یک ایده بلندپروازانه از روسیه

یک ایده بلندپروازانه از روسیه

map

روسیه می خواد با ایجاد یه شبکه بزرگراهی، لندن رو به مسکو و بعد به نیویورک وصل کنه که بودجه زیادی می خواد و بلندپروزانهه و عوضش قدرت خاصی به روسیه می بخشه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: یه چند وقت پیش زمزمه بزرگراه لندن – نیویورک به گوش می رسید که با در نظر گرفتن بلندپروازانه بودن اون به دست فراموشی سپرده شد. حالا به نظر می رسه این تئوری کم کم داره رنگ و روی واقعیت به خود میگیره و تازگیا ولادیمیر یاکونین، رئیس راه آهن روسیه، طرح خود رو واسه ایجاد یه شبکه بزرگراهی بین اروپا، آسیا و آمریکا اعلام کرده که در کنار طرح بزرگ راه آهن سیبری اجرا می شه.

در طرح رئیس راه آهن روسیه، از راه اتصال راه مسکو به ولادی وستوک که خود به ژاپن متصله و انحراف اون به طرف شمال که بیشتر از ۵۵ مایل دریای برینگ رو خواهد پیمود و بعد با ساخت جاده های جدید از مناطق دورافتاده به آلاسکا به آمریکا می رسیم. در تئوری این راه رانندگی از لندن به نیویورک رو طی مسافتی در حدود ۲۱۰۰ کیلومتر ممکن می کنه.

این طرح هم که بسیار بلندپروازانه س و به احتمال فراوون دارای هزینه تریلیون دلاری هستش، باید دریای برینگ رو به طور کامل پشت سرگذارد. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین در نزدیکترین فاصله سیبری به آلاسکا که تنها ۸۸ کیلومتره جاده یا پل یا تونل هم ساخته شه. هم اینکه کار تو یه پروژه در منطقه قطب شمال که فقط پنج ماه از سال نور خورشید در اون می تابد یه دنیای وسیع از فناوری رو می خواد تا اتفاق ناخوشایندی واسه رانندگان در این راه روی نده.

الان این ایده کمی از آسمونا به پایین تر اومده و هر کسی که بتونه این پروژه رو به مرحله عمل برسونه می تونه یکی از ۳ سیستم بسیار بزرگ حمل و نقل در جهان رو در اختیار خود داشته باشه.

noindex خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید