یارانه ماهانه برای هر ایرانی در سال ۱۳۹۰

یارانه ماهانه برای هر ایرانی در سال ۱۳۹۰

یارانه ماهانه واسه هر ایرونی در سال 1390

کل اعتبار بودجه واسه سازمان هدفمندی یارانه ها ۵۶ هزار میلیارد تومن پیش بینی شده که به ‏موجب قانون ۵۰ درصد اون واسه کمک مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد سهم دولته.

رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در تشریح جزئیات لایحه بودجه ۹۰ گفت: کل اعتبار بودجه واسه سازمان هدفمندی یارانه ها ۵۶ هزار میلیارد تومن پیش بینی شده که به ‏موجب قانون ۵۰ درصد اون واسه کمک مردم، ۳۰ درصد سهم تولید و ۲۰ درصد سهم دولته.

بر این پایه، اگر سهم ۵۰ درصدی مردم رو قطعی بدونیم، ۲۸ هزار میلیارد تومن یارانه نقدی در سال آینده پخش می شه. در سناریوی اول با فرض اینکه ۶۰ میلیون ایرونی یارانه نقدی بگیرن، سهم هر ایرونی از ۲۸ هزار میلیارد تومن یارانه نقدی ۴۶۶ هزار تومن در سال می شه که با تقسیم بر ۱۲ ماه، سهم ماهانه هر فرد بیشتر از ۳۸ هزار تومن می شه.

سناریوی دوم با این فرضه که یارانه فروردین ماه سال ۹۰ پرداخت شده و ۴۶۶ هزار تومن باید طی ۱۱ ماه تقسیم شه که با این حساب سهم هر ایرونی بیشتر از ۴۲ هزار تومن برآورد می شه. در حالی قانون بر سهم ۵۰ درصدی مردم از یارانه نقدی تاکید داره که دولت طبق قانون می تونه ۱۰ درصد از سهم خود کم کرده و به یارانه نقدی مردم اضافه کنه، کما اینکه در سال جاری دولت این روش رو در پیش گرفته. سناریوی سوم و چهارم بر این فرضه که سهم مردم از یارانه ۲۸ هزار میلیارد تومانی به ۶۰ درصد و یعنی به ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومن زیاد شه که با این حساب سهم هر ایرونی از یارانه نقدی در سال ۵۶۰ هزار تومن می شه. حال اگه عدد ۵۶۰ هزار تومن طی ۱۲ ماه تقسیم شه (سناریوی سوم)، سهم هر ایرونی به بیشتر از ۴۶ هزار تومن در هر ماه می رسه و در سناریوی چهارم اگه با فرض اینکه یارانه فروردین پرداخت شده، بر ۱۱ ماه تقسیم کنیم، سهم ماهانه هر ایرونی به بیشتر از ۵۰ هزار تومن می رسه.

منبع: کارمند نیوز

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید