یک فروند کشتی جنگی ارتش روسیه در بندرعباس پهلو گرفت

یک فروند کشتی جنگی ارتش روسیه در بندرعباس پهلو گرفت

یه فروند کشتی جنگی ارتش روسیه در بندرعباس پهلو گرفت.

به گزارش عصر ایران ، منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران در بندرعباس میزبان این ناوشکن روسیه.

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش ایران در اطلاعیه ای به نقل از فرمانده منطقه یکم این نیرو اعلام کرد: صبح امروز چهارشنبه یه فروند ناوشکن روسی در اسکله این منطقه پهلوگیری کرد.

دریادار دوم “حسین آزاد” با اعلام این خبر اضافه کرد: ناوشکن «مارشال شاپوشینکوف» که از کلاس ناوهای سنگین کشور روسیه س با هدف تحکیم روابط نظامی میان کشورای ایران و روسیه در اسکله منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران پهلو گرفت.

ناوشکن “مارشال شاپوشینکوف” نیروی دریایی ارتش روسیه

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: در طول مدت حضور این ناوشکن روسی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش، برنامه هایی پیش بینی شده که بعداً اعلام می شه.

منطقه یکم نیروی دریایی ارتش ایران در بندرعباس، مهم ترین مرکز فعالیت این نیرو هستش.

این ناوشکن بخشی از ناوگان “اقیانوس آروم” نیروی دریایی روسیه س ولی الان واسه مقابله با دزدان دریایی سومالی به منطقه خلیج عدن اعزام شده.

قبل از این رسانه های روسی از اعزام تعدادی از کشتیای جنگی این کشور به پایگاه های نیروی دریایی ایران در شمال این کشور خبر داده بودن.

روسیه از حضور نظامی جدی در خلیج فارس بهره مند نیس و برخلاف آمریکا، بریتانیا و فرانسه در این منطقه  پایگاه یا نیروی نظامی مستقر نداره.

نیروی دریایی روسیه از ۴ ناوگان به اسمای دریای شمال، اقیانوس آروم، بالتیک، دریای سیاه و یه ناوگان کوچیک به نام “دریای خزر” تشکیل شده.

ناوگان کوچیک دریای خزر در سال ۱۷۲۲ ایجاد شد و مرکز فرماندهی اون در بندر آستاراخان قرار داره.

 

ناوشکن “مارشال شاپوشینکوف” نیروی دریایی ارتش روسیه

عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید