یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک شوهر خوب چه خصوصیاتی دارد؟

خصوصیات یه شوهر خوب

واسه هر زنی دونستن خصوصیات اصلی یه همسر خوب مهمه چراکه در صورت پیدا کردن یه مرد با خصوصیات مورد نظر میشه ازدواجی موفق داشت.

شوهر خوب چه خصوصیاتی داره؟

بیشتر افراد همیشه به دنبال این هستن که بدونن به چه دلیل رابطه شون با بقیه همیشه با شکست مواجه می شه. به چه دلیل مردان رفتار بسیار بدی با اونا دارن. به چه دلیل همیشه به اونا آسیب وارد می کنن؟ به چه دلیل نمی تونن روابط خود رو به درستی حفظ کنن؟

نکته مشترک در همه این موارد اینه که زنان مردانی رو انتخاب می کنن که شوهر خوبی براشون نیستن و نمی تونن رابطه خوبی با اونا برقرار کنن. در اینجور شرایطی رابطه عاشقانه ای نمی تونه ایجاد شه.

اگه می خواین رابطه ای رو با مردی برقرار کنین و به دنبال ازدواج با اون هستین باید از خودتون شروع کنین و ببینین شوهر خوب چه ویژگیایی باید داشته باشه.

اگه نتونین اینجور فردی رو پیدا کنین با مشکلات احساسی،عاطفی و فیزیکی زیادی مواجه میشین. مشکل اینجاس که بیشتر افراد کیفیتایی که ما مورد توجه داریم رو ندارن و نمی تونن نیازامون رو برآورده کنن. فرق زیادی بین خواسته ها و نیازها به هنگام ایجاد رابطه هستش اما همیشه فرق قائل شدن بین این دو اسان نیس.

ممکنه به این فکر کنین که مرد مورد توجه شما باید قدبلند و مهربون باشه، مدیر عامل شرکت بزرگی باشه و ثروت زیادی داشته باشه اما مردی با اینجور ویژگیایی ممکنه بقیه ویژگیا رو هم داشته باشه که واسه شما مناسب نیس و همین امر باعث بروز مشکلات احساسی و عاطفی زیادی می شه.

چه مجرد باشین و چه در رابطه جدی باشین که بخواین با فرد مقابل ازدواج کنین باید مواردی رو واسه طرف مقابل خود مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین.

بخاطر این در این مقاله تلاش می کنیم ۱۰ ویژگی یه شوهر خوب رو با هم مرور کنیم.

  1. اون قابل اعتماده:

وقتی که با اون هستین احساس امنیت می کنین و میدونید که اون همیشه با شما صادقه و دروغ نمی گه و از فریب کاری در برابر شما استفاده نمی کنه. می تونین به اون تکیه کنین بدون اینکه نگران از دست دادنش باشین. اون بخشنده س و می تونه تکیه گاه خوبی براتون باشه.

در اینجور شرایطی نگران شک کردن خود نباشین چون اون همیشه با شما صادقه. شما میدونید که اون به شما اعتماد داره و هیچوقت خیانت نمی کنه و آسیبی به شما نمی زنه.

  1. اون ویژگیای خوب شما رو دوست داره و ویژگیای بدتون رو پذیرفته س:

شما نباید خود واقعی تون رو از بقیه مخفی کنین. باید خودتون رو به اون نشون بدین تا بدونه کی هستین و چه نیازهایی دارین. شما می تونین خود واقعی تون رو با اون به اشتراک بذارین و در عین حال احساس امنیت کنین. در این شرایط میدونید که اون شما رو درک می کنه و ویژگیای بدتون رو پذیرفته س.

  1. وقتی که به اون نیاز دارین حضور داره حتی اگه اینکار براش راحت نباشه:

همراهی و همکاری بعضی وقتا از اوقات به فداکاری و صلح نیاز داره. زندگی شرایط غیر قابل پیش بینی و غیر قابل انتظاری براتون داره.

نمی تونین پیش بینی کنین در اینده چه اتفاقاتی قراره براتون بیفته و قادر نیستین واسه این اتفاقات از قبل برنامه ریزی کنین مردی که شوهر خوبی براتونه باید وقتی که به اون نیاز دارین کنارتون باشه، با شما باشه و تلاش کنه در این طوفانا شما رو همراهی کنه هرچند انجام اینکار براش مشکل باشه.

  1. به هنگام در پیش گرفتن تصمیمات بزرگ یا کوچیک، شما رو مورد توجه داشته باشه:

رابطه به معنی همراهی، همدلی و همکاریه. در نظر گرفتن شما به هنگام در پیش گرفتن تصمیمات بزرگ یا حتی کوچیک نشون میده این فرد احترام خاصی براتون قائله و می خواد زندگی رو با شما بسازه و تنها خود رو نمی بینه.

زندگی ما می تونه یه زندگی راحت و بی دردسر باشه. همیشه در نظر گرفتن یه نفر در تصمیمات زندگی سخته اما این دقیقا همون چیزیه که یه رابطه خوب و البته دراز مدت بدون نیاز داره.

  1. اون به سمت رشد حرکت می کنه:

در دنیایی که ما زندگی می کنیم هیچکی کامل نیس. همه ماه ها عیبا و نقصایی داریم و این عیبا مختص یه قشر خاص نیس. هر فردی ممکنه نقاط قوت و نقاط ضعف خاص خود رو داشته باشه. تو یه رابطه، رفتار مرد روی شما و رفتار شما روی مرد تاثیر میذاره.

بعضی از اوقات صفات کمتر پیشرفته مرد می تونه تاثیر منفی روی شما داشته باشه. مردی که همیشه به سمت رشد و تعالی حرکت می کنه مشکلات رو به شما میگه و به همراه شما اونا رو حل می کنه. مثلا فرض کنین با مردی نامزد کردین که در مورد زمان اصلا حساس نیس و هیچ وقت سر زمان مقرر به مکان تعیین شده نمی رسه.

شاید وقتی که روز بدی رو گذرونده اید پشتیبانی عاطفی از شما نکنه و به جای اون، مستقیما نصیحتتان کنه.

این راه و روش بی معنی واسه حل مشکلات می تونه در بعضی از محیطای کاری مناسب و به درد بخور باشه اما وقتی که اون با شما همدلی و همراهی نمی کنه شک نداشته باشین خطرناک و اسیب زننده هستش.

یادتون باشه که شما به مردی نیاز دارین که بدونه تن صدای اون می تونه خشن و آسی زننده باشه و تلاش می کُند روی اون کار کنه نه فردی که میگه این مشکل خودته و باید خودت حلش کنی. اون ممکنه همیشه نتونه در حل مشکل به شما کمک کنه اما در راه رشد حرکت می کنه و دست کم تلاش خود رو واسه بهبود شرایط انجام میده.

  1. اعتقادات و باورهای برابری با شما داره:

این مورد به نظر روشن می رسه اما بیشتر آدما به هنگام انتخاب همسر اونو ندیده می گیرن. اگه می خواین یه عمر با یه نفر زندگی کنین باید مطمئن شید که هردوی شما اعتقادات و باورهای مشابهی دارین.

اگه اینجور نباشه، باید مطمئن شید می تونین به اعتقادات هم احترام بذارین و هر دویتان می تونین واسه رسیدن به زندگی بهتر با هم مشارکت و همکاری کنین. این اعتقادات و باورها در برگیرنده باورهای مذهبی، ارزشای اصلی زندگی، اولویتای سبک زندگی، محل زندگی و تعداد فرزندانه.

  1. اون شما رو مثل یه شریک و همراه می بینه:

رابطه چیزی بالاتر از شما و اونه. شما و همسرتون به همراه هم یه تیم منظم رو تشکیل میدید. به عنوان یه تیم، هر دویتان باید بتونین نقاط قوت خود رو تقویت کنین و از اشکالاتی که دارین کم کنین. اون در این شرایط باید شما رو مثل یه فرد با ارزش بدونه که می تونه به همراهش رشد و تکامل یابد نه فردی که کاراش رو تایید می کنه و نیازهایش رو برآورده می سازه.

اون باید هر چیزی رو که در مورد شما هست رو محترم بدونه( افکار، احساسات، عقاید ، چیزایی که می گین، کارایی که انجام می دید). اون نباید باعث شه شما احساس بدی نسبت به شرایط زندگی داشته باشین و باید به انتخاب هاتون و کارایی که انجام می دید احترام بزاره.

  1. اون دوست داره همه تلاشش رو واسه ایجاد و حفظ رابطه بکنه:

اگه مشکلی در رابطه وجود داشته باشه تلاش می کنه راهی واسه برطرف کردن اون پیدا کنه، اون سخت تلاش می کنه، بهتر بودن رو تمرین می کنه. نکته مهمی که باید یادتون باشه اینه که افراد جور واجور وقتی که صحبت از ایجاد یه رابطه موثر به میان می اید عقاید مختلفی دارن.

اون ممکنه بر این باور باشه که خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کردن و خوب بودن در شغل به خاطر جفت و جور آوردن امکانات خوب زندگیه. پس در این شرایط باید ببینین همسرتون چی رو به عنوان تلاش در نظر میگیره.

  1. می تونین با هم تعامل و رابطه موثر داشته باشین:

حتی در مورد مشکلات سخت و حتی وقتی که ناراحت هستین بازم می تونین با هم تعامل و رابطه موثری داشته باشین. اگه همسر مناسبی واسه خود انتخاب کرده باشین نباید در مورد مسائل خاص یا مشکلاتی که در زندگی با اون مواجه میشین احساس ترس یا نگرانی کنین.

شما میدونید که اون بهتون احترام میذاره و هر چیزی که می گین رو معتبر و مهم می دونه. هر رابطه ای با مشکلات و مشکلاتی مواجه می شه. ممکنه درگیری، سوء تفاهم، بحث و بقیه مواردی وجود داشته باشه که برطرف کردنش براتون سخت باشه.

تنها روش واسه درک بهتر این شرایط همکاری و تعامل با همه. همه چیز از یه رابطه خوب شروع می شه.

  1. می خواد با شما ازدواج کنه:

این گزینه به نظر روشن می رسه اما بیشتر اوقات هم درک اون سخته. مردی ممکنه همه ویژگیای خوبی که در این مقاله گفتیم رو داشته باشه اما دوست نداشته باشه با شما ازدواج کنه.

وقتی که مردی بخواد با دختری ازدواج کنه و بر این باور باشه که می تونه باقی زندگی خود رو با اون بگذراند از همون مراحل اولیه به این نتیجه می رسه و خود رو واسه اینجور شرایطی آماده می کنه.

ممکنه از همون اول نخواد با شما نامزد کنه اما اون به درستی شما رو می شناسه و ممکنه به روشنی گفته باشه که قصد ازدواج داره.

ممکنه فرد شرایط خوبی نداشته باشه، ممکنه بخواد تا وقتی که شغل مناسبی به دست می آورد منتظر بمونه، ممکنه بخواد از دید مالی به ثبات برسه اما بازم به شما متعهده و از همون اول شرایط رو براتون روشن می کنه و شما رو در پریشونی و گیجی رها نمی سازه.

اگه رفتارای غیر عادی از اون دیدید که نشون میده دوست داره سبک زندگی مجردی رو ادامه بده بهتره بدونین که اون آماده ازدواج نیس و نمی تونه تعهدی نسبت به شما داشته باشه.

اگه چیزی که در مورد اون می خواین جدیه ببینین تعهد داره یا خیر. مطمئن شید اون اعتقادات و باورهای برابری با شما داره. وقتی که فردی تعهد خوبی نسبت به شما داره به روشنی همه چیز رو میگه. اگه اینجور نباشه بهتره با اون بحث کنین.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

اختصاصی ازدواج خبرهای داغ روز چیه

دیدگاهتان را بنویسید