گوجه فرنگی سپری مستحکم در برابر بیماری‌های مرگبار

گوجه فرنگی سپری مستحکم در برابر بیماری‌های مرگبار

گوجه فرنگی با قیمت تقریبا مناسب به طور گسترده در دسترس تموم مردم قرار داره و بیشتر افراد در گروه های سنی و فرهنگای جور واجور از خوردن اون حال می کنن.

به گزارش ، کارشناسان تغذیه در آمریکا تو یه بازبینی مطالعاتی فهمیدن که خوردن مقادیر بیشتری گوجه فرنگی و فرآورده های اون سلامت افراد رو بهتر کنه و حتی می تونه خطر دچار شدن به بیماریهای خطرناک و کشنده مثل سرطان، پوکی استخون و بیماریهای قلبی – عروقی رو کم کنه.

کارشناسان مرکز ملی ایمنی و فناوری غذا در ایالت ایلینویز در این مطالعه نقش فرآورده های گوجه فرنگی رو در سلامت و کاهش خطر دچار شدن به مریضیا بررسی کردن. اونا به این نتیجه رسیدن که گوجه فرنگی بزگترین منبع آنتی اکسیدان قوی لیکوپنه. برخلاف مواد مغذی موجود در بیشتر میوه ها و سبزیا، لیکوپن تنها ریزمغذی است که حتی پس از طبخ و فرآوری هم بیشتر خاصیت خود رو حفظ می کنه.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی کانسراتیزپرسونال، گوجه فرنگی با این وجود شامل بقیه عملکردای محافظتی از جمله عملکردهای ضد التهابی و ضد ترومبوسی (تشکیل لخته خون در قلب یا عروق) است.

این کارشناسان تاکید دارن که طبق تحقیقات قبلی بین مصرف گوجه فرنگی و کاهش خطر دچار شدن به سرطان، مریضی قلبی و بعضی از بیماریهای جدی دیگه رابطه مستقیم هست.

این بازبینی به طور مشکل در مجله «لایف استایل مدیسین» منتشر شده.

دانستنیای گوجه فرنگی

مردان چه بخورند؟

دیدگاهتان را بنویسید