گیاهی برای رفع دردشکم

گیاهی برای رفع دردشکم

 رعایت چند نکته اساسی که در طب سنتی به اون اشاره زیادی شده، می تونه در کاهش بروز این مریضی نقش بسیاری داشته باشه

 

 

 

 

 آب و هوا، خواب و بیداری، حرکت و سکون و خوراکی و آشامیدنیا از عوامل مهم این مریضی حساب می شن. آب وهوای سالم در حفظ سلامت خیلی مهمه. در بسیاری مواقع افراد وقتی که در سفر هستن یا با نقل و انتقالات مکانی روبرو می شن این مریضی بیشتر سراغشون میاد.

هم اینکه حرکت واسه زندگی بشر لازمه و به همون نسبت استراحت و سکون هم واسه تجدید انرژی لازمه. تعادل خواب و بیداری در حفظ سلامت و درمان مریضیا مهمه. اما سوال مهم اینه که چه گیاهانی واسه درمان درد شکم موثره؟

• نعناع: بهترین گیاهی که در میان بیشتر می شناسنش، گیاه نعناعه که در ۲ نوع گیاهی و عرق در میان مردم کاربرد داره و مصرف عرق نعناع تاثیر بیشتری نسبت به دم کرده گیاه داره، اما باید به این نکته اساسی هنگام مصرف این گیاه توجه داشت که مصرف بیشتر از اندازه این گیاه باعث گشادشدن محل اتصال مری به معده می شه پس مریضایی که از ریفلاکس معده رنج می برن، در اندازه مصرف این گیاه باید دقت کافی داشته باشن.

• زیره سبز، مشکی، زنیان و انسیون: به کار گیری زیره سبز، مشکی، زنیان و گیاه انسیون در کاهش نفخ شکم بسیار موثره و باید پس از خوردن غذا از اونا استفاده شه. میشه حدود نیم گرم زیره مشکی با مقداری نبات ساییده شده رو پس از خوردن غذا خورد. از ساییدن گیاه واسه دراز مدت باید دوری کرد چون خاصیت گیاهی مواد پس از یه هفته از بین میره. واسه هر وعده میشه یکی از گیاهان نامبرده رو به صورت پودر درآورد و استفاده کرد تا اثر درمانی اون محفوظ بمونه.

• آویشن و دارچین: اگه پس از خوردن غذا، معده شما درد می?گیرد بهتره نصف قاشق غذاخوری آویشن رو با مقداری آب بجوشونین و پس از اینکه جوشونده رو از صافی عبور دادین، دم کرده اونو نیم ساعت پس از غذا بخورین. هم اینکه میشه نصف قاشق غذاخوری دارچین رو هم دم و بخورین.

• دقت در خوردن مایعات: هیچ وقتی همراه با غذا نوشیدنی میل نشه. هم اینکه باید نیم ساعت قبل و بعد از غذا هم از خوردن مایعات دوری کرد تا کمتر با مشکل گوارش روبرو شیم.

• به کار گیری رژیم غذایی مناسب: آدمایی که دستگاه گوارش اونا بسیار حساسه، باید واسه خود برنامه غذایی مناسبی داشته باشن. تصور بیشتر بر اینه که مصرف حبوبات نقش بسیاری در درد معده و نفخ اون داره اما باید گفت که به کار گیری غذاهایی که به صورت خمیر جفت و جور می شه هم واسه اونا مضر هستش.

خوردن پیراشکی، خمیر نون باگت، ماکارونی، پیتزا و سیب زمینی به این افراد پیشنهاد نمی شه پس بهتره این نوع غذاها در برنامه غذایی اونا جایگاهی نداشته باشه.

واسه رفع دردشکم دردشکم رفع دردشکم

دیدگاهتان را بنویسید