوح بالای رمز نویسی و امنیتی توصیف کرده.

این شرکت فناوری هم اینکه اعلام داشته که سیستم تاچ آی دی می تونه امنیت تلفنهای هوشمند رو از ان رو به اون رو کرده و جانشین کلمه عبور سنتی باشه که کاربران هر روز ازش استفاده می کنن.

براساس اعلام اپل این سیستم طوری طراحی شده که از هر زاویه ای واسه دستگاه قابل خواندنه و می تونه قفل دستگاه رو باز کنه.

noindex

دیدگاهتان را بنویسید