گیاهان تزیینی با رشد سریع

گیاهان تزیینی با رشد سریع

هر کسی دوست داره در منزل خود باغی از گل ها و گیاهان قشنگتر داشته باشه. بیشتر گیاهانی که رشد داده می شن خطری واسه آدما ندارن و غیر تهاجمی هستن. اما این وسط گیاهانی هست که بهتره در منزل رشد داده نشه. دفعه بعد، وقتی که خواستین گیاهانی رو واسه پرورش در منزل انتخاب کنین، موارد زیر رو مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. گیاهانی که در این مقاله بیان می کنیم رو بهتره در منزل رشد ندین.

پیچک انگلیسی یا پاپیتال:

برگای تیره رنگ پیچک انگلیسی زیبایی های خاص خود رو داره. این گیاه در طول صدها سال قبل به خاطر رشد سریعش در میان افراد محبوب گشته. رشد سریع این گیاه دقیقا همون چیزیه که می تونه باعث آزار و اذیت شما شه. واسه کنترل کردن اون می تونین قسمتای جور واجور موجود رو برش بدید اما اگه دوست ندارین منزلتون از برگای اون پر شه بهتره از پرورشش در منزل چشم بپوشید.

زرشک ژاپنی:

گیاهان با رشد سریع,زرشک ژاپنی

زرشک ژاپنی هم یکی از گیاهانیه که به سرعت رشد می کنه و این یه مسئله بزرگ نمایی آمیز نیس. زرشک ژاپنی نه فقط در خارج از باغ رشد می کنه بلکه می تونه در داخل منزل هم با سرعت زیادی رشد کنه و به سرعت زیاد شه. اگه این خاصیت زرشک ژاپنی رو دوست ندارین بهتره از کاشت اون بیخیال شین.

کیوی هاردی:

دلایل رو به رشدی هست که این گیاه محبوب رفتار بدی از خود نشون میده. محققان نیوزیلندی روی این گیاه تحقیقاتی رو انجام دادن. هاردی کیوی با خوشه های گل معطر و رشد سریعی که داره توجه افراد رو به خود جلب می کنه اما با احتمال خیلی کم میشه از شر اون خلاص شد. این گیاه به صورت تهاجمی در همه جا رشد می کنه.

Goutweed:

گیاهان با رشد سریع,Goutweed

این گیاه هم به خاطر رشد سریع و آسونی که داره در میان افراد محبوب شده اما همین موضوع می تونه واسه بعضی از افراد ازاردهنده باشه. یه ریزوم زیرزمینی باعث می شه در اوردن این گیاه از ریشه ناممکن باشه. به جای این گیاه می تونین از موارد دیگری مثل زنجبیل وحشی استفاده کنین.

اسپیره ژاپنی:

این گیاه ساکن ایستگاه های گازه و به خاطر محکم بودنش در میان افراد مشهور و شناخته شده. این گیاه گل های قشنگتر و صورتی رنگی داره اما مشکل اینجاس که به سرعت پیشرفت و گسترش پیدا می کنه و همه قسمتای باغ رو تصرف می سازه.

سنجد:

گیاهان با رشد سریع,سنجد

شاخ و برگ های نقره ای رنگ قشنگتر و گل های این گیاه باعث شده در میان افراد مشهور و محبوب شه. با اینحال توت های صورتی -نارنجی این گیاه به عنوان غذا واسه پرندگان عمل می کنه و همین امر موجب می شه دانه های اون در همه جا پیشرفت یابد.

Chinese Silver Grass:

این گیاه به خاطر برگایی که داره محبوب شده اما بازم می تونه سطح بزرگی از باغ رو به خود اختصاص بده. این گیاه وقتی که در باغ یا باغچه شما جا باز کنه خیلی راحت نمیشه از شر اون خلاص شد.

ویستریا:

هیچ چیزی مثل شکوفه های بنفش ویستریا نمی تونه چشم نواز و قشنگتر باشه اما ایا می دونستید که ویستریای بومی در شمال امریکا هست؟ Wisteria fruticosa مثل گونه آسیایی اش باعث سرنگونی درختان بزرگ نمی شه و مثل اون زیباست.

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

اختصاصی خبرهای داغ روز

دیدگاهتان را بنویسید