گوشت قرمز بخوریم یا نخوریم ؟

گوشت قرمز بخوریم یا نخوریم ؟

طبق بررسی های انجام شده از طرف کارشناسان دانشگاه دی کین در استرالیا، زنائی که گوشت قرمز نمی خورند دو برابر بیشتر به اضطراب و افسردگی گرفتار می شن. این مطالعه روی بیشتر از هزار زن نشون داد، قطع مصرف گوشت قرمز به طور کامل و استفاده صرف از گوشت مرغ و ماهی اون طور که تصور می شه در سالم موندن این زنان تاثیر نداره.

به گزارش ای بی سی، فلیس جاکا از کارشناسان این مطالعه می گوید: ما اول تصور می کردیم که گوشت قرمز با ایجاد خطرات جدی واسه سلامتی توامه اما در آخر آزمایشات گذشته ما فرق مهمی رو در این مورد نشون داد.

این کارشناسان نتیجه گرفتن که مصرف متعادل گوشت لخم قرمز که حدود ۳ تا ۴ تیکه کوچیک به اندازه کف دست در هفته س، واسه سلامت کلی بدن و کمک به مقابله با افسردگی و اضطراب در زنان مهم و خوبه.

گوشت لخم قرمز و البته نه گوشت های فرآوری موجود در فست فودها، شامل سطح بالایی از ریز مغذی ها شامل اسیدهای چرب امگا – ۳ه که واسه حفظ سلامت جسمی و روانی حیاتی هستن. هم اینکه گوشت قرمز شامل پروتئین هاییه که حس گرسنگی رو برطرف می کنه و به آدم احساس شادی می بخشه.

هم اینکه این ماده غذایی منبع غنی از ویتامین B است که به شما انرژی می بخشه. عوضش گوشت های فرآوری شده مثل همبرگر، بیکن و سالامی و شکل های جور واجور سوسیس و کالباس ها پر از چربی بوده و عامل دچار شدن به امراض طولانی مثل سرطان هستن.

این مطلب را هم بخوانید :
گیج شدن کاربران ویندوز لمسی ۸

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

بازنشر سیمرغ

پاسخ دهید