یک داماد خوش تیپ چه کت و شلواری می پوشد؟

یک داماد خوش تیپ چه کت و شلواری می پوشد؟

menخیلی از ما تصور می کنیم همین که داماد به بوتیکی بره، یه رنگ واسه کت و شلوارش انتخاب کرده و فقط یه بار کت انتخابی اش رو در اتاق پرو تن کنه، خوش تیپ ترین داماد دنیا می شه. با این حال توجه کنین که عروس خانوم با اون لباس سفید و پر از نقش و نگارهای ظریفش رو می توان با یه نظر در جشن پیدا کرد اما در مورد آقایون قضیه فرق داره. در جشن عروسی کلی مرد هستن که کت و شلوار پوشیده ان و حتی ممکنه رنگ کت و شلوارشان هم با کت و شلوار داماد مشابه باشه. پس آقاداماد باید یه وجه تمایزی با اونا داشته باشه. واسه این منظور شاداماد باید هنگام انتخاب کت و شلوار عروسی اش به نکات ریز و مهمی توجه کنه که در ادامه به اونا می پردازیم.

دامادها از چه وقتی کت و شلوار پوشیدند؟

در زمان های گذشته مردها اونقدر درگیر دامداری و کشاورزی بودن که کمتر دامادی در عروسی لباس رسمی می پوشید چه برسه به کت و شلوار. در سال های ۱۷۰۰ پوشیدن لباس رسمی فقط مختص تسلط و نجبا بود. قرن ۱۹ ام که فرا رسید یکی از خوش تیپ ترین مردان اون زمان به نام گریسوالد لوریلارد، پایین کت بلندش رو تا کرد و کتی کوتاه درست کرد. این کت از بدترین نوع پشم دوخته شده بود و هیچ جیبی هم نداشت. اما این مرد با این کت به یه مهمانی رسمی رفت. در سال ۱۹۳۰ شرکت مارلیس و رودولفکر اولین بازار فروش کت های کوتاه امروزی رو به دست گرفتن؛ یه کت دوخت این شرکت ۱۶ دلار قیمت داشت.

شکل های جور واجور لازم واسه یه داماد خوش تیپ

حالا کمی با گذشته پیدایش کتا آشنا شدیم بد نیس به طور کوتاه اشاره کنیم که یه داماد خوش تیپ باید حواسش یه چه نکاتی باشه و تو یه کلام واسه تبدیل شدن به یه شاداماد چه چیزایی لازمه:

  • قبل از هر چیز یه دست کت و شلوار که دقیقا قالب بدن تون باشه. دکمه شلوار باید خیلی راحت بسته شه، وقتی می نشینید با اون راحت باشین و پاچه شلوار یه سوم قد کفش تون رو بپوشونه.
  • پیراهنی که به کت مورد نظرتون بخوره، اندازه مناسبی داشته باشه و در ناحیه گردن، آستین، کمر، شکم و شونِه دقیقا اندازه باشه.
  • جلیقه ای که دکمه هاش درست زیر خط دکمه های کت تون قرار بگیره و لبه پایینی اون روی کمر شلوارتان بیفته.
  • کفشی که به کت و شلوارتان بخوره و وقتی اون رو می پوشید در اون راحت باشین. یادتون باشه بهترین زمان واسه خرید کفش، شب هاست چون که در این ساعتا پاهای تون بیشترین حد ورم ممکن رو کرده ان. اگه صبح کفش رو بخرین در روز عروسی که زیاد روی پاهای تون می ایستید آخرهای شب پای تون ورم می کنه و کفش پای تون رو می زند.

از کجا بخریم؟

اگه دامادی ساکن تهران هستین یا واسه خرید کت و شلوار دامادی تون می خواهید به پایتخت سفر کنین واسه خرید کت و شلوار یا باید به منطقه ۳ یعنی حدود بلوار میرداماد، خیابون پاسداران یا میدون ونک برید و از کت و شلوار فروشی لوکس این مناطق خرید کنین. یا این که در گشتی نیم روزی به مرکز شهر برید و در خیابون جمهوری بعد چهارراه علاءالدین، خیابون بهارستان، محدوده متروی امام خمینی، چهارراه کالج و خیابون ولی عصر به دنبال کت و شلوار دامادی تون بگردین. مراکز خرید الماس شرق، میلاد نور، سئول و گلستان و تیراژه هم چند مغازه کت و شلوار فروشی دارن.

برآوردی از قیمتا

اگه می خواهید یه دست کت و شلوار آبرومند واسه خودتون بخرین باید به صورت میانگین از ۴۰۰ هزار تومن تا ۵ میلیون و حتی بالاتر خرج کنین. اگه به مرکز شهر برید، می تونین کت و شلوارایی با قیمت های زیر ۱ میلیون تومن پیدا کنین اما در مناطق بالاتر باید دست کم یک تا ۲ میلیون تومن پول در جیب تون باشه. البته پیشنهاد ما اینه که واسه خریدتون وقت بذارین و حسابی همه جا رو بگردین. ممکنه از یه مدل کت و شلوار خو ش تون میاد و یکی دو ماه بعد در حراج بتونین همون کت و شلوار رو با درصد زیادی تخفیف بخرین. حراج فصلی کت و شلوار معمولا در مورد برنده های معروف رواج داره و فروشگاه هایی که به طور شخصی اداره می شن معمولا هر وقت بخوان اجناس جدید بیارن قبلی ها رو حراج می کنن.

چه هیکلی چه مدلی؟

انتخاب کت و شلوار براساس هیکل یکی از ریزکاریای مهمیه که باعث خوش تیپ تر به نظر رسیدن شما در شب دامادی تون می شه.

اندام باریک و بلند: شما راحت ترین انتخاب ممکن رو می تونید داشته باشین، هر مدلی به شما میاد! اما بازم باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که کت و شلوار دقیقا واسه تون اندازه باشه.مردانی که لاغرترند در کت های دولبه و ۶ دکمه خوش استایل تر می شن. بهتره بگید اپل های کت رو واسه تون بزرگتر کنن و کمر کت رو اون قدر بگیرن تا در اون راحت باشین. این چند نکته باعث می شه بدن شما در کت و شلوار دامادی تنومند تر به نظر برسه. شلوار دامادی وقتی قشنگ بر بدن می ایستد که پاهای آقا پر باشه اما رو راست اش رو بخواین در انتخاب شلوار کت نمی توان زرنگی به خرج داد و پاهای عضلانی تری رو به نمایش گذاشت.

قد بلند و هیکل بزرگ: اگه بدن تون تنومنده باید کتی با یقه آرشال بگیرین. دو لبه پایینی اینجور کت هایی معمولا روی هم قرار نمی گیرد. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین دقت کنین که قد کت واسه قامت شما مناسب باشه و هم اینکه بتونین دست های تون رو خیلی راحت در هر دو طرف تکون بدید. انتهای قد کت باید با سرانگشتان شمام سطح باشه. اگه صورت عریض یا گردن پهنی دارین به کراوات و یقه لباستون هم توجه کنین که خیلی تنگ و بسته نباشه درغیر اینصورت به نظر می رسد که می خواهند شما رو خفه کنن. اصلا کت های دولبه و ۶ دکمه رو نخرید چون شما رو گنده و بد هیکل نشون می دهد.

قد متوسط و هیکل بزرگ: بهتره کتی با قدی تقریبا بلند بخرین که یقه آرشال داشته باشه، دو لبه انتهایی اونا روی هم قرار نگیره و دکمه اون در محدوده کمربند باشه تا قامت تون بلندتر جلوه کنه. کت نباید اپل های بزرگی داشته باشه اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین می تونید شلوار و کت رو پیلی دار انتخاب کنین. شلوار رو به خیاط ماهری بدین تا واسه قد شما کوتاهش کنه، مراقب باشین لبه پارچه تمییز دوخته و تو گذاشته شه.

قد کوتاه و لاغر: بهتره کت هایی که دو لبه پایینی شون روی هم قرار نمی گیرد بخرین تا قدتون بلندتر جلوه کنه. اگه دوست دارین تنومندتر به نظر برسین باید یقه کت برگردان باشه.

کت و شلوار باید قالب بدن تون باشه

کت و شلوار نباید به تن تون خیلی بچسبد یا خیلی گشاد بایستد. واسه این که کت و شلواری به قالب بدن تون بخرین به نکات زیر دقت کنین:

  • اپل های کت درست روی سر شونِه هاتون قرار بگیرن و از اون بیرون نزنن.
  • دکمه بالایی کت های ۲ دکمه و دکمه وسطی کت های ۳ دکمه نباید پایین ناف تون قرار بگیرن.
  • وقتی دست های تون رو به دو طرف باز می کنین سر انگشتان تون باید با لبه پایینی کت موازی باشن.
  • حدود نیم تا ۱ سانتی متر از سر آستین بلوزتون باید از آستین کت بیرون بزنه.
  •   پاچه شلوار باید ۲- ۳ سانتی متر روی کفش بیفته.

بهترین رنگ کت و شلوار دامادی

بیشتر دامادها کت و شلواری مشکی، پیراهنی سفید و کراواتی مشکی رو انتخاب می کنن. اگه دوست دارین استایل دامادی تون خیلی خاص باشه می تونید کت و شلوار مشکی رو با پیراهن و کراوات مشکیه کنین یا به طور کامل سفید بپوشید. اگر شاداماد تابستون هستین می تونید از رنگ های طوسی، کرم، شکلاتی یا دیگه طیف های روشن این رنگ ها انتخاب کنین. اگه هم در فصل سرد ازدواج می کنین سراغ رنگ های تیره و سنگین مثل مشکی، سورمه ای سیز یا خاکستری تیره برید.

جنس کت و شلوار دامادی

به گفته مدیر یکی از فروشگاه های مهم کت و شلوار، الان مشتری پسندترین جنس پارچه واسه کت و شلوار دامادی پارچه ایه که در اون وول داشته باشه و دامادها معمولا در ایران باتوجه به فصل سال، جنس کت و شلوار خود رو انتخاب نمی کنن چون قراره اون رو یه شب بپوشن به طور مثال کمتر کسی واسه شب عروسی زمستونی اش کت و شلواری به جنس موهر و پشم می خره.

چند دکمه ؟

واسه دامادهای قد کوتاه و ریز اندام، کت یه دکمه مناسب تره.مردانی که قدی متوسط دارن بهتره کت ۲ دکمه بخرن. کتای ۳ دکمه هم به درد اونایی می خورد که هیکل ورزشکاری دارن،۵ دکمه واسه مردان تنومند که اندام درشتی دارن مناسبه و کت های دو لبه ۶ دکمه واسه دامادان باریک و قد بلند خوبه.

درضمن بهتره جیب کت تون به صورت یه لایه بر کت دوخته شده باشه. جیب های پاکتی ظاهر کت رو اسپرت و جیب های مخفی واسه محافل تجاری مناسب ترن نه یه جشن رسمی.

نوعروس

دیدگاهتان را بنویسید