گیتاری با ارزش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار!

گیتاری با ارزش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار!

گیتار

گیتار آکوستیکی که جون لنون با اون خیلی از مشهورترین آهنگ هاش رو ضبط کرده بود، تو یه حراجی به قیمت ۲.۴ میلیون دلار به فروش رسید.

به گزارش خبرآنلاین، یه خریدار ناشناس در حراجی جولین گیتار گیبسون مدل J-160E جون لنون رو خرید. به گفته مسئولان حراجی جون لنون چیزی در حدود یه سال از این گیتار استفاده کرده و قبل از گم شدن اون در جریان یه کنسرت در سال ۱۹۶۳ گیتار رو به جرج هریسون دیگه عضو گروه «بیتل ها» داده بود.

این گیتار واسه یه مدت در حدود ۵۰ سال مفقود بود تا اینکه آخرسر سال گذشته در مالکیت یکی فرد از اهالی کالیفرنیا به نام جون مک کاو پیدار شد. جون مک کاو این گیتار رو سال ۱۹۶۰ به قیمت ۲۷۵ دلار خریداری کرده بود، اون وقتی به ارزش تاریخی این گیتار مشکوک شد که تو یه مجله گیتاری مشابه با گیتار خود در دستان جرج هریسون نوازنده سرشناس گروه «بیتل ها» دید.

پس از اون بود که تائید اصالت این گیتار به کارشناسان سپرده شد و کاشف به عمل اومد که این همون گیتاریه که دهه شصت بعضی از مشهورترین آهنگ های «بیتل ها» با اون نواخته شده.

در حراجی شنبه علاوه بر این گیتار درامی که در اجرای معروف گروه «بیتل ها» در برنامه «اد سالیوان» ازش استفاده می شد، هم به قیمت ۲.۱ میلیون دلار به فروش رسید.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید