گوشت و پوست خر یک غذای لوکس!+عکس

گوشت و پوست خر یک غذای لوکس!+عکس

صادرات گوشت خر

گوشت الاغ هم طرفداران زیادی داره، اما کاهش شدید تعداد الاغ های در چین و تولید مثل محدود این حیوان باعث شده که خواهندگان در چین به دنبال جفت و جور این حیوان از کشورای دیگه جهان باشن.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین؛ این مسئله بیشتر از همه جا در آفریقا بر زندگی روزمره تاثیر گذاشته، چون این حیوانات در حمل و نقل و کشاورزی -مخصوصا در جوامع فقیرتر- نقش مهمی دارن.

در خیلی از مناطق قیمت الاغ در چند سال گذشته دو برابر شده و رواج دزدی الاغ باعث شده که خونواده ها توانایی خریدن حیوان تازه رو نداشته باشن.

بیدار شدم و دیدم خرم رفته

«آنتونی ماپه» ۲۹ ساله و اهل کنیا که شغلش پخش و حمل آبه، چهار سال با الاغش کارلوس کار می کرد و از کارش راضی بود.

ایشون که پدر دو بچه س می گوید: با درآمدم خونه و زمین خریدم، شهریه مدرسه بچه ام رو می دادم و خونواده ام رو اداره می کردم.

آنتونی، درحالیکه اشک می ریخت درباره حیوان محبوبش گفت: یه روز صبح بیدار شدم و دیدم که کارلوس گم شده. همه جا رو به دنبالش گشتم، در آخر مرده اش رو پیدا کردم. پوستش رو کنده بودن.

حالا واسه حمل دبه های پلاستیکی آب یه الاغ دیگه اجاره کرده، اما مجبوره نصف سه، چهار دلاری که هر روز در می آورد رو به صاحب الاغ بپردازه.

آنتونی می گوید: الان پول کافی در نمی آورم. نمی توانم شهریه مدرسه بچه ها و هزینه زندگی خونواده ام رو بدهم.

اون واسه خریدن یه الاغ تازه دیگه پول نداره.

تجارت الاغ براساس آمار

براساس گزارش موسسه خیریه پناهگاه الاغ که مقر اون در بریتانیاست، هرساله یه میلیون و هشتصد هزار پوست الاغ تجارت می شه، اما درخواست بیشتر از ده میلیونه.

براساس آمار دولتی تعداد الاغ های چین از ۱۱ میلیون در سال ۱۹۹۰ میلادی امروز به ۳ میلیون رأس کم شده.

ژلاتینی که از جوشوندن پوست الاغ جفت و جور می شه به قیمت هر کیلو ۳۸۸ دلار فروخته می شه.

اوگاندا، تانزانیا، بوتسوانا، نیجریه، بورکینافاسو، مالی و سنگال صادرات الاغ به چین رو ممنوع کرده ان.

رنج کشیدن الاغ ها قبل از مرگ

زیاد شدن قیمت و درخواست باعث شده که در کنیا سه کشتارگاه الاغ تاسیس شه.

در هر کدوم از این کشتارگاه ها هر روز حدود ۱۵۰ رأس الاغ رو می کشن، گوشت اونا رو بسته بندی و منجمد می کنن و پوست اونا رو بعد از نمک سود کردن، آماده صادرات می کنن.

در یکی از این کشتارگاه ها در شهر «ناویشا» در کنیا، الاغ ها رو در ابتدای ورود روی یه ترازو فلزی وزن می کنن؛ قیمت اونا براساس وزنشون محاسبه می شه.

جون کریوکی که رئیس یکی از این کشتارگاه هاست می گوید که در کنیا و کل آفریقا اون اولین کسی بوده که مجوز بازکردن کشتارگاه خاص الاغ رو گرفته.

ایشون می گوید: تا قبل از این بازاری واسه الاغ ها نبود. مردم گاو یا بز خود رو می فروختن تا شهریه مدرسه بچه هاشون رو بپردازند، اما الآن تعداد آدمایی که الاغشان رو در بازار می فروشند بیشتر از کسانیه که گاوشان رو می فروشند.خوشحالیم که چینی ها تقاضا کننده الاغ ها هستن چون قبلا الاغ ها هیچ فایده ای نداشتن، اما الان خیلی ها از راه فروش الاغ هاشون سود زیادی می برند.

خریداران چینی بر همه روند نظارت می کنن تا از چگونگی بسته بندی تا آماده سازی مطمئن شن.

وقتی پوست ها جوشونده می شه، ژلاتین قهوه ای رنگی به دست میاد که ماده اصلی تولید اجناس معروف به «اجیائو» در چینه؛ خوراکی رایج و از مواد طب سنتی چینی.

اما چگونگی رفتار با الاغ ها انتقادهایی رو برانگیخته س.

یه موسسه خیریه بریتانیایی واسه پشتیبانی از الاغ ها و گروهی از روزنامه نگارا تحقیقی محیط زیست که مقرشان در آفریقای جنوبیه، فهمیده ان که با این حیوانات در یه مدت که واسه کشتن نگهداری می شن، بدرفتاری می شه.

کشتار خر واسه صادرات

مایک بیکر از اعضای موسسه خیریه پناهگاه الاغ که یه کارزار جهانی رو بر علیه چگونگی الان تجارت الاغ هدایت می کنه، می گوید: این بزرگترین بحرانیه که الاغ ها تا کنون با اونو به رو بوده ان.این موسسه خواهان توقف تجارت الاغ تا زمان بازنگری و نظارت دقیق بر اون هستش.میلیون ها الاغ رو می گیرند و من هیچوقت تماشاگر رنجی در این اندازه نبوده ام. درباره الاغ هایی حرف می زنم که از گرسنگی می میرن تا پوست شون آسون تر کنده شه یا اونا رو با ضربه چماق می کشن.

بیکر می گوید که تلاش های جهانی موثر بوده.

کشورای اوگاندا، تانزانیا، بوتسوانا، نیجریه، بورکینافاسو، مالی و سنگال صادرات الاغ رو به چین ممنوع کرده ان.

بیکر می گوید: حالا ده ها کشور جهان واسه متوقف کردن این تجارت وارد عمل شده ان چون می دانند که این تجارت واسه مردمشون ضرر اقتصادی داره و هم اینکه کاری شدیدا بی رحمانه علیه حیواناته.

الاغ ها به طور گسترده و به شکلی غم انگیز در سراسر قاره آفریقا و کشورای برزیل و پرو کشته می شن و زندگی واسه آدمایی مانند آنتونی و خونواده اش با قسط های عقب افتاده و شهریه پرداخت نشده مدرسه، سخت تر می شه.

هزاران نفر در اثر مشکلات به وجود اومده بوسیله خشکسالی مجبور به فروش تنها دارایی خود هستن و بقیه هم الاغ هاشون رو در اثر دزدی از دست میدن و هیچوقت نمی تونن دوباره حیوونی رو جانشین اون کنن.

صادرات خر به چین,خرید و فروش پوست الاغ

صادرات الاغ به چین

صادرات خر به چین,خرید و فروش پوست الاغ

صادرات پوست خر به کشور چین

صادرات خر به چین,خرید و فروش پوست الاغ

صادرات خر به چین,خرید و فروش پوست الاغ

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید