گوگل پلاس و تاثیر آن بر رنکینگ سایت
3d illustration of compass background

گوگل پلاس و تاثیر آن بر رنکینگ سایت

همونجوریکه قبلا گفتیم، حضور در شبکه های اجتماعی، یه راه بسیار مناسب واسه افزایش رتبه بندی سایت شما هستش و مخصوصا اگه شما در شبکه هایی کار کنین که پرطرفدار هستن، شانس موفقیت شما بیشتر می شه. یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی، گوگل پلاس است.

معرفی گوگل پلاس

گوگل پلاس به معنی لایک کردن یه پست و ایجاد محبوبیت اون به وسیله گوگله. بعضی وقتا شما در بعضی از سایتا در انتهای خوندن یه مطلب، به علامت +۱ برخورد کردین. شما در صورت کلیک کردن روی این علامت، می تونین به این متن امتیاز بدین و این امتیاز در گوگل ثبت می شه در نتیجه گوگل میفهمه که این مقاله به وسیله کاربر استقبال کرده و همین امر باعث تاثیر مثبت در رتبه بندی سایت می شه.

چگونگی به کار گیری گوگل پلاس

حالا که با تاثیر گوگل پلاس بر رتبه بندی سایت اشنا شدید، باید بدونین که چیجوری می تونین از ان استفاده کنین. گوگل پلاس مثل بقیه شبکه های اجتماعی، کاربران رو مبنای کار خود قرار میده. در این برنامه، در واقع کاربر باید به مطلب رای بده واسه این منظور اول باید واسه خود در گوگل یه حساب کاربری راه اندازی کنه و پس از خواند یه محتوا و یا مطالعه اطلاعات یه صفحه، اگه اون مطلب یا محتوا واسه اون با ارزش بود، روی علامت +۱ یه بار کلیک کنه و به این صورت یه رای مثبت واسه صفحه مرود توجه به گوگل ارسال کرده.

مزیتای گوگل پلاس

وقتی که شما از یه مطلب با لایک کردن ان در گوگل پلاس، پشتیبانی می کنه، چند اتفاق میفته:

۱-    اولین و مهمترین اتفاق، تاثیر مثبت این لایک بر رتبه بندی سایت مورد نظره. در واقع در این حالت، کاربر همه کاره س و یه جور رای گیری به وسیله گوگل برپا شده تا بتونه در رتبه بندی سایت، نظر کاربران رو هم دخالت بده.

۲-    وقتی که شما مطلبی رو در گوگل سرچ و لایک می کنین، در آخر واسه شما در حساب کاربری خودتون، موضوعات لایک شده رو براساس نظر شما رتبه بندی می کنه. مثلا در حالت عادی ان مطلب در رتبه دهم گوگله ولی وقتی شما ان رو لایک می کنین واسه شما در رتبه هفتم قرار میگیره. این رتبه ۷ فقط واسه شما دیده میشه.

۳-    هم اینکه شما اگه در گوگل پلاس عضو شید، موضوعاتی که به وسیله شما برگزیده شده و لایک گرفتن رو به دوستان شما معرفی می کنه.

حتما بخونین :

  • اشتباهات سئو که باعث می شن واسه همیشه قید کسب وکارتون رو بزنین!
  • چیجوری از مطالبتان در سایت مراقبت کنین
  • روشای هدف دار طراحی سایت سئو
  • عوامل موثر در افزایش اندازه فرار سایت – کاربران رو از خود فراری ندین!
  • به چه دلیل گوگل از سایت شما بدش میاد؟