یک رابطه عاشقانه را چه زمانی باید پایان داد؟

یک رابطه عاشقانه را چه زمانی باید پایان داد؟

همه توانایی تون رو گذاشته اید. حتی مشاوره رو هم امتحان کردین. فکر می کنین شاید باید رابطه رو برهم بزنین و بااینکه هنوز مشکلاتتون درست نشده اما مطمئن نیستین که ترک رابطه بهترین کاریه که باید انجام بدین. اینجا به شما می بگیم که چه زمان وقت برهم زدن یه رابطه س تا بفهمین که ترک رابطه ای که در اون هستین تصمیم درستیه یا خیر.

به گزارش سایت مردمون؛ دکتر دنیس نیدر (Dennis Neder) نویسنده کتاب “Being a Man in a Woman’s World” میگه، تازمانیکه بچه ای درمیون نباشه، وقتی دیگه هیچ سود متقابلی وجود نداشته باشه زمان برهم زدن رابطه س. اون میگه، “اگه اون چیزی که می خواین یا نیاز دارین رو از بودن با کسی به دست نمی بیارین، زمانش رسیده که رابطه رو ترک کنین.”

love

بااینکه خیلیا این طرزفکر رو خودخواهانه میدونن اما دکتر نیدر باور داره که وقتی نیازای یکی از دو طرف برآورده نمی شه، اون رابطه واسه هر دو اونا خوب نیس. بهتره که رابطه ای پیدا کنین که به دردتون بخوره و نیازاتون رو برآورده کنه تا اینکه خود رو در رابطه ای گرفتار کنین که مایه نارضایتیتانه.

دکتر نیدر میگه، “هممون آدمایی رو می شناسیم که در روابطی ناسالم گرفتار هستن، اما هیچکدام از دو طرف نمی تونن یا نمی خوان که اون رابطه رو ترک کنن. این افراد همه انرژی خود رو واسه ادامه دادن یه رابطه بی حاصل تلف می کنن. زندگی کوتاه تر از اینه که وقتتون رو اینطور تلف کنین.”

به نظر دکتر نیدر، روابط آدمها باید موجب تقویت زندگی اونا شه. مشکل اینجاس که خیلیا واسه تقویت زندگی بقیه، دست از زندگی خود می کشن. باید تصمیم بگیرین که به کجا می رید و بعد کسائی رو پیدا کنین که با شما همراه باشن.

دکتر نیدر پیشنهاد می کنه، “قبل از شروع هر رابطه ای، بیشتر درمورد اینکه دنبال چه هستین فکر کنین.” با این روش احتمال اینکه روابطی سالم داشته باشین بیشتر هستش.

ترک رابطه کار سختیه

افراد زیادی که در روابط دراز مدت هستن متوجه می شن که دست از آرزوها و نقشه هاشون در زندگی کشیده ان تا بتونن خود رو با آرزوها و نقشه های طرف مقابلشون تطبیق بدن. سختی برهم زدن رابطه معمولاً از این ناشی می شه که افراد فراموش می کنن در زندگی باید بی نیاز از غیر باشن. این ترس از از دست دادن و نبود امنیت بوجود میاره که باعث می شه افراد روابطی ناسالم و بی حاصل رو ادامه.

دکتر نیدر میگه باید درک کنیم که ما در زندگی خود تنها هستیم—حتی وقتی با کسی هستیم. اون میگه، “این اصلاً چیز بدی نیس. درواقع، این آزادی ارزش خیلی بالایی داره.”

آبا باید رابطه تون رو برهم بزنین؟

همه افراد در روابط خود پستی بلندیای زیادی رو تجربه می کنن. این به طور کاملً طبیعیه و بیشتر زن و شوهرا می تونن به اتفاق هم از پس مشکلات رابطه برآیند. بااینکه کارشناسان باور دارن هیچ فرمولی واسه زمان تصمیم به برهم زدن رابطه وجود نداره اما همیشه نشونه ها و نشونه هایی هست که می تونه کمکتون کنه. اگه بیشتر از چند مورد این علائم در طول یه مدت براتون اتفاق افتاد، شایدً زمانش رسیده که رابطه رو ترک کنین.

از کجا بدونین کی وقت ترک رابطه س

در زیر به راه هایی واسه اینکه بفهمین چه زمان باید رابطه تون رو برهم بزنین می پردازیم:

• چند وقتیه که دیگه چیزی که می خواین یا نیاز دارین رو از رابطه نمی گیرین. با اون مواجه شید. اگه خوشحال نیستین این احتمال هست که طرف مقابلتون هم همین احساس رو داشته باشه.

• دیگه نمی تونین با طرف مقابلتون حرف بزنین و رابطه برقرار کنین. آدمها روشای ارتباطی مختلفی دارن اما لازم نیس همه عمرتون رو واسه موفق شدن به ایجاد این رابطه در رابطه ای حرام کنین.

• دیگه نمی تونین دونفری با هم وقت بگذرونین. بااینکه ممکنه زندگی جنسیتون هنوز خوب باشه اما با هم حرف نمی زنید. ترجیح می دین واسه اینکه تنها نباشین همیشه به صورت گروهی وقت بگذرونین.

• از طرف مقابلتون همیشه انتقاد می کنین. اگه همیشه نگران یه قسمت از شخصیت یا ظاهر طرف مقابلتون هستین، به اون نگاه نکنین، به خودتون نگاه کنین. کسائیکه عاشقند از اشکالات کوچیک میگذرن و به تصویر بزرگتر نگاه می کنن.

• طرف مقابلتون رو با بقیه مقایسه می کنین. وقتی کسی رو دوست دارین، نباید اونو با فردی دیگه مقایسه کنین. اگه فهمیدین که همیشه اینکار رو می کنین، باید رابطه تون رو دوباره آزمایش کنین.

• تلاش در تغییر دادن طرف مقابلتون دارین. خیلی وقتا عاشق کسائی میشیم که به درد ما نمی خورن. اگه همیشه تلاش دارین که طرفتون رو تغییر بدین، شایدً وقتشه که رابطه رو ترک کنین.

• دیگه نمی خندید. شوخ طبعی چیزیه که همه روابط نیازمند اون هستن. اگه جوکا طرف مقابلتون دیگه براتون خنده دار نیس یا نمی تونین با هم شوخی کنین، نشونه اینه که رابطه تون دیگه روح و انرژی نداره.

• همه دادنا (یا گرفتنا) با شماس. رابطه باید با سود دوطرفه باشه. اگه همه سودها در رابطه متوجه یکی از دو طرف باشه، اون رابطه سالم نیس.

• وقتی با طرف مقابلتون هستین، دوستانتون دیگه نمی خوان کنارتون باشن. ممکنه که دوستانتون طرف شما رو دوست داشته باشن اما تاثیری که روی شما داره رو دوست ندارن. وقتی رابطه ای درست نباشه، دوستانمان واقعیت رو به ما میگن و معمولاً اونا اولین کسائی هستن که می فهمن این رابطه دیگه به درد مانمی خوره.

• دیگه حس خوبی نسبت به خودتون ندارین. اولین باری که عاشق اون شدید رو به خاطر بیارین. اگه می ببینن دیگه اون حس رو ندارین، باید رابطه تون رو بازنگری کنین.

مهم نیس که برهم زدن رابطه چقدر درست باشه، از دست دادن هر رابطه مهمی واسه ما واقعاً دردناکه. باید با این ناراحتی و اندوه کنار بیایید. نمی تونین از اون فرار کنین یا خودتون رو از اون درد مخفی کنین، باید با اون روبه رو شید تا آزاد و رها باشین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق مردمون

دیدگاهتان را بنویسید