گوگل استفاده از ویندوز مایکروسافت را کنار می‌گذارد

گوگل استفاده از ویندوز مایکروسافت را کنار می‌گذارد

شرکت گوگل به دنبال نگرانی های امنیتی واقعه هک توسط چینی ها، در حال کنار گذاشتن استفاده داخلی از سیستم عامل ویندوز شرکت مایکروسافته.

به گزارش خبرگزاری رویترز  فاینشنال تایمز به نقل از چندین کارمند گوگل نوشت که این تصمیم واسه جایگزینی ویندوز با بقیه سیستم های عامل شامل سیستم عامل مک شرکت اپل و سیستم منبع باز لینوکس در ماه ژانویه امسال به دنبال هک شدن عملیات گوگل در چین در پیش گرفته شد.

شرکت امنیت اینترنت مک افی در اون زمان اعلام کرد حملات سایبری به گوگل و بقیه شرکت ها از یه چاله تا اون زمان نامعلوم در جستجوگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت استفاده کرده بود، که همه نسخه های گذشته ویندوز رو آسیب پذیر می کنه.

فاینشنال تایمز از یه کارمند گوگل نقل قول می کنه که می گوید: “ما دیگه از ویندوز استفاده نمی کنیم. این اقدام واسه امنیته.” و کارمند دیگری می گوید: “به کار گیری ماشین ویندوزدار جدید در شرکت حالا نیاز به تایید مسئول ارشد اطلاعات داره.”

گوگل در بیانیه ای در این مورد اعلام کرد: “ما همیشه واسه بهتر شدن کارآیی این شرکت عمل کرده ایم. اما در مورد موضوعات عملیاتی خاص اعلام نظر نمی کنیم.”

گوگل که قبل از این با ارائه سرویس ای میل و و نرم افزارهای وب و بقیه نرم افزارها به رقابت با مایکروسافت برخاسته بود، در حال تولید سیستم عامل خاص خودش براساس جستجوگر کرومه. این سیستم عامل در اول واسه  استفاده درد نوت بوک ها، یا کامپیوترای شخصی ارزون قیمت هستش.

از هر ۱۰ کامپیوتر شخصی در دنیا الان ۹ مورد اونا با ویندوز مایکروسافت کار می کنن

———–

جمع آوری : گروه آلامتو

به نقل از : همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید