یک نوشیدنی جادویی؛ خواص ترکیب آب و عسل

یک نوشیدنی جادویی؛ خواص ترکیب آب و عسل

عسل و آب Lemon-honey-water

به گزارش آلامتو به نقل از سلامت ؛ آب واسه شما خوبه، هممون این رو می دانیم. بسیار می شنویم که باید بیشتر و بیشتر آب بخوریم. گذشته از همه این ها، آب عنصری حیاتی واسه بدن ماست، یادمون نره که ۸۰درصد بدن ما رو آب تشکیل می دهد! وقتی به این مسئله فکر می کنیم، حیرت انگیزه. آب، از تموم عملکردهای روزانه بدن ما پشتیبانی می کنه، از انتقال مغذی های حیاتی و اکسیژن گرفته تا کمک به گوارش روزانه غذا. پس برامون به طور کامل جا افتاده که به آب نیاز داریم.

اما اضافه کردن بر کیفیت آب واسه سیستم بدن مفیدتره؟ فقط عسل اضافه کنین، بله عسل! می دانم چه فکری می کنین.

عسل، پر از قنده. خیلی شیرینه؟

عسل چیجوری می تونه سالم باشه؟ دوستان نترسین، عسل بی آخر واسه شما خوبه. نوشیدن روزانه یه لیوان آب و عسل ولرم می تونه به نفع سلامت تون باشه و حتی از مریضی پیشگیری کنه. بله، درست شنیدید، این اتفاقیه که با نوشیدن روزانه این شربت روی می دهد.

نفخ تون کمتر می شه

اگه واقعا از نفخ رنج می برید یا مرتبا احساس می کنین شکم تون باد کرده، یه لیوان آب گرم و عسل کمک می کنه اثرات نفخ رو در سیستم گوارش تون خنثی کنین و فورا احساس سبکی می کنین.

سیستم ایمنی تون رو تقویت می کنه

عسل، خواص حیرت انگیزی روی سیستم ایمنی تون داره. عسل خالص و ارگانیک جفت و جور کنین تا بیشترین بهره رو از خواص ضدمیکروبی اون ببرین. عسل پر از آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنیه که از شما در برابر هر نوع باکتری مضری مواظبت می کنه.

سموم رو دفع می کنین

عسل و آب گرم یکی از بهترین ترکیبات واسه دفع سموم و ضایعات از بدنه. به این ماده سم زدا سلام کرده و با سموم خداحافظی کنین.

یه نکته: اضافه کردن لیمو به این ترکیب، مفیدترش هم می کنه چون ادرار رو بیشتر می کنه.

پوست تون شفاف تر می شه

بله! عسل یه آنتی اکسیدان طبیعیه که به دفع ضایعات کمک کرده و به دلیل ویژگی های آنتی باکتریال پوست تون رو تمیز نگه داشته و از همیشه شفاف تر می کنه.

وزن کم می کنین

اولین فکری که به ذهن تون رسید به احتمال زیاد قند موجود در عسل بود. بله، قند زیادی در عسل هست اما با قند سفید به طور کامل فرق داره چون قند طبیعیه! این قندهای طبیعی کمک می کنن تا میل روزانه شما به شیرینی و خوراکی های ناجور مانند کیک، شیرینی، شکلات و نوشابه جواب داده شه. واقعا اگه نوشیدنی های شامل شیرین کننده رو با اب و عسل جانشین کنین، از۶۴درصد کالری نجات پیدا می کنین.

گلودردتان بهتر می شه

آب و عسل گرم، نوشیدنی مناسب زمستانه، گلو درد رو آرامش می دهد و درماه های سرد گرم تون می کنه. عسل، مرهمی طبیعی واسه عفونت های تنفسی و سرفه های معمولیه، پس این بار اگه سرماخوردگی ناخوشایند زمستونی داشتین، سراغ عسل برید، البته خالص و ارگانیک.

قند خون تون تنظیم می شه

همونطور که گفتیم، با اینکه عسل شامل مقدار زیادی قنده اما مانند قند سفید نیس؛ ترکیب فروکتوز و گلوکز به بدن در تنظیم اندازه قندخون کمک می کنه. هم اینکه گفته می شه کلسترول رو هم کاهش می دهد.

از خطر مریضی های قلبی هم پیشگیری می کنین

اینم یه خاصیت عالی، درسته؟ فلاوونیدها و آنتی اکسیدان های موجود در عسل می تونن به پیشگیری و کاهش خطر مریضی های قلبی کمک کنن. تحقیقات نشون داده ان عسل روند اکسیداسیون کلسترول بد در خون آدم رو کُند می کنه؛ فرایندی که تاثیری داغون کننده روی قلب گذاشته و منتهی به حمله قلبی و حتی سکته مغزی می شه.

پس منتظر چه هستین؟ عسل رو وردارین و کتری رو به جوش بیارید!

اخطار : اگه از دیابت رنج می برید حتماً قبل از به کار گیری عسل با دکتر خود مشورت کنین.

شکار عسل وحشی در دل طبیعت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

عسل مجله سلامت نوشیدنی

دیدگاهتان را بنویسید