یکی از علت های زرد شدن دندان

یکی از علت های زرد شدن دندان

 یه دندانپزشک گفت: دلایل زیادی واسه زردی دندون هست که یکی از این عوامل وراثته.

دکتر محمد محیط مافی ، اضافه کرد: دلیل زردی دندون عوامل داخلی و از نسخ داخل دندانه که علل متفاوتی داره مانند عوامل مادرزادی، فلوروزیس و داروها و علل خارجی رنگدونه ها، نبود رعایت بهداشت، دخانیات و مواد غذایی رنگیه.

ایشون با اشاره به فوت وفن های پزشکی اعلام کرد: لمینت لایه نازکی از چینیه که روی سطح خارجی دندون بعد از تراش حدود ۵/. تا ۷/. میلیمتر چسبانیده می شه و لومینرز لایه بسیار نازک چینیه که بدون تراش دندون روی دندون قرار می گیرد.

دکتر مافی گفت: از استفاده های لمینت و لومینرز اصلاح نامرتبی دندون های جلو، اصلاح ارتفاع دندون ها، بستن فاصله بین دندون های جلو، اصلاح بدرنگی و بد شکلی دندانهاه.

این دندانپزشک در مورد امتیازات لومینرز نسبت به لمینت اضافه کرد: پوشش رنگی مناسب، ضخامت لایه خیلی کم بدون نیاز به تراش دندون از امتیازات روش درمانی لومینرز نسبت به لامینته.

ایشون با اشاره به اینکه در لمینت آسیب بسیار کمی به مینا دندون وارد می شه، گفت: در روش درمانی لامینت با اینحال که مینای دندون خیلی کم آسیب می بینه اما اگر با فوت وفن دقیق و درست انجام نگیره تخریب دندون بعد از یه مدت زیاد می شه.

دکتر مافی اضافه کرد: رنگ لمینت و لومینرز پس از سال ها غیرقابل برگشت و ثابت می مونه اما احتمال تغییر رنگ دندون از زیر روکش هست.

جام نیوز

دیدگاهتان را بنویسید