گوگل مانع ارائه اپلیکیشن درجه یک یوتیوب برای ویندوز فون

گوگل مانع ارائه اپلیکیشن درجه یک یوتیوب برای ویندوز فون

مایکروسافت و گوگل تازگیاً وارد درگیریای تکنولوژیک تازه ای با همدیگه شدن. بعد از اینکه گوگل یهویی اعلام کرد توانایی Google Sync از راه قرارداد ActiveSync مایکروسافت به زودی قطع می شه، حالا خبرها نشون دهنده سنگ انداختن بزرگان مانتین ویو در راه ارائه یه تجربه کاربری کامل واسه کاربران یوتوب روی پلتفرم ویندوز فونه. دیو هینر نائب رئیس مایکروسافت تو یه مطلب وبلاگی، به شکایت از گوگل در این رابطه پرداخته. البته ماجرای فعلی، نزدیک به ۲ سالی هست که هست ولی اینک وارد فاز تازه ای شده.

آقای هینر نوشته: «همین ماه قبل بود که از یوتوب به ما خبر دادن مدیران ارشد گوگل به اونا گفتن که امکان ارائه یه اپلیکیشن درجه یه (با ویژگیای اختصاصی) واسه ویندوز فون رو جفت و جور نکنن.» بنا به گفته این مدیر ارشد، مایکروسافت در حال گفتگو با یوتوب بوده تا مشکلات فی ما بین رو رفع کنه و مدیران یوتوب هم «میخوان که تموم کاربران ویندوز فون مانند کاربران بقیه دستگاه ها، یه تجربه عالی در کار با یوتوب داشته باشن.»

اما مدیران اصلی در گوگل بر خلاف مهندسین نرم افزار در یوتوب موضع گرفتن و در نتیجه، کاربران ویندوز فون چیزی بیشتر از کاربران اندروید یا iOS به دست نخوان آورد. البته یوتوب به طور کامل روی Xbox در دسترسه پس مشخص نیس که ادعای آقای هینر حقیقت داره یا اینکه دلیل دیگری در میان بوده.

گوگل در مورد نوشته های مدیر مایکروسافت به این اعلام نظر اکتفا کرده که: «بر خلاف ادعای مایکروسافت، مشاهده ویدیو روی یوتوب واسه کاربران ویندوز فون آسونه. اونا از راه سایت ما که براساس HTML5 ساخته شده می تونن ویدیوهای با کیفیت رو ببینن، ویدیوهای محبوب خود رو پیدا کنن، رتبه بندی اونا رو مشاهده کرده و در دسته بندیای جور واجور به جستجو بپردازند. در اصل، ما چندین سال با مایکروسافت کار کردیم تا یه تجربه عالی از یوتوب واسه کاربران ویندوز فون رقم بزنیم.»

مایکروسافت هم احساسات خود درباره رفتار گوگل رو اینجور توضیح داده: «مثل خیلی افراد دیگه، ما هم متعجب و ناامید هستیم که گوگل می خواد استفاده کاربران از دستگاه هاشون رو سخت کنه.» گوگل یه چند وقت پیش هم از نبود ساخت اپلیکیشن واسه ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸ تا اطلاع ثانوی خبر داده بود.

الان تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال امریکا در مورد رویکردای تجاری گوگل در جریانه و مطلبی که آقای هینر نوشته با این امیدواری به پایان رسیده که بتونه آتیش زیر صندلی کمسیرهای مربوط به این تحقیقات رو شعله ور تر کنه. به نظر نمی رسه به این زودیا دو شرکت از ایجاد مشکل واسه همدیگه دست بردارن، هر چی باشه مایکروسافت با ویندوز فون ۸ قصد تصرف بخشی از سهم گوگل در بازار موبایل رو داره که این به کام گوگل خوش نیامده.

۲۰ شغل با بیشترین درآمد در شرکت گوگل

دانستنیایی درباره گوگل

نارنجی گوگل یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید