یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان و رمان خارجی

یادگیری زبان انگلیسی با کتاب داستان و رمان خارجی

یادگیری زبون با رمان انگلیسی

مطالعه می تونه ذهن شما رو به طرف دنیای نورانی جدیدی باز کنه و علاوه بر این باعث پیشرفت مهارتای زبون انگلیسی شما شه. هرچند این روند ممکنه آهسته و وقت گیر باشه اما در آخر مفید ثمر هستش.

به کار گیری کتابای انگلیسی به عنوان یکی از وسایل یادگیری می تونه به شما کنه تا هر چی سریع تر به زبون انگلیسی مسلط شید. پس بهتره به کتابخونه محل زندگی خود مراجعه کرده و چند کتاب خوب رو در همین زمینه انتخاب کنین.

امتیازات خوندن کتابای انگلیسی

هرچه بیشتر کتاب بخونین، اطلاعات شما هم بیشتر می شه و هرچه بیشتر بدونین، به رتبه های بالاتری می رسین. اگه مطالعه کردن رو دوست دارین، اما از مطالعه یه رمان کامل به زبون انگلیسی هول و هراس دارین، من به شما می گم که نباید نگران باشین.

قصد من اینه که در این مقاله به صورت قدم به قدم به شما کمک کنم تا بتونین این کار رو خیلی راحت انجام بدین. فرقی نمی کنه، در واقع هر کتابی رو که بخونین، یه قدم بیشتر به طرف موفقیت در این مورد پیش خواهید رفت. واسه شروع، بهتره از رمانا شروع کنین چون که بعضی از رمانای عالی که به زبون انگلیسی نوشته شدن، دارای متن خیلی سختی نیستن. به هر حال، خوبه که خود رو در این مورد به رقابت بکشین. تا بتونین در این مورد پیشرفت کنین.

مطالعه یه نوع پاداشه

توانایی مطالعه یه رمان به زبون دیگه و درک اون یه موفقیت بزرگ به حساب میاد. لحظه ای که صفحه آخر کتاب رو مطالعه می کنین، کتاب رو به پایان می رسونین و بعد اون رو می بندید تصور کنین. واقعا پس از شروع مطالعه ممکنه خیلی سریع به آخرین صفحه از کتاب برسین چون که وقتی خوندن این کتابا رو شروع می کنین، دیگه نمی تونین اونا رو کنار بذارین.

مطالعه یه نوع تمرین واسه یادگیری زبانه.

مطالعه رمانای انگلیسی به بهتر شدن دایره المعارف واژگان شما کمک می کنه، درک کلی شما رو از مطلب زیاد کرده و در بعضی موارد حتی ممکنه علم شما رو درباره کشورای جور واجور و فرهنگ اونا زیاد کنه. شما می تونین سرعت یادگیری خود رو با گوش دادن به پادکستا و رادیو و یا صحبت با افراد دیگه زیاد کنین. مطمئنا، تماشای فیلمای باحال و جدید می تونه راهی بسیار سرگرم کننده و باحال واسه یادگیری زبون انگلیسی باشه، اما به نظر شما خوندن زیرنویسا ، متوقف کردن و عقب زدن فیلم خسته کننده نیس؟ اما خوندن کتاب فرق داره. شما می تونین هر اندازه که می خواین کتاب بخونین. فرقی نمی کنه که کم یا زیاد باشه. اگه پاراگرافی رو درک نکردید، خیلی راحت می تونین بارها اون رو بخونین!

مطالعه ذهن رو باز می کنه.

مطالعه آموزگاریه که شما رو با تجربیات و دیدگاه های جدید آشنا می کنه. چه راهی واسه درک زبون دیگه می تونه از این روش بهتر باشه؟ شما ممکنه اطلاعات جدیدی رو در مورد زبون، فرهنگ، جامعه و تاریخ اون زبون یاد بگیرین که قبلا هیچوقت اونا رو درک نمی کردین.

مطالعه سرگرم کننده س!

به نظر من، لذت بخش ترین و آرامش بخش ترین روش بدون استرس واسه یادگیری زبون انگلیسی ، مطالعه س. اما هیچوقت تلاش نکنین در اولین قدم کتابی رو انتخاب کنین که از سطح علم شما خیلی بالاتر و پیچیده تره چون که این کتابا شما رو نا امید می کنن. در اولین قدم، کتابی رو انتخاب کنین که به یه تجربه مثبت واسه شما ختم شه و همیشه لذت خوندن اون در ذهنتون بمونه.

۲ کتاب عالی و آسون انگلیسی که بهتره اونا رو بخونین

رمانای مشهور زیر رو بررسی کنین. این رمانا دارای زبانی ساده هستن پس حتی اگه سطح سواد انگلیسی شما پایین باشه هم می تونین اونا رو بخونین.

  1. تار شارلوت (Charlotte’s Web) – E.B. White

تار شارلوتاین رمان یه رمان دوست داشتنیه که همه گروه های سنی می تونن از خوندن اون لذت ببرن. به جز کودکان انگلیسی زبون ، بزرگسالان زیادی هم وجود دارن که هنوز که هنوزه می گن این کتاب مشهور، کتاب مورد علاقه اونا هستش. این کتاب بخشی از برنامه درسی خیلی از مدارس سراسر جهان رو تشکیل میده، پس لازمه که حتما اون رو در فهرست کتابای مورد علاقه خود بذارین. مطمئن باشین که بیشتر انگلیسی دانان این کتاب رو دست کم یه بار مطالعه کردن.

خلاصه ماجرا

یه بچه خوک به دلیل شرایط پریشونی که داره منزوی شده. اون کوچیکترین خوکیه که تا حالا متولد شده و فکر میکنه هیچ ارزش و فایده ای نداره. جون این خوک بوسیله یه دختر کوچیک به نام فرن نجات داده می شه و اون خوک رو پیش خود نگاه می داره و از اون مراقبت می کنه. دخترک خوک رو ویلبور می نامد.

وقتی ویلبور بزرگتر می شه، دیگه نگهداری از اون واسه فرن سخته و باید اون رو به مزرعه عموی خود بفرستد. این در حالیه که فرن رابطه احساسی عمیقی با ویلبور برقرار گرده س وقتی ویلبر به مزرعه میره، تموم حیوانات مزرعه اون رو ندیده می گیرن و اون هم فقط دلتنگ فرنه. یه روز اون صدایی می شنوه، اما اون نمی تونه چیزی ببینه. این صدا به اون قول میده که با اون دوست باشه.

صدای واسه یه عنکبوت کوچیک به نام شارلوته. شارلوت می دونه که کشاورزان قصد کشتن ویلبور رو دارن و به اون میگه که برنامه ای واسه فرارش داره. کشاورزان روز بعد ، با مشاهده کلماتی که “بعضی خوکا” روی تارهای شارلوت نوشته بودن حیرت زده شدن. شارلوت از دیگر حیوانات خواست تا به اون در نوشتن این کلمات به اون کمک کنن.

وقتی که شارلوت پنهون می شه ویلبور دوباره غمگین و ناراحت می شه. اما در آخر، عنکبوت و خوک به دوستائی فوق العاده صمیمی تبدیل می شن. اونا تا اخر عمر از همدیگه مواظبت می کنن و داستان خوب و خوشی تموم می شه.

تارها تلهای چسبنده ای هستن که عنکبوتا اونا رو درست می کنن.

  1. میکو و گنجینه پنجم (Mieko and the Fifth Treasure) – Eleanor Coerr

میکو و گنجینه پنجماین کتاب یه کتاب فوق العاده مشهوره، به خاطر همین در فهرست کتابامون گفته شده. اون چیزی که در مورد کتاب “مایک و گنجینه پنجم” باید اینم بگیم که اینه که این داستان یه قصه کوتاهه. این کتاب که فقط از ۷۷ صفحه تشکیل شده هر خواننده ای ولو تازه کار رو تشویق می کنه تا داستان رو مطالعه کرده و از خواندش لذت ببره. این داستان کوتاه واسه کودکان انگلیسی زبون نوشته شده، پس اگه در انگلیسی خیلی مهارتی ندارین خوندن اون براتون سخت نخواد بود. پس از مطالعه این کتاب شک نداشته باشین به اون علاقه مند میشین چون چیزای باحال زیادی رو در مورد ژاپن و فرهنگ اون یاد می گیرین.

خلاصه داستان

این کتاب داستان یه ماجرای عاطفی در مورد میکو رو روایت می کنه. میکو یه هنرمند با استعداد نقاشه. لکن دستاش در طول بمب گذاریای جنگی شدیدا آسیب دیده ان. این دختر کوچیک هراسان به پیش بابابزرگ و مادربزرگش فرستاده شده و در حومه شهر با اونا زندگی می کنه.

میکو نگرانه و هول و هراس داره که گنجینه پنجم خود رو که همون “زیبایی نهفته در قلبشه” از دست بده. این گنج کلید خوشبختی و هنرهای زیبای اونه.

میکو تو یه مدرسه جدید تحصیل خود رو شروع می کنه. اما همکلاسیای جدید اون خیلی بدجنس هستن. اونا همیشه به اون می خندن و اون رو دست میندازن تا باعث عصبانیتش شن. بابابزرگ و مادربزرگ اون در آخر موفق می شن اون رو در تاریکی رها کنن تا میکو بتونه صبر و درایت رو بیاموزد. در همین هاگیر واگیر، میکو دوست خوبی به نام یوشی پیدا می کنه. یوشی که همکلاسی اونه واقعا مهربانه. عمه یوشی قبول می کنه تا از میکو هم مراقبت کنه. هر چند عمه یوشی واقعا سختگیره، اما اون قلب مهربانی داره و میکو رو تشویق می کنه که دوباره قلم به دست گیرد و نقاشی کنه.

فواید خوندن رمان چیه؟

امتیازات خوندن کتاب واسه افزایش طول عمر

اختصاصی کتاب

دیدگاهتان را بنویسید