گوجه فرنگی سپری مستحکم در برابر بیماری‌های مرگبار

گوجه فرنگی با قیمت تقریبا مناسب به طور گسترده در دسترس تموم مردم قرار داره و بیشتر افراد در گروه های سنی و فرهنگای جور واجور از خوردن اون حال می کنن.

به گزارش ، کارشناسان تغذیه در آمریکا تو یه بازبینی مطالعاتی فهمیدن که خوردن مقادیر بیشتری گوجه فرنگی و فرآورده های اون سلامت افراد رو بهتر کنه و حتی می تونه خطر دچار شدن به بیماریهای خطرناک و کشنده مثل سرطان، پوکی استخون و بیماریهای قلبی – عروقی رو کم کنه.

کارشناسان مرکز ملی ایمنی و فناوری غذا در ایالت ایلینویز در این مطالعه نقش فرآورده های گوجه فرنگی رو در سلامت و کاهش خطر دچار شدن به مریضیا بررسی کردن. اونا به این نتیجه رسیدن که گوجه فرنگی بزگترین منبع آنتی اکسیدان قوی لیکوپنه. برخلاف مواد مغذی موجود در بیشتر میوه ها و سبزیا، لیکوپن تنها ریزمغذی است که حتی پس از طبخ و فرآوری هم بیشتر خاصیت خود رو حفظ می کنه.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی کانسراتیزپرسونال، گوجه فرنگی با این وجود شامل بقیه عملکردای محافظتی از جمله عملکردهای ضد التهابی و ضد ترومبوسی (تشکیل لخته خون در قلب یا عروق) است.

این کارشناسان تاکید دارن که طبق تحقیقات قبلی بین مصرف گوجه فرنگی و کاهش خطر دچار شدن به سرطان، مریضی قلبی و بعضی از بیماریهای جدی دیگه رابطه مستقیم هست.

این بازبینی به طور مشکل در مجله «لایف استایل مدیسین» منتشر شده.

دانستنیای گوجه فرنگی

مردان چه بخورند؟