یک آبادانی گیاهخوار، قوی‌ترین مرد آلمان / عکس

یک آبادانی گیاهخوار، قوی‌ترین مرد آلمان / عکس

قوی ترین مرد سال آلمان جوون ایرونی الاصلیه که از سال ها پیش در آلمان زندگی می کنه. این ورزشکار نه فقط هفت ساله که گوشت رو کنار گذاشته، بلکه تازگیا هر نوع پروتئین حیوونی رو هم از رژیم غذایی خود حذف کرده. 

 

  

انجام ورزش سنگین بدون تأمین انرژی از منابع غذایی حیوونی واسه بسیاری قابل تصور نیس. یه شهروند ایرونی الاصل آلمان اما خلاف این موضوع رو اثبات کرده. پاتریک بابومیان که سابقه ی بیشتر از بیست سال ورزش قدرتی رو داره، نه فقط از ۷ سال پیش لب به گوشت نزده، بلکه از ۷ ماه پیش منابع انرژی حیوونی مثل شیر و تخم مرغ رو هم به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کرده و گیاهخوار مطلق شده. 

 

بابومیان با اینحال در سال ۲۰۱۱ به عنوان قوی ترین مرد آلمان برگزیده شد. ایشون خود می گوید تغییر رژیم غذایی نه فقط از توان اون نکاسته بلکه به بهترشدن فرم بدنش هم کمک بسیاری کرده. 

 

پاتریک بابومیان عناصر موجود در غذاهای ایرونی مانند برنج و لوبیا رو منابع غنی انرژی می دونه.

 

پاتریک بابومیان در سال ۱۹۷۹، در روزای پرهیاهوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و قبل از شروع جنگ عراق و ایران، در آبادان از بابایی آبادانی و مادری اصفهانی به دنیا اومد. خونواده ی پاتریک واسه دورکردن اون از سروصدا و مخاطرات جنگ، اون رو به اصفهان فرستادند؛ جایی که در اون پاتریک اولین سال های زندگی و مدرسه رو سپری کرد. اون فقط در تعطیلات واسه دیدار با دیگر اعضای خونواده به بندر ماهشهر می رفت. 

 

قوی ترین مرد آلمان در سال ۲۰۱۱ وقتی که ۴ سال داشت در آستانه زمستون پدر و آبجی کوچیک ترش رو تو یه تصادف رانندگی از دست داد. مادر پاتریک که به همراه پدر و آبجی اون در اتومبیل از ماهشهر به اصفهان می اومد، هم جراحت های سختی برداشت. پاتریک بابومیان از اون پس در کنار مادر و مادربزرگش بزرگ شد. 

 

وقتی که پاتریک ۷ سال داشت ایران رو به همراه مادر و مادربزرگ به مقصد آمریکا ترک کرد. در روزای توقف موقت در آلمان اما این کشور نظر مادر پاتریک رو به خود جلب می کنه و آلمان به مقصد پایانی خونواده تبدیل می شه. 

 

قوی ترین مرد سال ۲۰۱۱ آلمان ریشه های گرایش به رشته ورزشی خود رو در سال های اول زندگی اش می بیند: «من در خونواده ی سه نفره ای بزرگ شدم که دو عضو دیگه اون زن بودن.» اشاره ی اون به مادر و مادر بزرگ اشه که پس از مرگ پدر واسه اون باقی موندن. 

 

به گفته ی پاتریک، کودکان ساختارهای روشنی از زندگی در خونواده دارن؛ این که باید در دامن خونواده بود و به عنوان مثال در ساعتی خاص به مدرسه رفت. این ساختارهای ثابت احساس امنیت و کنترل شرایط رو به کودک القا می کنن. وقتی این حس امنیت با پیش اومدی تلخ در خونواده خدشه دار می شه، عضو کوچیک خونواده ممکنه به سمت کسب نیرویی خارق العاده واسه مواظبت از دیگر اعضا گرایش پیدا کنه. 

 

یه رشته از خاطراتی که پاتریک بابومیان پس از گذشت ۲۶ سال هنوز در سر داره، به دوران مدرسه در اصفهان برمیگرده. باحال این که قوی ترین مرد آلمان در اون دوران در میان همکلاسی ها کوچیک ترین اندام رو داشته و بارها از طرف همقطارانش کتک هم خورده! اون می گوید شاید این موضوع هم انگیزه ای بوده واسه پاتریک کوچیک که روزی بسیار قوی شه. 

 

خاطرات مسافرت با اتوبوس از اصفهان تا تهران یا خاطرات مشاهده کوه های دور و بر اصفهان بازم تو ذهن اون برجسته ان. 

 

پاتریک بابومیان الان ساکن شهر “پوتسدام” در نزدیکی برلین، پایتخت آلمانه. ایشون علاوه بر حضور در فهرست یکی از قوی ترین مردان جهان، دوران مربی گری در این رشته رو گذرونده. بابومیان که باور داره ذهن و جسم رو باید همزمان پرورش داد، تحصیل در رشته روانشناسی رو هم به پایان برده و در حال تنظیم پایان نامه ی خوده. 

 

به گزارش دویچه وله، این ورزشکار ۱۲۱ کیلویی به عنوان یه گیاهخوار در فهرست قوی ترین مردان جهان بسیار مورد توجه رسانه های مختلفه. ایشون هم اینکه در حال تنظیم کتابچه ایه واسه کمک به کسائی که علاقه دارن این ورزش سنگین رو با تغذیه ی گیاهی یا رژیم غذایی بدون گوشت ادامه. 

 

بابومیان در هفته های گذشته و در مسابقات سال ۲۰۱۲ آلمان با فاصله ی ناچیزی نسبت به حریف خود به مقام دومین مرد قوی آلمان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید